ربات اینستاگرام عضوگرام

بازارچه96

سامانه پیام کوتاه

خرید فالوور و ممبر تلگرام

اطلاعــیه پرتال تفریحی خبری نیوزس در جهت ثبت در س

مطالب مهم

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96
برگزاری مرحله استانی مسابقات فرهنگی هنری دانش آموزان با نیازهای ویژه

برگزاری مرحله استانی مسابقات فرهنگی هنری دانش آموزان با نیازهای ویژهبه گزارش خبرنگار   گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سنندج ، رئیس آموزش وپرورش استثنایی استان  گفت: مرحله استانی این مسابقات در رشته‌های قرآن، نماز، عترت، هنر‌هایی آوایی، نمایشی وتجسمی با شرکت ۱۵۰ نفر از دانش آموزان با نیاز ویژه دختر وپسر برگزیده مقاطع تحصیلی متوسطه پیش حرفه‌ای و حرفه‌ای به صورت حضوری وغیر حضوری برگزار می‌شود.

خلیل رنجبر گفت:مسابقات فرهنگی هنری دانش آموزان با نیاز‌های ویژه استان برای ۵ گروه دانش آموزان دارای آسیب بینایی، آسیب شنوایی، کم توان ذهنی، معلول جسمی حرکتی وسندروم داون در ۱۴ رشته فرهنگی هنری از ۱۳ تا ۱۵ اردیبهشت ماه در سنندج برگزار خواهد شد.

رئیس اموزش وپرورش استثنایی استان با تأکید بر ضرورت وگسترش فرهنگ قرآنی دربین دانش آموزان با نیاز‌های ویژه خاطر نشان کرد:از این تعداد شرکت کننده ۷۱ نفر دختر و ۷۹ نفر پسر می‌باشند که از ۳۲ مدرسه و مرکز مستقل وضمیمه با نیاز ویژه از ۱۰ شهرستان برای شرکت در این مسابقات برگزیده شده اند.

رنجبر با بیان اینکه مسابقات بر اساس نوع نیاز ویژه دانش آموزان تقسیم بندی شده است افزود: این مسابقات در ۸ رشته حضوری قرائت وتحقیق، قرائت وروخوانی قرآن، حفظ ویژه قرآن، اذان پسران، مفاهیم، احکام، انشای نماز، صحیفه سجادیه و ۶ رشته غیرحضوری هنر‌هایی آوایی، نمایشی، دستی، تجسمی وادبی برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به اهمیت فعالیت‌های فرهنگی هنری در حفظ، تقویت، ارتقای سلامت روحی دانش آموزان با نیاز‌های ویژه وتأثیر این فعالیت‌ها بر ارتقای سطح مهارت‌های زندگی و پیشگیری از عوارض ناشی از معلولیت یادآور شد:دانش آموزان با نیاز‌های ویژه از استعداد‌ها وتوانمندی‌های بالایی در زمینه‌های مختلف برخوردار می‌باشند که در صورت خودباروری شکوفا خواهد شد.

گفتنی است نهمین دوره این مسابقات با شرکت ۱۱۹ دانش آموز با نیاز ویژه شامل ۵۹ پسر و ۶۰ دختر در اردیبهشت ماه ۹۷ برگزار ونفرات برتر در رشته‌های مختلف فرهنگی وهنری مشخص شدند.

انتهای پیام/ع
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «برگزاری مرحله استانی مسابقات فرهنگی هنری دانش آموزان با نیازهای ویژه»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

اخبار برگزیده