ربات اینستاگرام عضوگرام

بازارچه96

سامانه پیام کوتاه

خرید فالوور و ممبر تلگرام

مطالب مهم

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96

لینک ساز
پی گیری روند واگذاری‌ها توسط سازمان خصوصی سازی

روابط عمومی سازمان خصوصی سازی نوشت :دکتر زهره عالی پور، معاون واگذاری و امور سهام سازمان خصوصی سازی در گفتگو با برنامه رویداد رادیو گفتگو با موضوع بررسی روند خصوصی سازی و علل توجه ویژه به امر واگذاری‌ها و موضوع اعتصابات کارگری تصریح کرد: خیلی طبیعی است که یک واحد اقتصادی (چه آنکه از طریق سازمان خصوصی سازی به فروش رفته باشد و چه از طریق فضای اقتصادی کشور) به دلیل شرایط کنونی اقتصاد کشور و با انتقال از دولت به سرمایه گذار جدید دیگر دچار مشکل شود.

وی افزود: طبق آخرین گزارش رقم اینگونه اتفاقات در برنامه‌ی خصوصی سازی کشور نسبت به مجموعه اتفاقاتی که در بقیه‌ی کارخانجات واحد‌های تولیدی به وقوع می‌پیوندد بسیار ناچیز و اصلا قابل طرح نمی‌باشد.

معاون سازمان خصوصی سازی در رادیو گفتگو بیان داشت: حجم واگذاری نسبت به کل واحد‌های تولیدی رقم بسیار پایینی است، ضمن آنکه کنترل و نظارت‌ها تا یک جایی می‌تواند پیش برود. زیرا برخی از شرکت‌ها از مرز ماده‌ی ۱۴۱ (ورشکستگی) عبور کرده و به شدت زیان ده هستند.

عالی پور اذعان کرد: در چنین شرایطی ما تصمیم گرفتیم روند واگذاری‌ها به گونه‌ای باشد که با انجام تشویق و اعطای مجموعه‌ای از امتیازات به بخش خصوصی حضورش را پررنگ‌تر کنیم.

معاون سازمان خصوصی سازی خاطر نشان کرد: فروش اقساطی و طولانی‌تر کردن دوره استمهال از جمله اقدامات تشویقی است که برای حضور بخش خصوصی در نظر گرفته شده است.

وی اضافه کرد: علاوه بر ان با مصوبه هیات واگذاری رقم بهره‌ای که به سود فروش اقساطی تعلق می‌گیرد را برای بخش خصوصی تا ۳ درصد کاهش داده ایم.

زهره عالی پور در ادامه گفتگوی خود با برنامه‌ی رویداد رادیو گفتگو در پاسخ به این سوال که آیا شما تایید می‌کنید که بخش‌های سود رد سال‌های گذشته به خصولتی‌ها و بخش‌های غیر سود ده به افراد حقیقی واگذار گردیده است؟ اظهار داشت: نخست باید گفت که مجموعه این اتفاقات بیش از ۱۲ سال عمر ندارد و بعبارت دیگر ابلاغ سیاست‌های کلی اصل ۴۴ در سال ۱۳۸۴ و ۱۳۸۵ و سپس قانون آن در سال ۱۳۸۷ به تصویب رسید، لذا طبیعی است که طبق دستوری که قانون گذار در قانون اصل ۴۴ مبنی بر الویت فروش شرکت‌های بورسی آماده واگذاری به فرایند فروش شرکت‌های بورسی سرعت بیشتری داشته باشد.

معاون واگذاری سهام سازمان خصوصی سازی با تصریح بر اینکه بورسی‌ها قیمت گذاری مجدد نمی‌خواست و قیمت در تابلوی بورس مشخص بوداذعان کرد: در مقاطعی میزان فروش‌های بورس افزایش یافت و در مقطعی دیگر به موجب قانون بودجه سنواتی (که بنده به عنوان کارشناس اصل ۴۴ آن را انحراف از قانون مادر می‌دانم) و نیز فراتر از قانون اصل ۴۴ و به موجب پیشنهادی که دولت داشته از برنامه خصوصی سازی بابت رد دین دولت استفاده شده است. البته ناگفته نماند که این مسیر در قانون بودجه‌ی ۱۳۹۳ متوقف گردید.

معاون واگذاری و امور سهام سازمان خصوصی سازی کشورمان در خصوص باز واگذاری‌ها خاطر نشان کرد: بازواگذاری چیز جدیدی نیست زیرا قانون و مقررات مربوطه اجازه می‌دهد اگر دولت به دلایل مختلف نتواند مطالبات خود را وصول نماید از طرق مختلف از جمله ماده ۴۸ قانون محاسبات عمومی کشور و از طریق سازمان امور مالیاتی نسبت به وصول آن اقدام نماید.

عالی پور با تاکید بر اینکه ما نه می‌خواهیم حق مردم زیر پا گذاشته شود و نه می‌خواهیم شرکت‌ها تعطیل شوند بیان داشت: به موجب قراردادی که فی مابین سازمان و خریدار منعقد می‌شود اگر خریدار نتواند دو قسط خود را بپردازد به دین حال تبدیل شده و سازمان خصوصی سازی می‌تواندنسبت به فروش کل سهام اقدام نماید.
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «پی گیری روند واگذاری‌ها توسط سازمان خصوصی سازی»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..