ربات اینستاگرام عضوگرام

بازارچه96

سامانه پیام کوتاه

خرید فالوور و ممبر تلگرام

اطلاعــیه پرتال تفریحی خبری نیوزس در جهت ثبت در س

مطالب مهم

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96




استاندار زنجان پیشنهاد کرد:استقرار شرکت های آی تی ذیل وزارت دفاع در استان زنجان

به گزارش خبرآنلاین؛ فتح اله حقیقی در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان زنجان که با حضور وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، نماینده ولی فقیه در استان، نمایندگان استان در مجلس و جمعی از مدیران استان برگزار شد، با ارائه گزارشی از وضعیت استان در بخش های مختلف صنعت، معدن، کشاورزی و خدمات، اظهار کرد: در استان زنجان هم در بخش صنعت و هم در حوزه معدن در تلاش هستیم که چرخه تولید را طولانی تر کنیم و از خام فروشی بپرهیزیم تا اشتغال و ثروت آفرینی در استان زنجان ارتقاء یابد.

وی متوسط سهم اشتغال در بخش کشاورزی کشور را ۱۸ درصد عنوان کرد و گفت: این سهم در استان زنجان ۶۸ درصد بیشتر از میانگین کشوری است که اگر ارزش افزوده این بخش را ایجاد می کردیم وضعیت استان بسیار بهتر از این می شد.

استاندار زنجان با بیان اینکه سهم اشتغال حوزه صنعت در استان زنجان نزدیک به میانگین کشوری است، افزود: سهم اشتغال خدمات در کشور به طور متوسط ۴۹ درصد و در استان زنجان ۳۶ درصد است که ۲۷ درصد پایین تر از میانگین کشوری است که جای کار دارد.

مقام عالی استان با اشاره به اینکه بسیاری از تصمیم گیری ها از سوی ریاست جمهوری و وزرا به استانداران تفویض شده است و همین امر می تواند در روند و چرخه سرمایه گذاری و توسعه استان ها تسریع ایجاد نماید افزود: سایر مدیران کشور نظیر مدیران بانک‌ها و بخش های اقتصادی باید اختیارات لازم را به نمایندگان استانی خود تفویض کنند تا از عدم هماهنگی در استان ها جلوگیری شود و امر توسعه با سرعت بیشتری ادامه یابد.

نماینده عالی دولت در استان، اقتصاد مقاومتی را به معنای ایجاد اشتغال جدید و حفاظت از مشاغل موجود دانست و گفت: با توجه به اعتبارات ابلاغ شده به استان ها و گشایش های اعتباری، ۱۴۰۰ میلیارد تومان به استان زنجان برای ایجاد و حفاظت از ۳۶ هزار شغل تخصیص داده شده که باید در جذب و توزیع این اعتبارات اهتمام جدی صورت گیرد و در میزان تسهیلات ثابت در استان با میزان تسهیلات سرمایه‌درگردش، تعادل و توازن لازم ایجاد گردد.

حقیقی، با اشاره به عبور بیش از ۲.۴ درصد از ترافیک عبور و مرور کشور از محورهای مواصلاتی استان، اظهار کرد: باید قریب به ۲ درصد از بزرگراه‌های کشور نیز در استان زنجان ایجاد شود تا جوابگوی این حجم از تردد ها باشد لذا ضروری است تا اقدامات جدی نسبت به تکمیل سه بزرگراه در دست اجرای استان زنجان صورت گیرد تا میزان بزرگراه های استان به حدود ۳۲۰ کیلومتر برسد.

وی با اشاره به اینکه راه مواصلاتی زنجان- طارم –منجیل از مصوبات سفر مقام معظم رهبری به استان زنجان است که در سفر ریاست جمهوری مصوبه تکمیل آن نیز اخذ شده و با مشارکت وزارت دفاع قابل تکمیل و راه اندازی است، اظهار کرد: ساخت ۸۰ کیلومتر از این محور مواصلاتی بر عهده استان زنجان است که تاکنون ۵۰ کیلومتر از آن ساخته شده با تکمیل و بهره برداری از این مسیر، ۲۵ میلیارد صرفه جویی در مصرف سوخت پیش بینی می شود و ۲۰۰ کیلومتر نیز مسیر استان های شمالغرب کشور به استان های شمالی کوتاهتر خواهد شد و از بار ترافیکی مسیر قزوین به شمال تا حد زیادی کاسته می شود که این امر هم به نفع استان و هم به نفع کشور خواهد بود.

استاندار زنجان در بخش پایانی سخنان خود با تاکید بر ضرورت ایجاد آرامش درونی در جامعه و حفظ انضباط کلامی مسئولین جهت ایجاد اعتماد، امید و نشاط در مردم، اظهار کرد: در استان زنجان، اقداماتی نظیر برگزاری جلسات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید برای صیانت از اشتغال و تولید در استان، افزایش حضور و ارتباط مدیران با مردم و چابک سازی بدنه مدیریتی انجام شده است تا از ایجاد تحلیل های نادرست نسبت به نظام و انقلاب در دشمنان جلوگیری شود و امید و آرامش در استان افزایش یابد.

۴۶




پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «استاندار زنجان پیشنهاد کرد:استقرار شرکت های آی تی ذیل وزارت دفاع در استان زنجان»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..