ربات اینستاگرام عضوگرام

بازارچه96

سامانه پیام کوتاه

خرید فالوور و ممبر تلگرام

اطلاعــیه پرتال تفریحی خبری نیوزس در جهت ثبت در س

مطالب مهم

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96
پرداخت ۲۲ درصد از سهم سلامت + جدول

فارس نوشت: طبق آمار‌های سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها سهم مصوب این سازمان از ابتدای سال تا تاریخ ۱۳ آذر ۹۷ بالغ بر ۶۹ هزار و ۸۶۰ میلیارد تومان بوده، بنابراین طبق آمار‌ها ۱۳ هزار و ۵۶۵ هزار میلیارد تومان شرکت‌ها نسبت به مبلغ مصوب بدهی دارند.

همچنین طبق این گزارش بالغ بر ۱۹ هزار و ۴۱۸ میلیارد تومان از درآمد‌ها به حساب شرکت‌های مذکور در تبصره ۱۴ قانون بودجه بازگشت داده شد.

طبق آمار‌ها ۳۶ هزار و ۸۷۶ میلیارد تومان به مصارف سازمان هدفمندی اختصاص یافته است.

در جدول تبصره ۱۴ قانون بودجه ۹۷ جمع کل دریافتی‌ها در سمت منابع ۹۸ هزار و ۸۳۴ میلیارد تومان در نظر گرفته شد علاوه بر این اجازه داده شد مبلغ ۱۱ هزار میلیارد تومان از محل فروش فرآورده‌های نفتی به سقف منابع در جدول افزوده شود و در مصارف هزینه گردد.

*منابع سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها تا ۱۳ آذرماه امسال

براساس گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس، در جدول ذیل میزان وصول منابع هدفمندی از ابتدای سال جاری تا ۱۳ آذر ماه به تفکیک شرکت‌های پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی، گاز، توانیر و آبفا ارائه شده است:

پرداخت ۲۲ درصد از سهم سلامت
واریزی شرکت‌ها به حساب رابط خزانه تا تاریخ مذکور بدون در نظر گرفتن مجوز ۱۱ هزار میلیارد تومانی عملکرد ۸۰ درصدی دارد.

مرکز پژوهش‌های مجلس در این باره نوشت: با توجه به افزاریش نرخ ارز در سال ۹۷ نکته قابل تامل در رابطه با عملکرد منابع مذکور در جدول تبصره ۱۴ قانون بودجه، مبهم بودن میزان دریافتی حاصل از فروش صادراتی فرآورده‌های نفتی از آنجا که منابع در نظر گرفته شده برای این موضوع از میزان تحقق واقعی صادرات فرآورده و نرخ ارز متاثر خواهد بود با فرض ثبات میزان صادرات باید منابع پیش‌بینی شده به شدت افزایش می‌یافت، اما این عملکرد نشاندهنده این افزایش نیست.

در صورتی که عدم تحقق ناشی از کاهش حجم صادرات فرآورده‌ها باشد باید به این مسئله در برآورد منابع سال ۹۸ توجه شود، زیرا منابع موضوع این بند در لایحه بودجه سال آینده افزایش قابل توجهی دارد.

*عملکرد مصارف سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها تا ۱۳ آذرماه امسال

مصارف این سازمان تا تاریخ ۱۳ آذر ۹۷ نشان می‌دهد حدود ۲۸ هزار و ۲۹ میلیارد تومان یارانه نقدی پرداخت شد. به طور میانگین پرداخت هر ماه یارانه ۳ هزار و ۵۰۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان بوده است.

برای امنیت سبد غذایی یا همان یارانه غیرنقدی ۸۹۰ میلیارد تومان مصرف شده است.

سازمان بهزیستی و کمیته امداد طبق بند ۲ جدول مصارف هدفمندی بودجه ۹۷ بالغ بر ۳ هزار و ۶۴۲ میلیارد تومان دریافت کردند.

بهداشت و سلامت طبق بند ۳ بالغ بر ۸۵۰ میلیارد تومان پرداخت شد. ردیف مربوط به بهداشت و سلامت مردم تنها ۲۲ درصد پرداختی داشته است.

هزینه‌کرد یارانه نان و خرید تضمینی گندم موضوع بند ۴ نیز رقم ۳ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان است.

در مجموع کل مصارف ۳۶ هزار و ۷۱۲ میلیارد تومان بوده است.
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «پرداخت ۲۲ درصد از سهم سلامت + جدول»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..