ربات اینستاگرام عضوگرام

بازارچه96

سامانه پیام کوتاه

خرید فالوور و ممبر تلگرام

اطلاعــیه پرتال تفریحی خبری نیوزس در جهت ثبت در س

مطالب مهم

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96
تورم نقطه به نقطه خانوار ۳۹.۶درصد شد

به گزارش خبرآنلاین، مرکز آمار ایران گزارشی از شاخص قیمت مصرف کننده به تفکیک استان های کشور طی دی ماه سال ۹۷ را منتشر کرد. در دی ماه ١٣٩٧ عدد شاخص کل برای خانوارهای کشور (١٠٠=١٣٩٥) به ١٥٤.٧ رسید که نسبت به ماه قبل٢.٠ درصد افزایش نشان می ­دهد. در این ماه بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای کشور مربوط به استان آذربایجان شرقی با ٢.٩ درصد افزایش و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان سیستان وبلوچستان  با ٠.٦ درصد افزایش است. درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) برای خانوارهای کشور ٣٩.٦ درصد است. بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه مربوط بهاستان کردستان (٤٩.٢ درصد) و کمترین آن مربوط به استان قم  (٣١.٩ درصد) است.

یعنی خانوارهای ساکن استان کردستان به طور متوسط ٩.٦ درصد بیشتر از میانگین کل کشور و خانوارهای ساکن استان قم به طور متوسط ٧.٧ درصد کمتر از میانگین کل کشور نسبت به دی ١٣٩٦ برای خرید یک «مجموعه کالا و خدمات یکسان» هزینه کرده‌اند.

نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به دی ماه ١٣٩٧ برای خانوارهای کشور به عدد٢٠.٦ درصد رسید. بیشترین نرخ تورم دوازده ماهه مربوط به استان لرستان (٢٤.٨ درصد) و کمترین آن مربوط به استان­ کرمان (١٦.٣ درصد) است. شکاف نرخ تورم دوازده ماهه استان ها در دی ماه ٨.٥ درصد است که نسبت به ماه قبل ٠.٨ واحد درصد افزایش نشان می ­دهد.

تورم در آستانه 40 درصد

خانوارهای شهری

در دی ماه ۱۳۹۷ عدد شاخص کل برای خانوارهای شهری (۱۳۹۵=۱۰۰) به ۱۵۴.۱ رسید که نسبت به ماه قبل ۲.۰ درصد افزایش نشان می دهد. در این ماه بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای شهری مربوط به استان آذربایجان شرقی با ۳.۲ درصد افزایش و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان آذربایجان غربی با ۰.۸ درصد افزایش است. درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) برای خانوارهای شهری کشور ۳۹.۰ درصد است.

بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه خانوارهای شهری مربوط به استان کردستان (۴۷.۹ درصد) و کمترین آن مربوط به استان قم (۳۱.۸ درصد) است، یعنی خانوارهای شهری ساکن استان کردستان به طور متوسط ۸.۹ درصد بیشتر از میانگین کل کشور و خانوارهای شهری ساکن استان قم به طور متوسط ۷.۲ درصد کمتر از میانگین کل کشور نسبت به دی ۱۳۹۶ برای خرید یک مجموعه کالا و خدمات یکسان هزینه کرده اند.

نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به دی ماه ۱۳۹۷ برای خانوارهای شهری به عدد ۲۰.۶ درصد رسید. بیشترین نرخ تورم دوازده ماهه مربوط به استان ایلام (۲۴.۹ درصد) و کمترین آن مربوط به استان هرمزگان (۱۷.۰ درصد) است. شکاف نرخ تورم دوازده ماهه استان ها در دی ماه ۷.۹ درصد است که نسبت به ماه قبل ۰.۹ واحد درصد افزایش نشان می دهد.

تورم شهری

خانوارهای روستایی

در دی ماه ۱۳۹۷ عدد شاخص کل برای خانوارهای روستایی کشور (۱۳۹۵=۱۰۰) به ۱۵۸.۴ رسید که نسبت به ماه قبل ۲.۰ درصد افزایش نشان می دهد. در این ماه بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای روستایی مربوط به استان ایلام با ۳.۸ درصد افزایش و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان سیستان و بلوچستان با -۰.۱ درصد کاهش است.

درصد تغییر شاخص کل خانوارهای روستایی نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) ۴۲.۷ درصد است. بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه خانوارهای روستایی مربوط به استان کردستان (۵۳.۶ درصد) و کمترین آن مربوط به استان کرمان (۳۳.۵ درصد) است، یعنی خانوارهای روستایی ساکن استان کردستان به طور متوسط ۱۰.۹ درصد بیشتر از میانگین کل کشور و خانوارهای روستایی ساکن استان کرمان به طور متوسط ۹.۲ درصد کمتر از میانگین کل کشور نسبت به آذر ۱۳۹۶ برای خرید یک مجموعه کالا و خدمات یکسان هزینه کرده اند.

نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به دی ماه ۱۳۹۷ برای خانوارهای روستایی کشور به ۲۰.۹ درصد رسید. بیشترین نرخ تورم دوازده ماهه مربوط به استان چهارمحال و بختیاری (۲۵.۶ درصد) و کمترین آن مربوط به استان کرمان (۱۴.۱ درصد) است. شکاف نرخ تورم دوزاده ماهه استان ها در دی ماه ۱۱.۵ درصد است که نسبت به ماه قبل ۱.۲ واحد درصد افزایش نشان می دهد.

تورم روستایی

۲۲۳۲۲۳
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «تورم نقطه به نقطه خانوار ۳۹.۶درصد شد»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..