ربات اینستاگرام عضوگرام

بازارچه96

سامانه پیام کوتاه

خرید فالوور و ممبر تلگرام

اطلاعــیه پرتال تفریحی خبری نیوزس در جهت ثبت در س

مطالب مهم

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96
سلامتی الویت اصلی مجلس و دولت مردان و نبوده است/ شعار‌های فراوران دادیم، اما به سلامت مردم توجه نکرده‌ایم/ بازنگری در ساختار آکادمیک هدف وزارت بهداشت

وزیر بهداشت ادامه داد: باید تلاش کنیم تا به لطف خدا در این مسیر قدم برداریم و از فرصت های ایجاد شده برای خدمت‌رسانی به مردم بهره ببریم.

قاضی زاده هاشمی با اشاره به فعالیت دانشمندان ایرانی در حوزه پژوهشی اظهار کرد: دانشمندانی چون و راری و جرجانی توانستند پژوهش‌های خوبی را در حوزه علم و فناوری انجام دهند و اکنون در داخل کشور شش مقاله با نمره بالا وجود دارد که البته به دلیل مداخله کم در حوزه بهداشت این پروژه‌ها در سطح خوبی قرار ندارند.

در حوزه بیماری های غیرواگیر به خوبی کار نکرده‌ایم


وی با بیان اینکه اکنون در حوزه بیماری‌های واگیر فعالیت‌های خوبی انجام گرفته است گفت: با وجود آنکه در حوزه بیماری‌های واگیر فعالیت‌های خوبی انجام گرفته است اما در حوزه بیماری‌های غیرواگیر هنوز راه زیادی را باید طی کنیم و اولیت اصلی دولت ،مجلسف سیاستگذاران و تمامی دست‌اندرکاران سلامت مردم نبوده است.

وزیر بهداشت با بیان اینکه زیرساخت‌های مناسبی مهیا نشده است گفت: بدون تعارف می گویند شعارهای زیادی داده شده اما به سلامت مردم کمتر توجه می‌شود و سهم ما در سلامت کمتر از ۲۰ درصد است .

قاضی زاده هاشمی با اشاره به امار مرگ و میر در بیماریهای غیر واگیر اظهار کرد: بیش از ۷۰ درصد مردم ایران به دلیل بیماری های غیرواگیر جان خود را از دست می‌دهند؛ معتقدم علی رغم کارهای خوبی که انجام گرفته است و با توجه به اینکه جزء ۱۰ کشور پیشرو در زمینه بیماری‌های غیرواگیر هستیم اما باید بازنگری در ساختار آکادمیک و آموزشی کشور انجام شود.

وی ادامه داد: به کمک آموزش‌های لازم توانسته‌ایم میزان ابتلای مردم تهران به بیماری دیابت را تا ۳۰ درصد کاهش دهیم اما باید در این زمینه تصمیمات تاثیرگذاری نیز انجام شود.

وزیر بهداشت با بیان اینکه باید از کوهرت حمایت کنیم گفت: این پروژه در یک برنامه ۲۰ ساله و طی ۷ مرحله اجرا شده است؛ برای اجرای دقیق کوهرت باید از چشم و همچشمی و اجرای طرح های رقابتی چشم پوشانی کنیم.

 ۳۶ درصد مردم مبتلا به دیابت هستند

قاضی زاده هاشمی با اشاره به شیوع چاقی میان مرد و زن گفت: میزان چاقی در میان افراد ۲۳ درصد و دیابت ۳۶ درصد گزارش شده است.

 وی با اشاره به بودجه پژوهش در استان همدان اظهار کرد: این بودجه ۱۸۶ درصد افزایش داشته است و امروز ۱۰۶ هزار مرکز جامع سلامت و خانه بهداشت در کشور وجود دارد که با برنامه ریزی های خوب می توانیم آنها را گسترش دهیم.

قاضی زاده هاشمی با بیان اینکه باید طوری عمل کنیم تا مطالعات کوهرت متوقف نشود گفت: حضور من برای این است که بگویم از این مطالعات حمایت می‌کنم و  با استفاده از مطالعه در سطح تهران و کمک از روسای دانشگاه ها می توان نیازهای این شهر را برطرف کرد زیرا من معتقدم که شهرتهران از ظرفیت بالایی برخوردار است و فرهنگسراها سازمان های مردم نهاد ای که در آن مستقر هستند می توانند پیام گوهر ترا به همه آحاد جامعه منتقل کنندو

انتهای پیام/
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «سلامتی الویت اصلی مجلس و دولت مردان و نبوده است/ شعار‌های فراوران دادیم، اما به سلامت مردم توجه نکرده‌ایم/ بازنگری در ساختار آکادمیک هدف وزارت بهداشت»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..