ربات اینستاگرام عضوگرام

بازارچه96

سامانه پیام کوتاه

خرید فالوور و ممبر تلگرام

اطلاعــیه پرتال تفریحی خبری نیوزس در جهت ثبت در س

مطالب مهم

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96
وزرای دولت روحانی چند سال سن دارند؟

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، دولت روحانی میانگین نزدیک ۶۰ سال دارد و نشان می‌دهد کابینه دولت هنوز از شعار جوان‌گرایی فاصله زیادی دارد.

وزرای دولت چند سال سن دارند؟

حسن روحانی رئیس‌جمهور امروز در هیأت دولت بر جوان‌گرایی در دولت با آمدن قانون ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان تأکید کرد و این مورد را لزوم اصلی دولت در سال‌های آینده دانست.

بیشتربخوانید :روحانی چرا از اصلاح‌طلبان گلایه‌مند است؟

در این گزارش کوتاه به سن کابینه دولت روحانی می‌پردازیم که روحانی و کابینه وی در راستای حرف‌های رئیس‌جمهور چه سنی دارند.

حسن روحانی رئیس‌جمهور خود متولد ۱۳۲۷ است و ۷۰ سال سن دارد. نفر بعدی دولت اسحاق جهانگیری بوده متولد ۱۳۳۶ است که یعنی نفر دوم دولت روحانی ۶۱ است.

محمدباقر نوبخت معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه متولد۱۳۲۹ و ۶۸ ساله است. محمود واعظی رئیس دفتر روحانی متولد ۱۳۳۱ بوده و ۶۶ سال سن دارد.

شهیندخت مولاوردی دستیار رئیس‌جمهور در امور بانوان از افراد به نسبت جوان دولت و متولد ۱۳۴۴ بوده و ۵۳ سال سن دارد. سورنا ستاری معاون علمی روحانی متولد ۱۳۵۱ و ۴۶ ساله است.

معصومه ابتکار معاون امور زنان و بانوان ریاست‌جمهوری متولد۱۳۳۹ و ۵۸ سال زندگی خود را پشت سر می‌گذارد. علی‌اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی کشور متولد ۱۳۲۸ و ۶۹ سال سن دارد.

منصور غلامی وزیر پیر علوم در سال ۱۳۳۲ دیده به جهان گشوده و ۶۵ سالگی عمر خود را طی می‌کند. رضا اردکانیان وزیر نیرو دولت دوازدهم ۱۳۳۷ در یزد به دنیا آمده است و ۶۰ سال سن دارد.

رضا رحمانی وزیر جدید صمت از وزرای جوان دولت بوده و متولد ۱۳۴۵ است و ۵۲ سال سن دارد. محمد اسلامی که به تازگی وزارت راه و شهرسازی را برعهده گرفته متولد ۱۳۳۵ و ۶۲ سال سن خود به سر می‌برد.

محمد شریعتمداری غار یار روحانی و وزیر کار این دولت متولد ۱۳۳۸ و ۵۸ ساله است. فرهاد دژپسند وزیر جدید اقتصادی دولت دوازدهم که جای کرباسیان را گرفته در پنجاه و ششمین سال عمر خود به سر می‌برد.

علیرضا آوایی نیز از پیران دولت روحانی است و این وزیر دادگستری و ۶۲ سال سن دارد. آذری‌جهرمی وزیر جوان و به دنبال آینده خود در ریاست‌جمهوری است که جوانترین وزیر و متولد ۶۰ است و ۳۷ سال سن دارد.

سیدمحمود علوی وزیر اطلاعات فرد ۶۴ سال دولت است. امیر حاتمی وزیر دفاع این دولت نیز ۵۲ سال سن دارد. عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و بطحایی وزیر آموزش و پرورش هر دو متولد ۱۳۴۲ بوده و ۵۵ سال دارند. وزیر نفت یعنی بیژن زنگنه که ام‌الوزرا دولت در بعد از انقلاب اسلامی بوده ۶۶ ساله است.

قاضی‌زاده هاشمی وزیر پولدار بهداشت این دولت ۵۹ سن دارد. محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی ۶۳ سال سن دارد. مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان نیز در این دولت ۵۹ ساله است. عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور نیز متولد ۱۳۳۸ و ۵۹ ساله بوده. آخرین وزیر محمدجواد ظریف متولد ۱۳۳۸ و این وزیر هم ۵۹ ساله دارد.

میانگین سنی دولت دوازدهم نیز تاکنون ۵۹ سال است، یعنی هنوز وارد دهه ۴۰ مدیریت نشده است.

منبع:آنا

انتهای پیام/

میانگین سن وزرای روحانی چقدر است؟پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «وزرای دولت روحانی چند سال سن دارند؟»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..