ربات اینستاگرام عضوگرام

بازارچه96

سامانه پیام کوتاه

خرید فالوور و ممبر تلگرام

اطلاعــیه پرتال تفریحی خبری نیوزس در جهت ثبت در س

مطالب مهم

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96
۱۲۰ پرونده زمین خواری در کمیسیون اصل ۹۰ بررسی شد

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، داوود محمدی رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی گفت : این پرونده‌ها شامل مواردی از تجاوز، تصرف و تغییر کاربری غیرقانونی زمین در اراضی حریم شهر‌ها و روستاها، زمین‌های کشاورزی، منابع ملی، جنگل‌ها و مراتع هستند.

وی اظهار داشت: با مطالعه و بررسی این پرونده‌ها در کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی در خصوص معضل زمین خواری آسیب شناسی شده و راه‌های جلوگیری از این اقدام مجرمانه توسط دستگاه‌ها و نهاد‌های ذیربط مورد بررسی قرار گرفته است.

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی گفت: برخی از تخلفات مربوط به زمین خواری به کم کاری مدیریتی و کوتاهی دستگاه‌های ذیربط و ضعف نظارتی بازمی گردد و بخشی نیز به کمبود نیرو و تجهیزات مرتبط است و قسمتی نیز به قوانین و مقررات بازمی گردد که نیاز به اصلاح و بازنگری دارند.

وی با بیان اینکه بیشتر موارد زمین خواری و تصرف غیرقانونی زمین در کشور به استان‌های شمالی و قسمت‌های شمالی تهران مربوط است، اظهار داشت: بخشی از جرایم این حوزه نیز به اجرا نشدن طرح کاداستر (حدنگاری اراضی) در برخی زمین‌های کشاورزی اختصاص دارد.

نماینده قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی گفت: بزودی توسط کمیسیون اصل ۹۰ گزارشی از پرونده‌های مطالعه شده زمین خواری و راه‌های مقابله بهتر با این عنوان مجرمانه در صحن علنی مجلس ارایه می‌شود.

منبع:ایرنا

انتهای پیام /پ

بررسی۱۲۰ پرونده زمین خواری در کمیسیون اصل ۹۰ پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «۱۲۰ پرونده زمین خواری در کمیسیون اصل ۹۰ بررسی شد»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..