ربات اینستاگرام عضوگرام

بازارچه96

سامانه پیام کوتاه

خرید فالوور و ممبر تلگرام

اطلاعــیه پرتال تفریحی خبری نیوزس در جهت ثبت در س

مطالب مهم

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96
وقف انعطاف پذیری برای حل مشکلات اقتصادی مردم را دارد/ضرورت افزایش وقف آثار هنرمندان

ساعت: 14:34 منتشر شده در مورخ: 1397/08/22 شناسه خبر: 1427850

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان گفت: وقف انعطاف پذیری لازم را دارد تا مشکلات اقتصادی مردم برطرف شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از موج رسا،فاطمه کرباسی، امروز در حاشیه بازدید از  نمایشگاه همه واقف باشیم اظهار داشت: شفاف سازی در اجرای نیت موقوفات و بیان عملکرد اوقاف به مردم موجب ترویج فرهنگ وقف در جامعه می شود.

وی با بیان اینکه باید از ظرفیت های فضای مجازی در ترویج فرهنگ وقف استفاده شود، ادامه داد: هنرمندان، محققان و پژوهشگران می توانند آثار خود را وقف کنند که همین موضوع موجب ماندگار شدن آثار اصحاب فرهنگ و هنری می شود.

این مسئول با اشاره به وقف آثار استاد فرشچیان به آستان قدس رضوی،خاطرنشان کرد: این امر موجب ماندگاری این آثار شده است. 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان برضرورت اطلاع رسانی مناسب در زمینه وقف به مردم تاکید کرد و گفت: تعداد موقوفات ما همه ساله در حال افزایش است و اگر جامعه ما در حوزه اقتصادی دچار مشکل است اوقاف باید حضور داشته باشد.

 کرباسی خاطرنشان کرد: اوقاف با توجه به منابع و نیت های مختلفی که در اختیار دارد می تواند در بسیاری از زمینه ها در استان ورود پیدا کند.

وی افزود: برنامه های فرهنگی با محوریت امامزادگان از ایده خوبی است که سازمان اوقاف آن را دنبال می کند.

این مسئول با بیان اینکه در فضای فرهنگی و مذهبی مردم بیشتر با اوقاف ارتباط می گیرند، تصریح کرد: اجرای نیت واقف همین مسائل موجب ترویج فرهنگ وقف می شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان یادآور شد: وقف انعطاف پذیری لازم را دارد تا مشکلات اقتصادی مردم برطرف شود.

وی با اشاره به گستردگی وقف در مسائل اقتصادی و اجتماعی و قرآنی،افزود: اوقاف می تواند با ورود به مسائل اجتماعی از وقف های دسته جمعی بهره گیری کند چرا که وقف های دسته جمعی با مشارکت گسترده مردم بسیار موثر است. 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان مهم ترین پایه های توسعه اقتصادی استان اداره اوقاف دانست و خاطرنشان کرد: اوقاف می تواند با کمک مردم دانشگاه، مدرسه، بیمارستان و... بسازد و مشکلات فرهنگی و اجتماعی را برطرف کند. 

وی به همکاری خیرین حوزه فرهنگ و هنر با اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان در تابستان امسال اشاره کرد و گفت: این خیرین در طول تابستان کارهای ماندگار خود در حوزه خوشنویسی و آیین نگارش را از طریق آموزش به بچه های مساجد در کانون های فرهنگی و هنری منتقل کردند.

انتهای پیام/
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «وقف انعطاف پذیری برای حل مشکلات اقتصادی مردم را دارد/ضرورت افزایش وقف آثار هنرمندان»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..