ربات اینستاگرام عضوگرام

بازارچه96

سامانه پیام کوتاه

خرید فالوور و ممبر تلگرام

اطلاعــیه پرتال تفریحی خبری نیوزس در جهت ثبت در س

مطالب مهم

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96
مردم ما ۴۰ سال برابر استکبار جهانی مقاومت کرده و استکبار را به خاک ذلت انداخته‌اند/این مردم حق‌شان خدمت است و به این مردم باید خدمت کنیم

مردم ما ۴۰ سال برابر استکبار جهانی مقاومت کرده و استکبار را به خاک ذلت انداخته‌اند/این مردم حق‌شان خدمت است و به این مردم باید خدمت کنیمامام جمعه مشهد گفت:عقب نشینی آمریکا ناشی از مقاومت و ایستادگی مردمی است که ۴۰ سال در برابر توطئه و فتنه آمریکا ایستاده اند. به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد ؛ آیت الله سیداحمد علم الهدی امام جمعه مشهد ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه مشهد در حرم مطهر رضوی گفت: شناخت جریان شناسی شیطان در بین انسان‌ها دارای اهمیت است؛ معمولا در مقام تقسیم بندی، شیطان را به جن و انس تقسیم می کنیم؛ غیر از شیاطین جن، شیاطین انسی نیز وجود دارد که این شیاطین انسی در بین تبار انسان است و در نهج البلاغه و در خطبه هفتم مشخص شده است.

وی تصریح کرد:سازمان روح انسان به بدن انسان تشبیه شده و در روح انسان، سینه جایگاه همه گرایش‌ها و خواسته‌ها و اندیشه هاست؛ در دل است که اندیشه و خواسته تحکم پیدا کرده و جایگیر می شود.

نماینده، ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: در این جایگاهی که همه خواسته‌ها و استعداد‌ها و اندیشه‌ها در آنجا قرار دارد، شیطان در این منطقه نفوذ می کند؛ بسیاری از جریان‌های سیاسی و لائیک براساس همین تحلیل در زندگانی ما معرفی می شود؛ همه آنچه حضرت علی (ع) در مباحث شیطان شناسی نهج البلاغه عنوان کردهاند در عرصه‌های گوناگون زندگی سیاسی و اجتماعی خود مشاهده می کنیم.

آیت الله علم الهدی افزود: فتنه‌ها و توطئه‌هایی که در درون سینه جریانات سیاسی شیطانی وجود دارد اگر بررسی شود شاهد هستیم که عمده این‌ها شیطنت و خواسته‌های شیطانی است و شیطان این‌ها را دام خود قرار داده و به این طریق آن‌ها را هدایت می کند. شیطان هر چه بخواهد به مردم بگوید با زبان اتباع و جریانات خودش می گوید و هر بچه بخواهد نطق و اظهار کند و ببیند، با چشم این‌ها می بیند، زیرا بینش این‌ها شیطانی است.

وی تصریح کرد: این افراد با تمام وجود در استخدام شیطان هستند و به وسیله اینها، شیطان بر لغزش‌ها مسلط شده و سوار بر لغزش‌ها می شود و انسان‌ها را سوار این مرکب لغزش می کند و شیطان به وسیله این‌ها قبیح ترین خطا‌ها و رفتار‌ها را صورت می دهد؛ در واقع این رفتار‌ها را برای انسان زینت و آرایش می کند.

امام جمعه مشهد با بیان این مطلب که باید از مجموعه خدمات و احساسات و عواطف مردم در اقامه سوگ و عزاداری سیدالشهدا (ع) و اهل بیت ایشان در این دو ماهه محرم و صفر تشکر کرد، گفت: مانور عظیم اربعین و راهپیمایی آن، دشمن شکن بود و باید از زائران با اخلاصی که با پای پیاده به حرم منور رضوی مشرف شدند، نیز تشکر کرد.

آیت الله علم الهدی افزود: اربعین و پیاده روی رضوی امسال، نمادی از عشق و ارادت به اهل بیت (ع) و توسعه تبار رسول الله (ص) بود، اما عد‌های نیز یزیدی و مامونی شدند؛ کسانی که این زیارت را ابزار کاسبی کردند و بلیت هواپیما را تا ۳ - ۴ میلیون تومان فروختند؛ یا کسانی که وسایل حمل و نقل را در برگشت زائران چندین برابر کردند. دستگاه‌های نظارتی ما نیز متاسفانه کوتاهی کرده و قضیه را پیگیری نمی کنند و نظارت بر این امور ندارند.

وی با اشاره به روز نخست ماه ربیع تصریح کرد: اوج ایثارگری و اوج مقاومت حضرت علی (ع) را دو نقطه در ابتدای این ماه روشن می کند؛ نکته نخست اینکه دیشب و یا امشب «لیله المبیت» و بیانگر ایثارگری حضرت علی (ع) بود که در بستر پیامبر و به جای ایشان قرار گرفتند و آیاتی بر پیامبر به این مناسبت نازل شد که عد‌های جان خود را برای رضای پروردگار می فروشند و شان نزول این آیه برای حضرت علی (ع) بود.

امام جمعه مشهد گفت: برحسب آنچه که برخی مورخان شیعه نگاشته اند؛ همچنین امروز روز سوم رحلت پیامبر (ص) است و در چنین روزی درب خانه حضرت علی (ع) را به آتش کشیدند. حضرت علی (ع) در میدان جنگ، رزم زیادی داشته و تنها در جنگ احد، ۹۰ زخم کاری بر ایشان وارد شد، اما این مرحله، مرحله طاقت فرسایی است.

آیت الله علمالهدی با اشاره به اینکه علت اینکه امروز مردم ما ۴۰ سال برابر استکبار جهانی مقاومت کرده و استکبار را به خاک ذلت انداخته اند، به خاطر این است که شیعه علی هستیم، افزود: فرزند علی (ع) سایهاش روی سر ماست و ما را در برابر کفر جهانی پیش می برد. مقام معظم رهبری فرمودند: قدرت آمریکا رو به افول است و شاهد آن، شکست تحریم‌های آمریکاست؛ از چند وقت پیش عملیات روانی صورت دادند که در ۱۳ آبان چنین و چنان می کنند، اما شاهد بودید که خودشان عقب نشینی کرده و ۱۰ کشور را استثنا کرده و گفتند هرقدر می خواهید معامله کنید.

وی تصریح کرد: تحلیلی که استاد دانشگاه جنگ و به قولی رئیس اتاق جنگ ناتو ابراز کرده بود آمریکا را به زانو درآورد و چار‌های جز عقب نشینی نداشت؛ این‌ها همان‌هایی بودند که گفتند اجازه نمی دهیم یک قطره نفت از ایران خارج شود؛ این عقب نشینی ناشی از مقاومت و ایستادگی شما مردم است. ۴۰ سال برابر توطئه و فتنه آمریکا ایستادید؛ در مقابل تحریم اقتصادی آمریکا نیز مقاومت کردید و ثمرهاش این شد.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: این مردم، حقشان خدمت است و به این مردم باید خدمت کنیم؛ عزیزان مسئول ما مطالبات این مردم را ادا کنند؛ سه وزیر تغییر کرده، اما مطالبات مردم هنوز سر جایش است؛ آقایان بدانند مطالبات مردم در وزارت راه، از نظر مسکن چیست؟ در طول این مدت مسکن مهر تعطیل شد و مسکن اجتماعی را جایگزین کردید، اما آن هم نشد. مردم بی خانه زیر بار سنگین اجاره جان می دهند. گفتید بافت فرسوده شهری را درست می کنید، در سال‌های ۹۳ و ۹۴ فقط ۱۰ هزار قرارداد برای نوسازی بافت فرسوده منعقد شده است. مردم از جاده انحرافی سفر می کنند و میزان تصادفات افزوده شده، قطار برقی مشهد حتی خشت اولش نیز بنا نشده و خطوط ریلی شمال کشور هم به تعویق افتاده و ناوگان هوایی وضعیت نابسامانی دارد؛ بلیت‌ها نیز در ایام اربعین گران بود.


"شرکت‌های بیرحم هواپیمایی" جیبشان را در ایام عزاداری پر می کنند
آیت الله علم الهدی با انتقاد از بی نظمی ناوگان هوایی از نظر رفت و آمد و پر شدن جیب شرکت‌هایی بیرحم هواپیمایی افزود: این مشکلات هنوز پابرجاست؛ در مورد وزارت اقتصاد، امسال مردم ما به زیارت اربعین رفته و گفته اند در برابر کاهش ارزش پول ملی در برابر دیگران خجالت زده بودیم و تورم قریب ۴۰ درصد اقتصاد را به صورت یک ویرانه درآورده است.

وی تصریح کرد: در مورد وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز عدم تنظیم بازار مشکل مردم است؛ در این مملکت هر کس هر جنسی را با هر قیمتی به فروش می رساند و کسی مزاحمش نمی شود. بازار تنظیم نیست و کارخانجات تولیداتشان ساقط شده و یکی پس از دیگری تعطیل شده و کارگران بیکار می شوند؛ معدن نیز نه تنها توسعه نیافت بلکه روی به خام فروشی آورده و ثروتی بادآورده در اختیار گروهی سرمایه دار زالو صفت قرار گرفته است.

امام جمعه مشهد با اشاره به وضعیت کارگران بیکار شده گفت: این‌ها بدون رزق و روزی هستند؛ از طرفی کارگران معادن در آق دربند سرخس و یا یورت آزادشهر به این وضعیت مبتلا بوده و در سخت ترین وضعیت در حال زندگی هستند و حقوق روزمره آن‌ها را نمی دهند و این‌ها به این حقوق نمی رسند و این وضعیت وزارت تعاون است؛ مهمترین هلدینگ اقتصادی کشور یعنی شستا در اختیار اینهاست و ساماندهی نشده است.

آیت الله علم الهدی افزود: سئوالم این است که این افرادی که قبول وزارت کردند آیا از این مشکلات خبر داشتند؟ اگر خبر نداشتند که به درد این کار نمی خوردند؛ اگر می دانستند برنامه شان چیست؟ سئوال دوم از مجلس است. نماینده‌های مردم این مشکلات را می دانستند؟ اگر نمی دانستند که تکلیف مشخص است و اگر می دانستند باید بدانند در برابر این مردم مسئول هستند و باید پاسخگو باشند. وزرا برنامه خود را اعلام کنند. مردم ما ۴۰ سال مقاومت کردند و حق این مردم، خدمت به مردم است.

انتهای پیام//ج.ر
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «مردم ما ۴۰ سال برابر استکبار جهانی مقاومت کرده و استکبار را به خاک ذلت انداخته‌اند/این مردم حق‌شان خدمت است و به این مردم باید خدمت کنیم»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..