ربات اینستاگرام عضوگرام

بازارچه96

سامانه پیام کوتاه

خرید فالوور و ممبر تلگرام

اطلاعــیه پرتال تفریحی خبری نیوزس در جهت ثبت در س

مطالب مهم

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96
افزایش ۱۳ درصدی صادرات محصولات صنعتی و معدنی

افزایش ۱۳ درصدی صادرات محصولات صنعتی و معدنی سرمایه گذاری های دو دهه گذشته در زمینه ظرفیت سازی صنعت پتروشیمی و فولاد، منجر به این شده است که نیمی از صادرات غیر نفتی کشور به این دو بخش اختصاص یابد. لذا توسعه صادرات نیازمند ظرفیت سازی، سرمایه گذاری و توجه جدی و مستمر همه أرکان نظام به این موضوع است.­

ثبت بیش از ۲۷ میلیارد دلار صادرات محصولات صنعتی و معدنی نشان از افزایش چشمگیر آن نسبت به مدت مشابه پارسال دارد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، مدیر­کل توسعه صادرات محصولات صنعتی و معدنی سازمان توسعه و تجارت ایران گفت: از این مقدار حدود­ 11 میلیارد دلار به محصولات پتروشیمی و میعانات گازی، 4 میلیارد دلار مواد معدنی و صنایع معدنی، 2 میلیارد دلار به محصولات کشاورزی و باغی و حدود 10 میلیارد دلار آن را تولیدات صنعتی تشکیل می دهد.
مسعود کمالی اردکانی­ با بیان اینکه 90 درصد صادرات کالا به 20 کشور انجام می شود­ افزود: سرمایه گذاری های دو دهه گذشته در زمینه ظرفیت سازی صنعت پتروشیمی و فولاد، منجر به این شده است که نیمی از صادرات غیر نفتی کشور به این دو بخش اختصاص یابد. لذا توسعه صادرات نیازمند ظرفیت سازی، سرمایه گذاری و توجه جدی و مستمر همه أرکان نظام به این موضوع است
وی­ سهم صادرات غیر نفتی کشور از رشد ناخالص ملی را حدود ۷.۵ درصد اعلام کرد و گفت: برای رشد اقتصادی ۸ درصد طی­ برنامه ششم نیاز به 300 میلیارد دلار جذب سرمایه داریم ­که بر اساس برنامه ریزی انجام شده سال آینده باید 15 تا 20 درصد افزایش صادرات داشته باشیم.
­
کمالی اردکانی با بیان اینکه ایران نوزدهمین بازار بزرگ دنیا است افزود: شرکت های ایرانی به دلیل اینکه تا کنون در معرض جدی رقابت خارجی قرار نگرفته اند و بازار داخلی بزرگی در دسترس دارند به صادرات به عنوان یک امر لازم، ضروری و راهبردی نگاه نمی کنند. تولید در دنیای امروز بدون توجه به صادرات محکوم به شکست است.

  -پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط: ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد. لطفا ديدگاه خود را بيان نماييد

کد تایید را در اینجا وارد کنید *

لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد كم 1 2 3 4 5 6 7 8 9 زياد 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 نفر به اين مطلب رای داده اند لطفا رتبه پيشنهادی خود را انتخاب كنيدپیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «افزایش ۱۳ درصدی صادرات محصولات صنعتی و معدنی»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..