ربات اینستاگرام عضوگرام

بازارچه96

سامانه پیام کوتاه

خرید فالوور و ممبر تلگرام

اطلاعــیه پرتال تفریحی خبری نیوزس در جهت ثبت در س

مطالب مهم

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96
خداحافظی با دفترچه‌های درمانی کاغذی در قم

خداحافظی با دفترچه‌های درمانی کاغذی در قمبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوانازقم؛ علیمحمدی مدیر درمان تامین اجتماعی قم گفت: به دنبال اجرایی کردن سامانه نسخه الکترونیک در مراکز درمانی ملکی تامین اجتماعی استان قم، پروژه حذف دفترچه‌های درمانی و تعمیم سامانه نسخه الکترونیک در مراکز طرف قرارداد تامین اجتماعی اجرایی می‌شود.

وی افزود: اطلاع رسانی، ثبت نام متقاضیان و آموزش مراکز طرف قرارداد تا بیستم آبان ماه با همت کمیته اجرای پروژه در محل سالن اجتماعات بیمارستان امام رضا (ع) انجام خواهد شد.

علیمحمدی با اشاره به مزیت‌های متقاضیان این طرح گفت: به محض ویزیت، ٦٠ درصد وجه نسخه در حساب پزشک پرداخت و ٤٠ درصد مابقی نیز پس از رسیدگی دفتر اسنادپزشکی واریز خواهد شد.

مدیر درمان تامین اجتماعی  قم عنوان کرد:این طرح سه سال پیش به صورت پایلوت در استان یزد آغاز و سپس در هشت استان دیگر اجرایی شد که با استقبال خوبی مواجه شد و با دستورالعمل مرحله دوم سازمان تامین اجتماعی در استان قم و هشت استان دیگر تا پایان آذر ماه اجرایی خواهد شد.

مزایای طرح نسخه الکترونیک 

 مدیر درمان تامین اجتماعی استان قم گفت:ارتقای کیفیت درمان، بهینه کردن درمان مردم در مراکز طرف قرارداد، مدیریت مصارف و کاهش هزینه‌ها در موارد غیر ضروری و کاهش اتلاف زمان بیمار، پزشک و رسیدگی به نسخ از اهداف عمده اجرای طرح نسخه الکترونیک در مراکز طرف قرارداد است.

درگذشته بیمه‌شده‌ها مجبور بودند برای صدور یا تمدید دفترچه بیمه، به شکل حضوری به کارگزاری یا شعب سازمان مراجعه کنند، اما با حذف دفترچه کاغذی، از حجم بسیاری از این مراجعات کاسته می‌شود. همچنین سوءاستفاده از دفترچه‌های کاغذی و جعل آن یا قرض دادن دفترچه‌ها هم با اجرای این طرح متوقف می‌شود که همین مسئله درنهایت به حفظ منابع درمانی بیمه‌شده‌ها ختم می‌شود.

از سوی دیگر، به دلیل افزایش جمعیت و افزایش روزافزون تعداد بیمه‌شده‌ها، دفترچه‌های کاغذی دیگر پاسخگو نیستند، بلکه باید برای صرفه‌جویی در مصارف سازمان به سمت الکترونیکی شدن نسخه‌ها و حذف دفترچه بیمه‌ها برویم.

انتهای پیام/ش
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «خداحافظی با دفترچه‌های درمانی کاغذی در قم»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..