ربات اینستاگرام عضوگرام

بازارچه96

سامانه پیام کوتاه

خرید فالوور و ممبر تلگرام

اطلاعــیه پرتال تفریحی خبری نیوزس در جهت ثبت در س

مطالب مهم

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96
180 هزار میلیارد تومان تا رسیدن به مدارس استاندارد نیاز داریم

داریوش ورناصری در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم در پاسخ به این پرسش که آیا حذف مدارس تخریبی و فرسوده کشور به اعتبار 90 هزار میلیارد تومانی نیاز دارد؟ اظهار کرد: رقم 90 هزار میلیارد تومان  حداقل اعتبار مورد نیاز است  چرا که 30 درصد مدارس فرسوده هستند و شامل بیش از 30 هزار مدرسه است. هر مدرسه 12 کلاسه به طور میانگین به 3 میلیارد تومان اعتبار برای ساخت نیاز دارد و در مجموع 30 هزار مدرسه فرسوده کشور برای تخریب و بازسازی به بیش از  90 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارند.

وی گفت: این اعتبار برای مدارس فرسوده است و برای استانداردسازی فضای آموزشی کشور برای اینکه که میانگین از 5.2 به 8.4 متر مربع به ازای هر دانش‌آموز افزایش پیدا کند یعنی به ازای هر دانش‌آموز حدود 3.2 متر مربع فضا کمبود داریم که اگر در تعداد 14 میلیون دانش‌آموز ضرب شود حدود 45 میلیون متر مربع برای ایجاد مدارس جدید نیز فضا نیاز است درصورتی که برای هر مترمربع ساخت فضای آموزشی حداقل 2 میلیون تومان اعتبار در نظر بگیریم معادل 90 هزار میلیارد تومان نیز برای ساخت فضاهای آموزشی جدید نیاز است که این عدد علاوه بر تخریب و بازسازی مدارس فرسوده است.

ساخت مدرسه در مناطق محروم اعتبار بیشتری نیاز دارد

معاون سازمان نوسازی و تجهیز مدارس کشور عنوان کرد:‌ لازم به ذکر است که ساخت و ساز فضاهای آموزشی در مناطق صعب‌العبور و دور از مراکز استان‌ها به اعتبار بیشتری نیاز دارد که به مراتب هزینه‌ها را نیز افزایش می‌دهد.

ورناصری گفت:‌ اعداد و ارقام مورد نظر براساس قیمت فعلی مصالح و دستمزدها است بدیهی است با طولانی شدن زمان اجرا با افزایش قیمت مصالح و دستمزدها نیز مواجه هستیم که هر سال شاهد افزایش بعضاً نامتعارف نیز هستیم از آنجاییکه  قیمت ساخت‌‌وساز  فضاهای آموزشی تابعی از شرایط اقتصادی حاکم بر قیمت مصالح  و دستمزدهای کشور است بنابراین این قیمت‌ها سالانه دستخوش تغییرات است و طبیعی است که در سال آینده اگرمواجه با تغیرات قیمتی باشیم، قیمت ساخت و ساز نیز افزایش پیدا می‌کند.

همچنین طبق اعلام نوسازی مدارس استان تهران، 23 هزار و 430 کلاس درس  نیازمند تخریب، بازسازی و مقاوم‌سازی در این استان وجود دارد که به اعتباری معادل دو هزار و 300 میلیارد تومان نیاز است.

انتهای پیام/
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «180 هزار میلیارد تومان تا رسیدن به مدارس استاندارد نیاز داریم»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..