ربات اینستاگرام عضوگرام

بازارچه96

سامانه پیام کوتاه

خرید فالوور و ممبر تلگرام

اطلاعــیه پرتال تفریحی خبری نیوزس در جهت ثبت در س


مطالب مهم

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96
وضع تعرفه‌های جدید صحافی و چاپ کتاب برای ناشران/ دولت یارانه فرهنگی بدهد

وضع تعرفه های جدید صحافی و چاپ کتاب برای ناشران

رضا حاجی آبادی مدیر مسئول انتشارات هزاره ققنوس، در گفتگو با خبرنگار  حوزه ادبیات گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به خرید کاغذ با دلار گران گفت: تمام چاپخانه ها و صحافی‌ها تعرفه جدید برای انتشاراتی‌ها وضع کرده اند و بر اساس آن هزینه های چاپ و صحافی را از ناشر دریافت می کنند. از طرف دیگر صحافی ها و چاپخانه داران  شیوه جدیدی برای دریافت هزینه هایشان از ناشران وضع کرده اند. قبلاً هزینه های انتشار را دو تا سه ماه پس از انتشار کتاب از ناشران دریافت می کردند؛ اما اکنون این کار انجام نمی شود و باید پس از اتمام کار صحافی و چاپ کتاب، هزینه را به صحافان و چاپخانه داران پرداخت کنیم. این مسائل کار ما را در زمینه انتشار کتاب سخت می کند.

وی افزود: ناشران محصولی را تولید می کنند که بازگشت سرمایه اش زمان می برد و حداقل  به یک مدت یک ساله برای فروش کتاب نیاز دارد. به اضافه اینکه قیمتی را که برای کتاب تعیین می کنیم، تابعی از شرایط است. ممکن است امروز با توجه به هزینه های انتشار کتاب، قیمت کتابی را 20 هزار تومان تعیین کنیم. امکان دارد در آینده با این قیمت امکان فروش کتاب را نداشته باشیم. نبود ثبات اقتصادی باعث می شود کار انتشار کتاب برای انتشاراتی ها سخت شود.

مدیر مسئول انتشارات هزاره ققنوس با اشاره به اینکه با روند کنونی صنعت نشر تیراژ و عنوان کتاب ها کمتر از الان خواهد شد؛ بیان کرد: ریسک پذیری ناشر هم در اثر ثبات شرایط کنونی نشر کاهش می یابد. ناشران برای اینکه سرمایه ای که برای انتشار کتاب گذاشتند، زودتر به آنها برگردد، تیراژ و عناوین کتاب را پایین می آورند و به طور معمول به دلیل نبود ثبات اقتصادی در بازار نشر کار نمی کنند یا اگر از فروش کتابی مطمئن باشند، برای انتشار آن اقدام می کنند. اگر غیر از این عمل کنند، نمی توانند در زمینه نشر فعالیت کنند.

حاجی آبادی ادامه داد: ناشر روی محصولی سرمایه گذاری می کند که قیمتش ثباتی ندارد. از طرف دیگر قدرت اقتصادی مردم هم بر اثر نوسانات ارزی در کشور نوسان پیدا می کند. مردم ما در بحران های اقتصادی اولین چیزی را که از سبد خانوارشان حذف می کنند، فرهنگ است. در صورتی که در کشورهای دیگر آخرین چیزی که از سبد خانوارها در شرایط بحران اقتصادی حذف می شود، فرهنگ است. اینکه هنگام بحران اقتصادی، کتاب از سبد خانوارها حذف می شود، تنها در کشور ما نیست؛ بلکه در تمام کشورهای جهان سوم این اتفاق می افتد.

وی با اشاره به اینکه در  دولت هیچ یارانه ای به بخش فرهنگ اختصاص داده نمی شود، اظهار داشت: در کشور ما به نان و بنزین  یارانه اختصاص می دهند و فرهنگ سهمی از این مسئله ندارد. اساساً یارانه های کشورهای جهان سوم برای غذاست و فرهنگ از آن بی بهره می ماند. در صورتی که اگر به مسائل فرهنگی کشور یارانه بدهند، معیشت مردم هم درست می شود و یاد می گیرند اگر جنسی در کشور کم شود، براساس نیازشان خرید می کنند.

انتهای پیام/
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «وضع تعرفه‌های جدید صحافی و چاپ کتاب برای ناشران/ دولت یارانه فرهنگی بدهد»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

منبع این مطلب : قرآن و عترت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..