پکیج تبلیغاتی

اطلاعــیه پرتال تفریحی خبری نیوزس در جهت ثبت در س


مطالب مهم

»اخبار سپاه و داعش و سوریه » حمله مجلس » سریال عاشقانه » سریال شهرزاد » سهام عدالت » فال وطالع بینی امروز » عکس های لورفته ...

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96
در راستاترین کی‌روش تاریخ فوتبال ملی!

کارلوس کی‌روش سرمربی تیم‌ملی فوتبال ایران در هفته‌ای که گذشت سعی کرد متفاوت‌تر از همیشه‌اش باشد. او به رغم تداوم دعواهایش در فوتبال‌مان سعی کرد اقلا خودش در پیشانی قرار نگیرد.

فرهاد‌عشوندی: کارلوس کی‌روش در اردوی اخیر شاید شبیه‌ترین کارلوس به آنچه بود که منتقدانش می‌خواستند. تقریبا در این ده روز سعی کرد همه آنچه را بخواهد که منتقدانش مدام می‌خواستند. او این بار اقلا سعی کرد همان حرف‌هایی را بزند که منتقدانش دوست داشتند بشنوند و حتی سعی کرد همان چیزهایی را بگوید که بالادستی‌های تاج و فدراسیون فوتبال برای شان خوشایند است.

تمجید از بزرگان

حرف‌هایی که بی شک در ستایش از مقامات عالیرتبه کشور او به ربان آورد بی تردید اولین بار در تاریخ ایران بود که از سوی یک سرمربی تیم های ملی مطرح می شد. او از سنگینی مسئولیت شان گفت و اینکه پس از تمجیدهای بزرگان اجرایی کشور چه رئیس جمهور و چه میامات بالاتر، این حرف ها مسئولیت را روی دوش شاگردانش شلوغ کرده و تنها دیگر آنها باید در جام ملتها به قهرمانی فکر کنند.

این شاید همه حرف هایی بود که منتقدان ارزشی کی روش، آنهایی که می گفتند این مربی باید برود چون بیگانه است را خاموش نگه خواهد داشت. تمجیدهایش از دولت هم دوباره کاری می کند تا وزارت ورزشی ها در تامین اعتبارات برای آماده سازی تیم ملی دست و دل شان راحت تر به پرداخت هزینه ها برود.

به قول تاج در شرایط بی پولی فدراسیون فوتبال ، او و کی روش تمام تلاش شان در حرف ها و رفتارهای شان این بوده این همه تمجید از فوتبال ملی در جام جهانی را تبدیل به حمایت عملی کنند و وعده های داده شده برای حمایت از تیم‌ملی شاید تبدیل به کم های نقدی واقعی شوند.

  

رقص با ساز منتقدان

کی‌روش به خوبی صدای منتقدان را شنیده است. اگرچه در عمل کار خودش را شاید انجام بدهد و مثلا در ماجرای سردار با همان دست فرمان پیش برود یا رامین رضاییان بی تیم را بیاورد در اردو نگه دارد و بگذارد با بقیه تمرین کند یا در نهایت در همین اردو هم اگر خودش وارد دعوای کلامی مستقل با حمید استیلی همراهانش نمی شود اما مثلا میک مک درموت، دستیارش این واکنش را نشان می دهد اما به هر حال خودش سعی می کند همان چیزهایی را بگوید که منتقدانش برایش پاشنه آشیل کرده اند.

وعده اول: رویای قهرمانی

همیشه کی‌روش عادت داشت مبهم درباره اهدافش حرف بزند. او از تلاش برای صعود حرف می زد. هر دوباری که با ایران برای جام جهانی جنگید و هر دو بار که آنجا بود از تلاش برای حفظ اقتدارملی ایران گفت نه صعود به مرحله دوم. در استرالیا هم هیچ وقت حرفی از قهرمانی نزده بود ولی این بار مدام از قهرمانی می‌گوید. از اینکه هدف تیم ملی قهرمانی در جام ملتهاست. اینکه قرارداد مشروط به صعود به فینال بسته است خود نشان از تغییر دارد. قراردادی که البته مدام ملکه ذهنش هم شده و دیگر به بندهای دیگرش هم اشاره ای نمی کند. او می گوید حتی دومی برایش شکست است.

کی روش می داند این جا باختن برای او یعنی فنا شدن تلاش ۸ ساله اش در ایران. یعنی همان عبارت مربی بی جام که بعد از جام جهانی مربیان رقیب و منتقدش به او لقب دادند!

فوتبال مالکانه!

قهرمانی تنها تغییر در ادبیات کی روش نیست. اومدام از تغییر در تاکتیک بازی هم می گوید. چیزی که این روزها انگار کمتر شنیده یا باور می شود اما این همان حرف منتقدانش است . اگرچه یکی از روزنامه نگاران سرشناس در حاشیه یکی از آخرین تمرین های تیم ملی به او می گفت شما تیم را قهرمان کن ، سبک فوتبالش مهم نیست. این مردم قبل بازی با اسپانیا می گفتندآبکش می شویم. وقتی یکی خوردیم ریختند خیابان برای شادی و یک هفته بعد می گفتند باید سه تا به آنها می زدیم! در نهایت فلسفه فوتبال همان فلسفه خودت است ؛ هیچ معجزه ای غیر از پیروزی ندارد!

با این وجود کی روش مدام از این می گوید که در دبی و ابوظبی می خواهد مالکانه فوتبال بازی کند. دیگر خبری از بازی دفاعی نیست. می گوید آنجا مثل بازی اسپانیا نیست که توپ و ابتکار عمل دست حریف باشد. ما باید درصد مالکیت داشته بتشیم. سبک بازی، بازیکنان و هدف های مان فرق دارند.

آنچه شما خواسته اید!

این حرف ها را اقلا با محورهای منتقدان مقایسه کنید! تقریبا روی همان الگوریتم انتقادها او خود را انطباق داده است. چه بر اساس فرمایشات بزرگان کشور و دولت و چه بر اساس خواست منتقدان.

او حالا بی شک در راستاترین کی روش تاریخ ۸ ساله فوتبال ماست. در سخت ترین شرایط کاری اش از نظر محبوبیت و در حساس‌ترین برهه زمانی برای رسیدن و تحقق یک رویا. او سعی کرده اگرچه حتی در سطح کلامی خود را شبیه به خواسته های منتقدانش کند و چه خوب است حالا که مانده اقلا کمی آتش انتقادها کند شود و بلکه او به وعده قهرمانی اش عمل کند وهمه ما فوتبال دوستان رویای ۴۰ ساله مان عملی شود و اگر هم نشد که دوباره بعد از ژانویه زمان برای همه آن اره بده تیشه بگیرهای همیشگی فوتبال مان فراوان است!

لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/604906

عکس های اینستاگرامی عکس نوجوانی بهرام رادان عکس نوجوانی بهرام رادان جواهرات من....جواهرات من.... سحرقریشی-اینستاگرام - instagramسحرقریشی-اینستاگرام - instagram عکسهای اینستاگرامی علیرضا حقیقیعکسهای اینستاگرامی علیرضا حقیقی عکسهای اینستاگرامی طناز طباطباییعکسهای اینستاگرامی طناز طباطبایی عکسهای اینستاگرامی هنرمندانعکسهای اینستاگرامی هنرمندان عکسهای اینستاگرامی هنرمندانعکسهای اینستاگرامی هنرمندان عکسهای اینستاگرامی هنرمندانعکسهای اینستاگرامی هنرمندان عکسهای اینستاگرامی هنرمندانعکسهای اینستاگرامی هنرمندان عکسهای اینستاگرامی هنرمندانعکسهای اینستاگرامی هنرمندان

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «در راستاترین کی‌روش تاریخ فوتبال ملی!»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..