ربات اینستاگرام عضوگرام

بازارچه96

سامانه پیام کوتاه

خرید فالوور و ممبر تلگرام

اطلاعــیه پرتال تفریحی خبری نیوزس در جهت ثبت در س

مطالب مهم

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96
پرچم دیپلماسی ایران امروز فراتر از قبل است/ حل مشکل گرانی در اولویت اول مسئولین باشد

ساعت: 16:31 منتشر شده در مورخ: 1397/07/20 شناسه خبر: 1417841

امام جمعه اردبیل با اشاره به اقدامات آمریکا در عرصه بین‌المللی گفت: خروج آمریکا از برجام و حمایت این کشور از تروریست باعث انزوای آمریکا در عرصه جهانی شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از  سبلان‌ما، آیت الله سید حسن عاملی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اردبیل با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در اجتماع عظیم بسیجیان تهران در خصوص ترویج برخی افکار مطلوب دشمن در کشور، اظهار کرد: این روشنفکران وطن و ملت و تاریخ خود را می فروشند.

وی افزود: فرق این افراد با سایر وطن فروشان مثل منافقین این است که اینها با برهان و استدلال وطن فروشی می‌کنند آنها چه استدلالی دارند که کشور باید دربست و به طور کامل در اختیار منویات آمریکا باشد؟ می گویند ایران در انزوای سیاسی است. آیا ما در انزوا هستیم یا آمریکا؟

امام جمعه اردبیل،تصریح کرد: آمریکا در مجمع سازمان ملل با خنده روسای کشورها مفتضح شد، در شورای امنیت سازمان ملل عرصه را به ایران واگذر کرد و در تحریم با مخالفت کشورهای بزرگ اعم از اروپا، هند، چین، روسیه و ترکیه مواجه شد.

وی ادامه داد: چین و هند دو وارد کننده اصلی نفت ایران هستند و اعلام کرده اند که به خرید نفت ایران ادامه خواهند داد چون تحریم ها از جانب سازمان ملل نیست، ترکیه نیز اعلام کرده است قرار داد ده ساله خرید گاز از ایران را حفظ خواهد کرد.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل، ادامه داد: آمریکا در آرزوهای کودکانه آمدن ایرانی ها به مذاکره و گرفتن عکس دو نفره شکست خورد. رئیس جمهور ایران می گوید تا حال هشت بار پیشنهاد دیدار با ترامپ را رد کرده است چون به مردی که به امضای خود احترام نمی گذارد اعتمادی ندارد.

عاملی بیان داشت: آمریکا در دادگاه لاهه نیز شکست خورد. با این که لشکری از حقوق دانان و وکلا را آورده بود به حدیکه در تاریخ آمریکا دیده نشده بود. عجیب این است که با اینکه قوی ترین وکلا و حقوق دانان جهان در آمریکا هستند ولی یک وکیل انگلیسی هم آورده بود و این برای حقوق دانان و وکلای دنیا بسیار جالب بود. اما همه آنها منهزم شدند.

وی خاطرنشان کرد: از طرفی آمریکا رابطه خود را با روسیه و چین کاملا خراب کرده با خروج از برجام به شدت اروپایی‌ها را تحقیر کرده و با درگیری اقتصادی با اروپا همراهی اروپا را از دست داده است، در منطقه نیز در سوریه شکست خورده، عراق را از دست داده و با جنایت در یمن خود را محکوم آزادی خواهان جهان کرده است.

امام جمعه اردبیل، تصریح کرد: در حال حاضر حرکت عظیمی در آمریکا و اروپا بر علیه آمریکا و عربستان تشکیل شده و دامنه اعتراض به کنگره و سنا نیز رسیده است.

نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به ماجرای جمال خاشقچی، گفت: این مساله مثل یک زلزله موجودیت هر دو دولت آمریکا و بنی سعود را به مخاطره انداخته است اینکه یک فعال سیاسی کشته شود و بدنش قطعه قطعه شود آن هم در یک کشور خارجی جنایتی بسیار بزرگ است اگر ایران آن را انجام می داد قطعا شورای امنیت جلسه تشکیل می داد سازمان ملل وارد معرکه می‌شد دولت های اروپایی و آمریکا موضع می گرفتند و زمین و آسمان را به هم می دوختند.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل، اظهار داشتد: در مقابل انزوای سیاسی آمریکا، ایران اسلامی در عرصه دیپلماسی بین المللی جایگاه ویژه پیدا کرده است.

امام جمعه اردبیل ادامه داد:  تمام ادعاهای پمپئو و ترامپ بر علیه ایران مدعای بدون دلیل است آنها می گویند ایران سردمدار تروریسم است اما نمی توانند حتی یک ترور نشان بدهند که ایران در آن دست داشته باشد.

وی افزود: از همه بدتر بزرگترین افتضاح برای آمریکا این است که رسانه های آنها ملت ما را به اموری دعوت می کنند که در شان یک ابرقدرت نیست و نهایت ذلت برای آمریکا است. گاهی می گویند مساجد را آتش بزنید گاهی می گویند چراغ های راهنمایی را بشکنید گاهی می گوند با انفجار هایی مثل انفجار اهواز مردم بی گناه و کودکان را بکشید و اخیرا ملت ما را تشویق می کنند که جنگل ها را آتش بزنید تا دولت ایران انرژی خود را صرف مهار آتش بکند

عاملی بیان کرد: این همه عزت و افتخار کشور ما و ذلت و زبونی آمریکا مرهون رهبری مقام معظم رهبری است اگر ایشان هویت شیعی و عاشورایی و حسینی را حفظ نمی کردند الان کشور ما با سرعت 180 درجه در سراشیبی تسلیم و ذلت و رقیت قرار می گرفت.

رییس شورای فرهنگ عمومی اردبیل، ادامه داد: خون مظلومانی که در چند سال اخیر توسط آمریکا و اذناب او در منطقه ریخته شده اثر خود را نشان خواهد داد.

خطیب جمعه اردبیل در ادامه گفت: وقتی رئیس جمهور آمریکا می گوید از 110 میلیارد دلار فروش تسلیحات به عربستان نمی تواند بگذرد با این سخن عربستان جری تر می شود و به هر جنایتی دست می زند این سخن بهترین چراغ سبز برای عربستان جهت هرگونه جنایت و تحرکات تروریستی است.

امام جمعه اردبیل تصریح کرد: در یمن نیز آمریکا و بعضی کشورهای اروپایی فقط به خاطر پول به عربستان چراغ سبز داده اند که هرچقدر می خواهد از یمنی ها را به قتل برساند. ملت آمریکا از اینکه چنین تاجر بی رحم، بی مروت و بی انصافی را بر مردم دنیا مسلط کرده اند باید خجالت بکشند.

وی افزود: ترامپ بالصراحه ماهیت ناپاک و درنده خویی خود را آشکار می کند و امر پنهان ندارد. او می گوید "من این هستم". ما با او کار نداریم غصه ما برای کسانی از روشنفکران وطنی است که می گویند باید به چنین مرد رذلی پناه برد.

امام جمعه بیله سوار: نمایندگان مجلس در قراردادهای بین المللی نهایت دقت را داشته باشند

به گزارش سبلان‌ما، حجت الاسلام اصغر جدائی درخطبه های این هفته نماز جمعه با تبیین فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر "ضرورتی ندارد به کنوانسیون هایی بپیوندیم که از عمق آن ها آگاه نیستیم یا می دانیم که مشکلاتی دارند " و اشاره به مباحث مربوط به FATF اظهار کرد: FATF با اختلاف بسیار کم در مجلس شورای اسلامی تصویب شد ، باید در نظر داشت که فرهنگ اسلامی و ایرانی ما با فرهنگ لائیک و امانیستی غرب ،از خورد و خوراک گرفته تا بحث های حجاب و اعتقادی تفاوت های فاحش دارد .

وی ادامه داد: عقل حکم می کند نمایندگان محترم مجلس و مسئولین امر ،در امضای قرار داد های جهانی ،نهایت دقت و حساسیت را داشته باشند که خدای نکرده قراردادی را امضا نکنند که شرف ،فرهنگ و تمدن ما را زیر سوال ببرد، لذا بایستی در امضای قرار دادهای جهانی اصل را بر مشکوک بودن آنها به تخریب فرهنگ اصیل ایرانی و اسلامی قرار بدهیم چرا که بعید است غربی ها قرار دادی را به امضا برسانند در حالی که فرهنگ و منافع آن ها در آن لحاظ نشده باشد.

جدائی با سوال اینکه معنای غرب از تروریسم چه می باشد افزود:اگر در این قرار داد اسم بزرگان سپاه ، ارتش، صدا و سیما به عنوان تروریسم مشخص شده باشد چه باید کرد؟ این قرار داد که محکم تر از برجام نیست !برجام چه گلی به سر ما زد ،که این قرار داد بزند؟ به نظر می رسد این بار هم ،بار دیگر مجلس با امضای این قرار داد ، در دنیا دماغ سوخته خواهد شد، بعضی ها فکر می کنند بعد ها می شود از این قرار داد عدول کرد و خارج شد در حالیکه با این کار در دنیا به بد عهدی مشهور می شویم.

امام جمعه بیله سوار با گرامی داشت روز حافظ تصریح کرد :حافظ یک شخصیت جهانی است و درک اشعار عمیق حافظ نیازمند سطح بالایی از مطالعه در عرصه ادبیات و حکمت نظری و عملی دارد .ما با تبلیغ اشعار حافظ خوش سخن می توانیم در دنیا طوفان به پا کنیم.

وی هم چنین با اشاره به پیش رو بودن روز تربیت بدنی در هفته جاری و بیان آثار مثبت ورزش در جامعه گفت : هر کسی که سلامت و شادابی مردم را دوست داشته باشد باید در راستای تشویق مردم و خانواده ها به ورزش قدم های جدی بردارد، ما هنوز در بحث ورزش کارهای فرهنگی مناسب نکرده و نتوانسته ایم فرهنگ ورزش همگانی را در جامعه جا بیندازیم.

جدائی با اشاره به دیدار خصوصی مقام معظم رهبری با سران قوا در روزهای گذشته بیان کرد: مسائل مهمی در این جلسه مطرح شد که یکی از اصلی ترین محورهای این جلسه ، حل مشکلات اقتصادی مردم و مبارزه با گرانی بود این جلسات و تاکیدات رهبری نشان می دهد که عمده ترین دغدغه ایشان مشکلات معیشتی مردم است.

جدائی افزود: کارمندی که دو سه میلیون حقوق می گیرد با چند برابر شدن قیمت ها طبعا روند زندگی اش به خطر می افتد، کارگران شهرداری چند ماهی است به شدت در بحران زندگی می کنند حقوقشان با قطره چکان پرداخت می گردد ، شهرداری که حقوق چند میلیونی خود را با تمام مزایای دیگر برداشت کند هیچ وقت درد کارگر خودش را درک نمی کند.

امام جمعه بیله سوار همچنین با اشاره به مشکلات معیشتی معلمان ادامه داد:معلمین عزیز ما که مسئولیت سنگین، تربیت و آموزش فرزندان ما را به عهده دارند، با این گرانی سرسام آور چگونه نیازهای ضروری زندگی خودشان را تامین کنند؛ معلمی که در تنگنای زندگی گرفتار شده، چگونه می تواند با آرامش و بدون درگیری ذهنی ، رسالت سنگین آموزش را ، انجام دهد،کمی توجهی به معیشت معلمین، مانند کوبیدن تبر به درخت علم و دانش است.

وی تاکیید کرد: بها ندادن به حقوق معلمان، زمینه سازی فصل جدیدی از دلمردگی و بی فروغی فضاهای آموزشی است؛ در هر حال، گرانی کمر مردم را شکسته و باید حل مشکل گرانی در اولویت اول، مسئولین امر باشد.

جدائی از تلاش مردم در زمینه کمپین زیباسازی شهر تشکر کرد و افزود: از همه کسانی که به کمپین زیباسازی شهر پیوستند و در این زمینه اقدام عملی کردند تقدیر می کنیم ، داشتن شهر زیبا نیازمند همت عمومی هست.

امام جمعه کوثر: پیروزی در جنگ اقتصادی امروز هوشیاری نیروهای انقلابی را می طلبد

به گزارش سبلان‌ما، حجت‌الاسلام عسگر بیگی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه کوثر ضمن تأکید بر همکاری بیش از پیش دولت و ادارات با پتانسیل بزرگ بسیج سازندگی و سپاه در استان، اظهار داشت: نیروهای انسانی موجود در بسیج باید در همه عرصه‌های عمرانی و آبادانی مناطق محروم و کم برخوردار بکارگیری شود.

وی ضمن تأکید بر هوشیاری مدیران کشور در سطوح مختلف و به ویژه قوای سه گانه در خصوص نفوذی‌های داخلی، افزود: دنیای غرب و استکبار درصدد به انزوا کشیدن ملت ایران و به زانو درآودن آنان بوده که با وفاق ملی در کشور به هیچ عنوان موفق نخواهند شد.

امام جمعه کوثر ضمن تأکید بر برپایی پرشکوه پیاده‌روی اربعین امام حسین (ع) گفت: استفاده از ظرفیت فضای مجازی در به تصویر کشیدن عشق به اهل بیت (ع) و مقابله با تبلیغات منفی دشمنان از راه‌های اصلی مقابله با نقشه‌های تفرقه‌افکنان خواهد بود.

بیگی در ادامه خواستار هوشیاری همگان در مقابله با تفرقه‌اندازی معاندان در تضعیف فرهنگ عاشورا شد و گفت: نفوذی‌های داخلی و دشمنان خارجی با پیاده‌کردن نقشه‌هایی شوم به دنبال ایجاد تفرقه بین شیعیان ایرانی و عراقی با بدبین کردن به همدیگر هستند که مثل همیشه ناکام خواهند ماند.

وی ضمن انتقاد از شروع نشدن عملیات اجرایی پایاب سد گیوی گفت: یکی از بزرگترین اقداماتی که موجب رونق تولید و اقتصاد در عرصه‌های باغبانی، کشاورزی و صنایع وابسته به آن در کوثر می‌شود به اتمام رسیدن پایاب سد و بهره‌برداری از آب آن برای اشتغال‌زایی جوانان است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان کوثر یادآور شد: ورزشکاران در سطوح بین‌المللی یکی از ظرفیت‌های بزرگ موجود برای معرفی کشور در همه عرصه‌ها به جهانیان هستند که باید مورد توجه ویژه دولت قرار گیرند.

انتهای پیام/
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «پرچم دیپلماسی ایران امروز فراتر از قبل است/ حل مشکل گرانی در اولویت اول مسئولین باشد»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..