ربات اینستاگرام عضوگرام

بازارچه96

سامانه پیام کوتاه

خرید فالوور و ممبر تلگرام

اطلاعــیه پرتال تفریحی خبری نیوزس در جهت ثبت در س

مطالب مهم

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96
افزایش ۸ درصدی درآمد و ترافیک پستی خراسان رضوی

افزایش ۸ درصدی درآمد و ترافیک پستی خراسان رضویبه گزارش خبرنگارگروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد ؛ سید احمد موسوى مدیر کل پست استان خراسان رضوی در نشست خبری با خبرنگاران درباره رتبه استان به لحاظ درآمد و ترافیک گفت: خراسان رضوی رتبه ۵ تا ٨ کشور را دارد که در پیت استان، بیش از ١٠٠ سرویس اعم از ثبت احوال، پزشکی قانونی، دادگستری، نیرو انتظامی و ... انجام می‌شود.


وی با اشاره به تعداد نیرو‌های مشغول به کار در این بخش گفت: پست خراسان رضوى ۶۵۰ نیروی رسمی و قراردادی و ١٥٠ نیروی قراردادی موقت دارد.


مدیر کل پست استان خراسان رضوی ادامه داد: در استان ۵۷۷ نقطه ارتباطى وجود دارد که از این تعداد ٤٠٠ نقطه شهری، ١٧٧ نقطه آن روستایی، ٦٢ نقطه دولتی و الباقی بخش خصوصی در قالب دفاتر پیشخوان هستند.


موسوی با بیان این که پست خراسان رضوی با پست مرکزی کشور از سه راه هوایی، ریلی و زمینی در ارتباط است، افزود: سرویس ویژه و پیشتاز از طریق هوایی و مطبوعات و سفارشی نیز از راه ریلی و زمینی ارسال می‌شوند.


وی در ارتباط با آمار مرسولات استان در ۶ ماه نخست امسال گفت: ٢٠ میلیون مرسوله از ابتدای سال داشته ایم که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ١٢ درصد کاهش به لحاظ ترافیک و از نظر در آمد عملیاتی ١٣/٦ درصد رشد داشته ایم.


مدیر کل پست استان خراسان رضوی افزود: ضمن اینکه در درآمد حاصل از مرسولات عادی ١٤ درصد، سرویس سفارشی ٢١ درصد، پیشتاز ٦ درصد، در سرویس ویژه ١٨ درصد و همچنین در بخش الکترونیکی ٥٢ درصد افزایش داشته ایم.


موسوی ادامه داد: یک میلیون و ۸۵۰ هزار و ۵۰۶ نقطه و نشانی کلی در گستره شهری و روستایی استان خراسان در اجرای طرح ملی جی نف نیازمند ژئوکدسازی هستند.


وی با بیان این که یک میلیون و ۹۳ هزار و ۷۵۷ مورد در شهر‌ها و ۷۵۶ هزار و ۷۴۹ نقطه در روستا‌ها قرار دارد افزود: توانسته ایم تنها یک میلیون و ۴۱ هزار نقطه شهری ژئوکدسازی کنیم.


مدیر کل پست استان خراسان رضوی افزود: در خراسان رضوی ۳ میلیون و ۷۸۴ هزار مکان و کد پستی وجود دارد که ۲ میلیون و ۸۷۸ هزار مورد آن در شهر‌ها و مابقی در روستا‌ها قرار دارد.


موسوی  ژئوکد را معرف و نشانی استاندارد در سطح زمین دانست و افزود: ژئوکد می‌تواند شامل یک یا چندین کدپستی باشد که نقاط موجود فعلی نیازمند راستی آزمایی است.


وی افزود: در فرایند راستی آزمایی، ویژگی‌های هر مکان با وضعیت آنچه در محل وجود دارد تطبیق داده می‌شود که سال گذشته در شهر‌های مشهد، سبزوار، تربت حیدریه و نیشابور برای یک میلیون و ۳۴۲ هزار کدپستی این فرایند انجام شد.


مدیر کل پست استان خراسان رضوی در پاسخ به خبرنگار ما درباره سرویس جدید تجاری که به تازگى راه اندازی شده است، گفت: سوغات مسافران ایرانی و خارجی اعم از زعفران، عسل، خشکبار است که امکان انتقال آن دشوار خواهد بود، لذا طی ٥٠ روزی که از راه اندازی و فعالیت این سرویس می‌گذرد، ۴۵۰ میلیون تومان برای پست حاصل شده است، در حالی که این درآمد پیش از این، ٢٠ میلیون تومان بوده است.


موسوی در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: طی ۶ ماه نخست سال ۱۳۹۷، تعداد ۱۱ مراسم رونمایی تمبر برگزار شده که بیشترین رونمایی را استان خراسان رضوی به خود اختصاص داده است.


موسوی ادامه داد: علاوه بر این، ۳ هزار و ٣٨٤ تمیر شخصی رونمایی شده است.

انتهای پیام// ا.آ

نشست خبری مدیر کل پست استان خراسان رضویپیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «افزایش ۸ درصدی درآمد و ترافیک پستی خراسان رضوی»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..