ربات اینستاگرام عضوگرام

بازارچه96

سامانه پیام کوتاه

خرید فالوور و ممبر تلگرام

اطلاعــیه پرتال تفریحی خبری نیوزس در جهت ثبت در س

مطالب مهم

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96
آمار ایدز در ایران نسبت به سایر کشور‌ها پایین‌تر است

مسئول برنامه‌های پیشگیری از ایدز مرکز بهداشت خراسان رضوی:

آمار ایدز در ایران نسبت به سایر کشور‌ها پایین‌تر استبه گزارش خبرنگارگروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد ؛علی حسین پور مسئول برنامه‌های پیشگیری از ایدز مرکز بهداشت خراسان رضوی در همایش اطلاع رسانی ایدز با بیان اینکه افراد دیگری هستند که ممکن است باشند که شناسایی نشده اند و یا اصلا مراجعه نکرده اند گفت:مهم‌ترین دلیل مراجعه نکردن افراد برای انجام آزمایش ایدز بار منفی این بیماری در ایران است، هدف ما این است که باید بصورتی آموزش دهیم و اطلاع رسانی کنیم تا در مردم تمایل انجام آزمایش ایجاد شود و بخواهند از وضعیت خود آگاه شوند.


وی با اشاره به اینکه تا کنون ٣٦هزار HIV + در خراسان رضوی شناسایی شده اند افزود: ما حداقل برابر این تعداد HIV + داریم که هنوز شناسایی نشده اند و باید سعی کنیم انگ این بیماری را کم کنیم،

مسئول برنامه‌های پیشگیری از ایدز مرکز بهداشت خراسان رضوی گفت: اگر این بیماری به شکل مخفی ادامه پیدابکند مخصوصا از طریق جنسی باعث می‌شود کنترل این بیماری بسیار سخت و دشوار شود زیرا به علت باز منفی و قضاوت‌هایی که می‌شوند مردم از آزمایش دادن خودداری می کنند.


حسین پور  افزود: ما با انجمن صنفی لیدر تور‌ها به این توافق رسیدیم که در تور‌هایی که برگزار می کند با توزیع ترکت و پنفلت اطلاع رسانی کنند تا افراد داخل تور حداقل اطلاعات را دریافت کنند.


وی  گفت: این طرح که طرح گردشگری سالم نام دارد و طی جلساتی که برای هماهنگی با دستگاه‌ها برگزار شد توانستیم سال گذشته با مسئولین هتل‌ها هماهنگ کنیم و حدود ٤٠هتل در مشهد توانستند یک سری از آموزش هارا دریافت کنند و امسال نیز مشغول آموزش کارکنان هتل اپارتمان‌ها هستیم.


گفتنی است در پایان همایش با اعلام انجام تست‌های سریع ایدز از تورلیدر‌ها دعوت شد تا این ازمایش را ظرف ٢٠دقیقه انجام دهند و با استقبال روبه رو شد.


همچنین گفتنی است انجام آزمایش و نتیجه ان محرمانه و درمان ان در ایران خلاف بسیاری از کشور‌های دیگر رایگان است.

انتهای پیام//آ.ح

برگزاری همایش اطلاع رسانی ایدزدر مشهدپیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «آمار ایدز در ایران نسبت به سایر کشور‌ها پایین‌تر است»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..