ربات اینستاگرام عضوگرام

بازارچه96

سامانه پیام کوتاه

خرید فالوور و ممبر تلگرام

اطلاعــیه پرتال تفریحی خبری نیوزس در جهت ثبت در س

مطالب مهم

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96
سرطان دهان در انتظار شهرنشينان

سرطان دهان در انتظار شهرنشينان

خبرگزاري آريا – نتايج يک بررسي جديد نشان مي‌دهد، زندگي در شهر‌هاي آلوده ريسک سرطان دهان در مردان را دست کم ۴۰ درصد افزايش مي‌دهد.
به گزارش خبرگزاري آريا از فارس، نتايج يک بررسي جديد که توسط محققان آمريکايي صورت گرفته نشان مي‌دهد، زندگي در شهر‌هاي آلوده ريسک سرطان دهان در مردان را دست کم ۴۰ درصد افزايش مي‌دهد.
در اين پژوهش بيش از ۴۸۲ هزار مرد مورد بررسي قرار گرفتند و مشخص شد، ريسک بروز سرطان دهان در مردان با زندگي در شهر‌هاي آلوده بيش از ۴۳ درصد افزايش مي‌يابد.نتايج بررسي‌هاي متعدد حاکي از آن است که ميزان سرطان دهان در کشور‌هاي آسياي شرقي و در پي افزايش آلودگي بسيار شايع شده است.به گفته کارشناسان بهداشتي، آلودگي هوا در طولاني مدت، افزايش خطر مرگ و همچنين افزايش سرطان ريه را به دنبال دارد.
داده‌هاي منتشر شده از سوي مؤسسه بيماري‌هاي سازمان جهاني بهداشت حاکي از آن است که از هر ۱۰ مرگ در دنيا، يک مورد به علت مواجهه طولاني مدت با آلودگي هوا است.
مطالعات همچنين نشان داده‌اند، قرار گرفتن در معرض ذرات ريز باعث افزايش خطر ابتلا به بيماري‌ هاي ريوي و قلبي مي‌شود؛ همچنين بيماري‌هاي مزمن مانند آسم و برونشيت را حادتر مي‌کند.
سازمان جهاني بهداشت برآورد مي‌کند، سالانه ۷ ميليون نفر در سراسر جهان به علت آلودگي هوا مي‌ميرند و بيشتر مرگ و مير‌ها در کشور‌هاي کم و درآمد متوسط به ويژه در آسيا و آفريقا رخ مي‌دهد.
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «سرطان دهان در انتظار شهرنشينان»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..