ربات اینستاگرام عضوگرام

بازارچه96

سامانه پیام کوتاه

خرید فالوور و ممبر تلگرام

اطلاعــیه پرتال تفریحی خبری نیوزس در جهت ثبت در س

مطالب مهم

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96
تسهیلات چهار درصدی به عشایر پرداخت می شود

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ؛ کرمعلی قندالی رئیس سازمان امور عشایر کشور در جلسه شورای عشایری شهرستان‌های بافت، رابر و ارزوئیه اظهار داشت: به‌زودی مأموریتی به جنوب استان کرمان خواهیم داشت و برنامه‌ریزی می‌کنیم که در خدمت عشایر شهرستان‌ها باشیم.

رئیس سازمان امور عشایر کشور عنوان کرد: در کنار مشکلاتی که مطرح شد و درست هم بود حتماً یک سری پیشرفت‌هایی هم داشته‌ایم و خدماتی است که نظام اسلامی طی این مدت به عشایر ارائه کرده است.

وی بیان کرد: در حوزه سواد، آمار می‌گوید در سال ۶۶، ۲۷ درصد عشایر کشور باسواد بودند و امروز به ۷۰ درصد رسیده است، در حوزه راه، راه دسترسی ۹۵ درصد، راه مناسب حدود ۵۸ درصد و در حوزه آب آشامیدنی ۵۵ درصد برخورداری است که ما به نقطه مطلوب نرسیده‌ایم.

قندالی با بیان اینکه جمعیت عشایر را ثابت داریم و کم نشده است، عنوان کرد: منابع عشایر محدود شده است که قرق، شرکت‌های صنعتی، مناطق حفاظت‌شده، واگذاری‌ها و معادن از عوامل ایجاد محدودیت‌ها است.

قندالی ادامه داد: برنامه راهبردی ساماندهی عشایر در افق ملی و استانی را داریم که در استان کرمان برنامه‌اش در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان مصوب شده و اگر بتوانیم برنامه راهبردی را که نوشته و مستند شده و کاملاً برای هر شهرستان مشخص است در شورای برنامه‌ریزی شهرستانی بیاوریم و در سطح شهرستان مطرح کرد، قابل ارزیابی است.

رئیس سازمان امور عشایر کشور اظهار داشت: از لحاظ منابع (علوفه و جو) کسر نداریم و علوفه امسال کمبود نیست و اگر جایی کمبود است دلیلش مشکل حمل و نقل است و باید روش تغذیه دام را تغییر بدهیم.

وی گفت: امروز باید از جیره علمی استفاده کنیم به‌جای جو باید کنستانتره داده شود با این وضع اقتصاد اگر جو مصرف شود زیان‌ده است و تغییر نگرش به نوع نگهداری و پرورش دام است.

قندالی با اشاره به ظرفیت‌های بخش عشایری افزود: یکی از سیاست‌ها تنوع در معیشت است برای گیاهان داروی هم‌اکنون تسهیلات چهار درصدی به عشایر داده می‌شود و هر کس بخواهد، می‌تواند استفاده کند و ضمانت‌های زنجیری را در دستورالعمل بانک آورده‌ایم.

رئیس سازمان امور عشایر کشور تصریح کرد: در صنایع‌دستی و حوزه گردشگری بستر‌ها فراهم است البته باید تشکل‌ها به نمایندگی از مردم بیشتر از این وارد شوند.

قندالی با اشاره به مصوبات ۴۰ میلیارد تومانی دولت برای عشایر در حوزه آبرسانی افزود: بر اساس شاخص سهم استان کرمان حدود ۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بود که تاکنون حدود ۵۵ درصد تخصیص پیدا کرده است.

وی عنوان کرد: در حوزه تجهیزات آبرسانی روز گذشته تفاهم‌نامه‌ای با استاندار کرمان امضا و مقرر شد، ۱۲ وسیله نقلیه سبک و سنگین (تانکر) سازمان عشایری کشور تأمین کند و ۱۲ را استان تأمین کند.

رئیس سازمان امور عشایر کشور با تأکید بر اینکه باید اراضی واگذار شده به عشایر برای اسکان تکلیفش مشخص شود، اظهار کرد: در بحث بیمه عشایر کار‌های خوبی انجام شده، اما تا نقطه مطلوب فاصله‌داریم.

قندالی با بیان اینکه قانون کم نداریم و در اجرا گرفتار هستیم، ادامه داد: در جلسه شورای عشایری در سال ۹۳ سه طرح ویژه ارتقای سطح سواد و دانش و مهارت، طرح ویژه بهداشتی و درمانی و طرح ویژه فرهنگی و مذهبی مورد نیاز عشایر مصوب شد.

وی افزود: طرح ویژه ارتقای سطح سواد و دانش و مهارت و طرح فرهنگی و مذهبی مصوب شد و اول سال ۹۶ ابلاغ شد، اما چرا در اجرا گرفتار هستیم، چون در شورای عشایری استان‌ها می‌رویم و می‌بینیم متأسفانه هنوز این طرح را نخواندند.

منبع:فارس

انتهای پیام/ی

رئیس سازمان امور عشایر کشور در کرمانپیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «تسهیلات چهار درصدی به عشایر پرداخت می شود»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..