ربات اینستاگرام عضوگرام

بازارچه96

سامانه پیام کوتاه

خرید فالوور و ممبر تلگرام

اطلاعــیه پرتال تفریحی خبری نیوزس در جهت ثبت در س

مطالب مهم

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96
بازآفرینی رودخانه‌های شهری در اولویت کارها قرار گیرد

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ؛ عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی شامگاه پنجشنبه در جریان بازدید از نخستین تصفیه خانه هوشمند کشور واقع در مجموعه گردشگری طرق مشهد در جمع خبرنگاران افزود: در گذشته اکثر شهر‌ها در کنار رودخانه‌ها واقع شده و رودخانه‌ها به شهر زندگی و حیات می‌دادند، اما هم اینک رودخانه‌ها به جای مرکز سرزندگی اغلب به مسیر عبور فاضلاب و نقطه آلودگی تبدیل شده اند.

وی ادامه داد: بطور معمول در کنار رودخانه‌های کثیف سکونتگاه‌های غیررسمی وجود دارند لذا بازآفرینی رودخانه‌ها از محور‌های اصلی بازآفرینی شهری تلقی می‌شود.

وزیر راه و شهرسازی گفت: در شورای عالی شهرسازی بحث چگونگی بازآفرینی رودخانه‌ها در دست بررسی است. رودخانه‌های موجود در مسیر شهر‌ها نظیر کشف رود در مشهد، هلیل رود در جیرفت و زرینه رود و سیمینه رود در میاندوآب باید به ثروت تبدیل شوند.

وی ساماندهی فاضلاب را نیز از مباحث مهم توصیف و بیان کرد: فاضلاب در بسیاری از کشور‌ها تبدیل به ثروت برای مردم شده است.

ساخت تصفیه خانه‌های فاضلاب و تصفیه خانه‌های محلی باید در طرح‌های جامع و تفصیلی دیده شود.

نخستین تصفیه خانه هوشمند کشور با ظرفیت ۱۲ هزار مترمکعب و سرمایه گذاری بخش خصوصی در مشهد در حال ساخت است.

مجموعه گردشگری طرق یک طرح تفریحی گردشگری به مساحت ۱۰۰ هکتار واقع در پارک جنگلی طرق در جنوب شرقی مشهد توسط سرمایه گذار بخش خصوصی در دست اجرا است.

منبع:ایرنا

انتهای پیام /ی

وزیر راه و شهرسازی در مشهدپیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «بازآفرینی رودخانه‌های شهری در اولویت کارها قرار گیرد»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..