ربات اینستاگرام عضوگرام

بازارچه96

سامانه پیام کوتاه

خرید فالوور و ممبر تلگرام

اطلاعــیه پرتال تفریحی خبری نیوزس در جهت ثبت در س

مطالب مهم

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96
به خاطر اين ۷ دليل نبايد قوز کنيد

به خاطر اين 7 دليل نبايد قوز کنيد

خبرگزاري آريا –
قوز کردن,وضعيت صحيح قرار گرفتن بدن,عوارض قوز کردن
وضعيت قرارگيري نامناسب بدن باعث بروز مشکلات گوارشي مي شود
به خاطر اين ۷ دليل نبايد قوز کنيد
وضعيت قرارگيري مناسب بدن به اندام‌هاي داخلي شکم اين امکان را مي‌دهد که بدون فشار اضافي که مي‌تواند باعث اختلال درجريان طبيعي و عملکرد دستگاه گوارش شود، وضعيت طبيعي‌شان را به خود بگيرند.
وضعيت قرارگيري خوب بدن چيست و چرا اينقدر مهم است؟ اساسا وضعيت قرارگيري خوب بدن به هم ترازي بدن با توجه به نيروي هميشه حاضر گرانش اشاره دارد. ما چه در حال ايستاده باشيم، يا نشسته و درازکش، جاذبه‌ي زمين، نيرويي بر مفاصل، رباط‌ ها، و عضلات ما وارد مي‌کند. وضعيت قرارگيري خوب، مستلزم توزيع نيروي گرانش از طريق بدن ماست، به نحوي که به هيچ يک از ساختارهاي بدن فشار بيش از حد وارد نشود.
چرا وضعيت قرارگيري خوب بدن براي سلامتي مهم است :
۱- صاف ايستادن تصويري بهتر و مطمئن‌تر از شما نشان مي‌دهد
وضعيت قرارگيري خوب بدن، اعتماد بنفس را افزايش خواهد داد. اين را امتحان کنيد: در مقابل يک آينه، يک نفس عميق بکشيد و صاف بايستيد. سپس قوز کنيد. اين کار را چند بار تکرار کنيد. تفاوت را مي‌بينيد؟
در مورد افراد پيرامون‌تان که از نظر شما با اعتماد به نفس هستند فکر کنيد. من فکر مي‌کنم که بسياري از اين افراد، صاف مي‌ايستند و وضعيت قرارگيري بسيار خوبي دارند. اين قطعا اعتماد بنفس را نشان مي دهد.
وضعيت صحيح قرار گرفتن بدن,قوز کردن,عوارض قوز کردن
وضعيت قرارگيري خوب بدن، اعتماد بنفس را افزايش خواهد داد
۲- وضعيت قرارگيري صحيح بدن باعث مي شود تنفس راحت تر شود
در مطب پزشکان، اغلب از ما خواسته مي‌شود که زمان گوش دادن به صداهاي ريه، صاف بنشينيم. اين کار بندرت اثر دائمي دارد، زيرا تا زماني که لازم باشد به اشخاص يادآوري شود که اين کار را انجام دهند، يعني بدن آنها عادت کرده که در حالت خميده راحت‌تر باشد.
وقتي آنها سعي مي‌کنند صاف بنشينند، عضلات و تاندون‌هاي جلويي را که در حال حاضر بيش از حد کوتاه شده‌اند را سفت مي‌کنند و اين باعث محدوديت‌هايي در سهولت حجم تنفس مي‌شود. حتي کمي سفت کردن اين عضلات براي صاف کردن بيشتر شخص، باعث سفتي در کل بالا تنه مي‌شود و تنفس عميق را مشکل مي‌سازد.
۳- وضعيت قرارگيري مناسب بدن گردش خون و گوارش را بهتر مي‌کند
وقتي صحبت از دستگاه گوارش مي‌شود، وضعيت قرارگيري مناسب بدن به اندام‌هاي داخلي شکم، اين امکان را مي‌دهد که بدون فشار اضافي که مي‌تواند باعث اختلال در عملکرد طبيعي دستگاه گوارش شود، وضعيت طبيعي‌شان را به خود بگيرند. وضعيت قرارگيري نامناسب بدن و قوز کرده بعنوان يک عامل موثر در مشکلات گوارشي متعدد، از برگشت اسيد معده گرفته تا يبوست و حتي فتق، در نظر گرفته مي‌شود.
۴- وضعيت قرارگيري صحيح بدن به عضلات و مفاصل‌ کمک مي کند
وضعيت قرارگيري خوب بدن به ما کمک مي‌کند تا استخوان‌ها و مفاصل را در هم‌ترازي درستي نگه داريم، طوري که از عضلات ما به درستي استفاده شود و پوشش غير طبيعي سطوح مفصل که مي‌تواند منجر به آرتريت و درد مفاصل شود، کاهش يابد. همچنين فشار بر روي رباط‌ هايي که مفاصل ستون فقرات را کنار هم نگه مي‌دارند، کاهش داده و احتمال آسيب ديدگي را به حداقل مي‌رساند.
يک وضعيت قرارگيري خوب به عضلات امکان مي‌دهد که موثرتر کار کنند و باعث مي‌شود که بدن از انرژي کمتري استفاده کند، در نتيجه از خستگي عضلات ، کشش عضلاني، اختلالات بيش کاري و حتي درد عضلاني و درد پشت نيز جلوگيري مي‌کند.
قوز کردن,نحوه صحيح نشستن,عوارض قوز کردن
وضعيت قرارگيري خوب در نشستن و ايستادن، تنفس کامل و طبيعي را آسان‌تر مي کند
۵- وضعيت قرارگيري مناسب بدن قالب ذهني‌تان را تغيير مي دهد
وضعيت قرارگيري بدن مي‌تواند بر قالب ذهني شما تاثير بگذارد و قالب ذهني شما نيز مي‌تواند وضعيت قرارگيريتان را تحت تاثير قرار دهد! بنابراين هنگامي که شما خوب و شاد هستيد و بر همه چيز تسلط داريد، معمولا وضعيت قرارگيري تان درست است. در مقابل، افرادي که افسرده هستند و درد مزمن دارند، اغلب به حالت خميده مي‌ايستند يا مي‌نشينند.
دفعه‌ي بعدي که احساس افسردگي کرديد، يا بخاطر چيزي مضطرب بوديد، سعي کنيد وضعيت قرارگيريتان را تغيير دهيد، صاف بايستيد و نفس عميق بکشيد.
داشتن وضعيت قرارگيري خوب در نشستن و ايستادن، تنفس کامل و طبيعي را آسان‌تر کرده و به آرامش و تمرکز کمک مي‌کند. بسياري از تمرينات شرقي مانند يوگا و تاي‌چي روي وضعيت بدن (وضعيت قرارگيري) کار مي‌کنند.
۶- قرار گرفتن بدن در وضعيتي مناسب باعث مي‌شود لاغرتر و جوان‌تر بنظر برسيد
وقتي يک وضعيت قرارگيري خوب داشته باشيد، فورا ۱٫۵ تا ۳ کيلوگرم از وزن ظاهري‌تان کاسته مي‌شود! اين کار باعث مي‌شود که شما باريک‌تر و جوان‌تر بنظر برسيد و لباس‌هايتان بهتر بنظر خواهند آمد.
۷- قرارگيري صحيح بدن ستون فقرات را سالم نگه مي دارد
وضعيت قرارگيري صحيح بدن، يک راه آسان اما بسيار مهم براي سالم نگه داشتن چندين ساختار پيچيده در پشت و ستون فقرات است. حمايت از پشت بخصوص براي افرادي مهم است که ساعات زيادي پشت ميز مي نشينند و يا در طول روز سر پا هستند. نداشتن وضعيت قرارگيري خوب و عدم حمايت کافي از پشت مي‌تواند کشش را بر عضلات افزايش داده و بر ستون فقرات فشار وارد کند. فشار ناشي از وضعيت قرارگيري بد به مرور زمان مي‌تواند ويژگي‌هاي آناتوميک ستون فقرات را تغيير دهد و منجر به احتمال انقباض عروق خوني و اعصاب شود.
نشستن و ايستادن با هم‌ترازي مناسب، به شما اين امکان را مي‌دهد که با خستگي و فشار کمتر روي رباط‌ها و مفاصل بدنتان، بطور موثرتري کار کنيد. آگاهي از وضعيت قرارگيري خوب، اولين گام براي شکستن عادات قديمي وضعيت قرارگيري بد و کاهش استرس و فشار روي کستون فقرات است. بنابراين به حرف بزرگ ترها گوش کنيد و «صاف بنشينيد».
منبع : tebyan.net
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «به خاطر اين ۷ دليل نبايد قوز کنيد»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..