ربات اینستاگرام عضوگرام

بازارچه96

سامانه پیام کوتاه

خرید فالوور و ممبر تلگرام

اطلاعــیه پرتال تفریحی خبری نیوزس در جهت ثبت در س

مطالب مهم

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96
مسجد، فرهنگ و هنر مثلث شخصیت‌سازی جوانان است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر این مطلب که کانون‌های فرهنگی هنری مساجد نقشی مهم برای آزادسازی اوقات فراغت جوانان ایفا می‌کند، گفت: کسانی که می‌کوشند اوقات فراغت بطالت را به فرصت تبدیل کنند به مراتب موفق‌تر از سایرین هستند و مسجد، فرهنگ و هنر می‌تواند یک نقش مثلثی در شخصیت‌سازی جوانان ایفا کند.

به گزارش ایسنا، سید عباس صالحی عصر چهارشنبه، ۱۸ مهر ماه در آیین اختتامیه طرح ملی اوقات فراغت کانون‌های فرهنگی هنری مساجد که با حضور مشاوران وزیر و جمعی از اعضای فعال این کانون‌ها در تالار سوره حوزه هنری برگزار شد با بیان اینکه اوقات فراغت را با چند تفسیر می‌شود ارائه کرد که هر تفسیر حرکت‌ها و رویکردهای متفاوت مرتبط با خود را دارد، اظهار کرد: برداشت اولی که از اوقات فراغت می‌شود این است که وقت خالی و پرت و حفره خالی و یک وقت ناخواسته‌ای است که در اختیار افراد قرار می‌گیرد. تفسیر دیگر این است که انسان بعد از یک تلاش روزانه برای استراحت و کارهای خودش اوقات فراغتی را دارد و آن را انتخاب می‌کند و تفسیر سوم وقت تفریح و سرگرمی است.

وی در ادامه با تاکید بر این مطلب که انسان در تلاش است که یک فضای شاد و مفرح و با نشاط را برای خودش ایجاد کند، ادامه داد: راه‌های برای پر کردن این تفاسیر سه‌گانه در عصر جدید و ماقبل آن درست یا غلط وجود داشت و تفسیر چهارم و مهم‌ترین تفسیر از اوقات فراغت این است که وقت انتخابی زندگی است. اول اینکه حسب وظیفه یک انسان کارهایی را مانند شغل‌های روزانه انجام می‌دهد و از قبل وقت او پیش‌فروش شده است. یعنی ما چه بخواهیم چه نخواهیم باید آن را انجام دهیم مثل شغل اداری، تحصیلی و … همه ما وقت‌هایی فراتر از وقت‌های پیش‌فروش شده داریم که آزادانه انتخاب می‌کنیم و با استحصال به وجود می‌آید. امروز از این گونه وقت‌ها کم وجود ندارد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: اینکه انسان چگونه وقت‌های انتخابی را به بخش‌های مهم زندگی خود تبدیل کند نکته بسیار مهمی است. تعبیری که دیگران از وقت آزاد داشته‌اند، این است که فرصت و زمان بیشتری برای انجام کارهایی که دوست دارند در اختیارشان است. از این رو کسانی که می‌کوشند اوقات فراغت بطالت را به فرصت تبدیل کنند به مراتب موفق‌تر از سایر افراد هستند. کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در حوزه اوقات فراغت سهم مهمی را ایفا می‌کنند که باید برای آزادسازی فرصت‌های پنهان انتخابی انسان‌ها تلاش کنیم. این فرصت‌ها در کانون‌های مساجد با مسجد به عنوان ظرفیت و محلی برای انجام مناسک عبادی، اجتماعی، فرهنگی و حتی سیاسی به وجود می‌آورد.

صالحی ادامه داد: مسجد یک گنج متراکم گسترده از اوقات فراغت را در خود دارد. در واقع مسجد ترکیبی از بیت‌الله و بیت‌الناس است؛ پایگاه خدامردمی که کمتر جایی مانند آن را داریم که افراد در آن احساس غریبگی نمی‌کنند و وجه دوم، عرصه انتخابی اوقات فراغت حوزه فرهنگ و هنر است. ظرفیت این حوزه از لحاظ نسبت با نیازها و کارکردهای هیچ حوزه‌ای حتی علم قابل مقایسه نیست و به لحاظ تنوع از تنوع بسیار بالایی برخوردار است. ما باید از ظرفیت‌های مساجد برای پر کردن اوقات فراغت بهره ببریم.

او تاکید کرد: مسجد، فرهنگ و هنر جوانانه مثلثی می‌سازد که به عنوان پایگاه مهمی در شخصیت‌سازی افراد تاثیر بی‌بدیلی را ایفا می‌کند. اوقات فراغت فقط مخصوص سه ماهه تابستان نیست بلکه انسان در طول ۱۲ ماه سال نیز اوقات فراغتی دارد که باید بتواند از ظرفیت‌های موجود آن استفاده کند و آزادسازی انرژی درست را در اوقات فراغت داشته باشد. امیدواریم که برای دهه پنجم انقلاب جوانان و نوجوانان با بصیرت و بزرگی را پرورش بدهیم که همه آن‌ها پیرو خط امام و رهبری باشند.

در این مراسم با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، حجت‌الاسلام و المسلمین ارزانی، حسینی معاون سازمان تبلیغات، اوحدی رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران از مدیران ارشاد استان‌ها و مسئولان دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد و نوجوانان فعال در کانون‌های فرهنگی هنری تجلیل شد.

در پایان این مراسم با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از کارت عضویت کانون بچه‌های مسجد که یک کارت چند منظوره برای اعضای کانون‌های فرهنگی هنری مساجد است با مشارکت بانک ملی رونمایی شد.

انتهای پیام
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «مسجد، فرهنگ و هنر مثلث شخصیت‌سازی جوانان است»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..