ربات اینستاگرام عضوگرام

بازارچه96

سامانه پیام کوتاه

خرید فالوور و ممبر تلگرام

اطلاعــیه پرتال تفریحی خبری نیوزس در جهت ثبت در س

مطالب مهم

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96
بزرگداشت حافظ شیرازی در انجمن آثار و مفاخر فرهنگی برگزار می‌شود

بزرگداشت حافظ شیرازی در انجمن آثار و مفاخر فرهنگی برگزار می‌شودبه گزارش حوزه ادبیات گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ نشست بزرگداشت حافظ شیرازی با عنوان «حافظ؛ رند عالم سوز» در انجمن آثار ومفاخر فرهنگی برگزار می‌شود.

خواجه شمس‌الدین محمد شیرازی متخلص به «حافظ»، غزلسرای بزرگ شعر و ادب پارسی است. او حدود سال ۷۲۶ هجری قمری در شیراز متولد شد. علوم و فنون را در محفل درس استادان زمان فراگرفت و در علوم ادبی عصر پایه‌ای رفیع یافت. خاصه در علوم فقهی و الهی تأمل بسیار کرد و قرآن را با چهارده روایت مختلف از بر داشت.

«گوته» دانشمند بزرگ و شاعر و سخنور مشهور آلمانی دیوان شرقی خود را به نام او و با کسب الهام از افکار او تدوین کرد. دیوان اشعار حافظ شامل غزلیات، چند قصیده، چند مثنوی، قطعات و رباعیات است.

این برنامه با حضور علاقه‌مندان حوزه عرفان و ادبیات ایران روز چهارشنبه ۲۰ مهرماه از ساعت ۳۰/۱۷ الی ۳۰/۱۹ برگزار خواهد شد. دراین نشست حسن بلخاری رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی، میرجلال الدین کزازی، حسن انوری و علینقلی محمودی بختیاری سخنرانی خواهند کرد.

انتهای پیام/

بزرگداشت حافظ شیرازی در انجمن آثار و مفاخر فرهنگیپیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «بزرگداشت حافظ شیرازی در انجمن آثار و مفاخر فرهنگی برگزار می‌شود»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..