ربات اینستاگرام عضوگرام

بازارچه96

سامانه پیام کوتاه

خرید فالوور و ممبر تلگرام

اطلاعــیه پرتال تفریحی خبری نیوزس در جهت ثبت در س

مطالب مهم

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96
آغاز سال تحصیلی جدید جامعه المصطفی در قم

 به گزارشگروه استان های باشگاه خبرنگاران جوانازقم؛  سال تحصیلی جدید جامعه المصطفی ظهر امروز با حضور آیت‌الله جعفر سبحانی، آیت‌الله علیرضا اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور، سید مهدی صادقی استاندار و جمعی از اساتید و دانشجویان خارجی مراکز وابسته و تابعه جامعه المصطفی در سالن قدس مجتمع امام خمینی(ره) آغاز شد.

در این مراسم، مدیر حوزه‌های علمیه با بیان ضرورت تطابق علوم اسلامی با نیازهای جهان معاصر اظهار داشت: تطابق علوم اسلامی و انسانی با نیازهای اساسی جامعه از جهت‌گیری‌های اصلی جامعه المصطفی است، مراکز حوزوی باید با حلقه واسط شدن بین متون دینی و علوم انسانی زمینه‌های سعادت بشریت را به وجود آورند.

آیت‌الله علیرضا اعرافی با تأکید بر ضرورت بسط علوم اسلامی افزود: حوزه‌های علمیه باید به علوم اسلامی عمق و بسط دهد، در وضعیت کنونی نیازمند کارهای دامنه‌دار در حوزه فقه شیعی هستیم چراکه فقه استوار و ریشه‌دار کنونی نیازمند تدبر و متدلوژی‌های اصیل اجتهادی است.

در ادامه مراسم، معاون آموزش جامعه المصطفی با اشاره به شعار امسال جامعه المصطفی افزود: شعار "آموزش اثربخش در المصطفی" عنوانی شعاری بوده که برای سال تحصیلی جدید در این مرکز انتخاب‌شده است.

حجت‌الاسلام علی عباسی با بیان نتایج و اثرات مهم آموزش اثربخش در سطح طلاب و دانشجویان جامعه المصطفی تأکید کرد: اصطلاح آموزش اثربخش در نظریه‌های تعلیم و تربیت نظریه‌ای رایجی بوده که درصدد تربیت انسان‌هایی بوده که بتوانند در خدمت به عالم بشریت موفق باشند.

وی با بیان جهت‌گیری حوزه‌های علمیه در تربیت انسان‌های اثرگذار ابراز کرد: حوزه‌های علمیه در طول تاریخ همواره انسان‌های اثرگذاری را تربیت‌کرده که هرکدام از این انسان در دوران مختلف اقدامات اثرگذار و قابل‌توجه ای داشته‌اند.

انتهای پیام/ت

 ضرورت تطابق علوم اسلامی با نیازهای جهان معاصرپیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «آغاز سال تحصیلی جدید جامعه المصطفی در قم»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..