ربات اینستاگرام عضوگرام

بازارچه96

سامانه پیام کوتاه

خرید فالوور و ممبر تلگرام

اطلاعــیه پرتال تفریحی خبری نیوزس در جهت ثبت در س

مطالب مهم

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96
عادل الجبیر: ایران دست تعامل ما را رد کرد

«یوسف العتبیه»، سفیر امارات در واشنگتن، «برایان هوک»، دستیار ویژه وزیر خارجه آمریکا در امور ایران و «عادل الجبیر»، وزیر خارجه عربستان روز سه‌شنبه در نشست یک لابی ضدایرانی درباره ایران شرکت کردند.

«عادل الجبیر»، وزیر خارجه عربستان در نشست سالانه گروه آمریکایی «اتحاد علیه ایران هسته‌ای» گفت: «هر بار دست تعامل [به سوی ایران] دراز کردیم، دستمان را رد کردند. دیگر بس است. باید با خشونت ایران مقابله کنیم.»

الجبیر که کشورش به دلیل همکاری با تروریست‌های القاعده در حادثه ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ در مظان اتهام قرار دارد در این نشست ایران را به حمایت از القاعده متهم کرد.

«برایان هوک» هم در این نشست گفت که سیاست کاهش تحریم‌ها علیه ایران موثر واقع نشده و آمریکا اکنون کارزاری برای فشار بر این کشور ایجاد کرده است.

هوک مدعی شد کاهش تحریم‌ها علیه ایران باعث وخیم‌تر شدن درگیری‌ها در یمن شد. ایران به دنبال درگیری‌ها می‌رود و آنها را وخیم‌تر می‌کند.

او مدعی شد «فرهنگ اهمال» باعث افزایش نفوذ ایران در منطقه شده است. او مدعی شد لبنان صحنه بازی ایران است و ادامه داد: «نمی‌توانیم اجازه دهیم ایران در یمن، عراق و سوریه لبنان‌سازی انجام دهد.»

عادل الجبیر مدعی شد کارزار فشار علیه ایران ثمر خواهد داد و ایرانی‌ها به مرور رفتارهای خودشان را تغییر خواهند داد.

«یوسف العتبیه»، سفیر امارات در واشنگتن هم گفت لازم است ایرانی‌ها احساس کنند منزوی هستند و به حال خودشان رها شده‌اند.

برایان هوک گفت که برنامه جامع اقدام مشترک یا برجام، توافق نبوده، بلکه یک «برنامه اقدام» بوده و به همین دلیل امضا نشده است. او مدعی شد کشورهای طرف برجام، نتوانستند نام توافق بر آن بگذارند.

او گفت که دولت آمریکا ترجیح داده که رویکرد جامعی در قبال ایران پیش بگیرد و به تمامیت «تهدیدهای ایران» بپردازد. او گفت که دولت آمریکا به دنبال توافقی جدید با ایران است که در آن به تمامی تهدیدها پرداخته شده است. هوک گفت در صورتی که چنین توافقی حاصل شود، آمریکا به دنبال مشارکت دادن کشورهای منطقه در آن است.

فارس
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «عادل الجبیر: ایران دست تعامل ما را رد کرد»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..