ربات اینستاگرام عضوگرام

بازارچه96

سامانه پیام کوتاه

خرید فالوور و ممبر تلگرام

اطلاعــیه پرتال تفریحی خبری نیوزس در جهت ثبت در س

مطالب مهم

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96
مقایسه حفظ سرزمین ایران پیش و پس از انقلاب اسلامی از زبان معاون حقوقی فرمانده کل سپاه

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، همایش دفاع از جبهه تا محکمه به مناسبت هفته دفاع مقدس در کانون وکلای مرکز برگزار شد و سردار علی اصغر گرجی‌زاده معاون حقوقی و مجلس فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، طی سخنانی تاکید کرد: اولین حقی که برگردن هر انسان آگاهی واجب است، این است که آگاهی‌اش را راجع به جنگ اضافه کند و اگر اینگونه نباشد نمی‌توانیم درست از حق دفاع کنیم.

وی سپس به نمونه‌ای از این آگاهی‌ها اشاره کرد و گفت: مثلا این که گفته می‌شود جنگ 31 شهریور 1359 شروع شد صحیح نیست، جنگ اردیبهشت سال 1358 شروع شد، در آن تاریخ به پاسگاه مرزی ما حمله شد و اسیر دادیم، از خرداد 1359 جنگ علنی‌تر شد، بمباران شدیم و خلبان اسیر و شهید هم داریم.

سردار گرجی‌زاده با اشاره به این که جنگ 31 شهریور ماه 1359 رسماً آغاز شد، به حضور خود 5 ماه قبل از این تاریخ در پاسگاه شلمچه اشاره کرد و گفت: آن زمان آقای غرضی استاندارد بود و هر بار که برای بازدید می‌آمد ما به او می‌گفتیم که هر روز به وسیله هواپیماها از ما عکس‌برداری می‌کنند و او در پاسخ می‌گفت من چه کار کنم هر گزارشی به بنی‌صدر در این باره می‌دهم، می‌گوید می‌خواهید شلوغش کنید.

معاون حقوقی و مجلس فرمانده کل سپاه با اشاره به این که نماینده ما در سازمان ملل 636 مرتبه قبل از 31 شهریور 1359 گزارش حمله عراقی‌ها به ما را در آن سازمان ثبت کرده است، گفت: اولین موضع آبکی دنیا 1.5 سال بعد از شروع جنگ بود که فقط خواستار آتش‌بس شدند و حتی به لزوم بازگشت به مرزهای قانونی اشاره نکردند.

وی با اشاره به سابقه از دست رفتن سرزمین‌های کشور پیش از انقلاب اسلامی، گفت: طی 196 سال قبل از پیروزی انقلاب اسلامی 3 میلیون و 500 هزار کیلومتر از خاک ما را جدا کردند، که در تاریخ جهان بی‌سابقه است. طی 48 سال حکومت ناصرالدین شاه 620 هزار کیلومتر از خاک ما جدا شد، قطر،‌امارات و عمان را زمان احمدشاه از ما جدا کردند و دادن بحرین هم دست گل محمدرضا پهلوی بود.

سردار گرجی‌زاده در این باره افزود: محمدرضا پهلوی وقتی می‌خواست بحرین را بدهد منوچهر اقبال داد و بیداد کرد و گفت: حیثیت ما در دنیا می‌رود، مجلس شورای ملی هم رسماً با واگذاری بحرین مخالفت کرد، اما محمدرضا گفت من به انگلیسی‌ها قول داده‌ام بدهید برود و علم هم توجیه کرد که نفت و گاز بحرین تمام شده و 620 هزار کیلومتر هم بیشتر مساحت ندارد. این در حالی است که نفت و گاز بحرین الان تنه به تنه ما و امارات می‌زند.

معاون حقوقی و مجلس فرمانده کل سپاه با اشاره به این که طی 40 سال جمهوری اسلامی یک سانت هم از کشور را به کسی ندادیم، افزود: حتی وقتی در سال 62 عراقی‌ها 200 متر پرچم‌شان را جلوتر از مرز حقیقی نصب کرده بودند بهشان تذکر دادیم که اگر پرچم را عقب نکشید با زبان آتش با شما سخن خواهیم گفت و دست آخر هم آتش بر سرشان ریختیم تا عقب رفتند.

انتهای پیام/
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «مقایسه حفظ سرزمین ایران پیش و پس از انقلاب اسلامی از زبان معاون حقوقی فرمانده کل سپاه»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..