ربات اینستاگرام عضوگرام

بازارچه96

سامانه پیام کوتاه

خرید فالوور و ممبر تلگرام

اطلاعــیه پرتال تفریحی خبری نیوزس در جهت ثبت در س

مطالب مهم

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96
سردار دهقان: قدرتمندان جهان به قطعنامه‌هایی که برای دیگران صادر می‌کنند پایبند نیستند

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، همایش دفاع از جبهه تا محکمه عصر امروز با حضور وکلای کانون مرکز و سردار حسین دهقان، سردار علی اصغر گرجی‌زاده، سردار محمد یزدی و علی‌اصغر یوسف‌زاده عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در کانون وکلای مرکز برگزار شد.

سردار حسین دهقان مشاور فرمانده معظم کل قوا در امور دفاعی طی سخنانی در این همایش با اشاره به این که دفاع مقدس همه اقشار و اقوام ملت را تحت پوشش قرار داد و این دفاع متعلق به ملت بزرگ ایران بود، گفت: امروز نیز همه ملت میراث‌دار آن و دفاع مقدس را باعث شرف و افتخار و عزت خود می‌دانند.

وی با اشاره به این که ما دفاع خودمان را عادلانه و مشروع می‌دانیم، افزود: براساس همه نظریه‌ها و موازین غربی نیز جنگ و دفاع ما عادلانه بود؛ ملتی مورد تجاوز قرار گرفته بود، متجاوز هم هدفش را اعلام کرده بود و نهاد‌های بین‌المللی نیز چشم خود را به این تجاوز بسته بودند.

مشاور فرمانده معظم کل قوا در امور دفاعی با اشاره به این که پس از استقرار دشمن شورای امنیت اعلام خویشتنداری می‌کند و حتی حاضر نیست که اعلام کند کشوری تجاوز کرده است، گفت: دنیا زمانی که پیروزی صدام محقق نشد رنگ عوض کرد و گفت که این جنگ نباید پیروز داشته باشد.

سردار دهقان با اشاره به این که امروز هیچ یک از قدرتمندان جهان نمی‌گوید مناسبات باید براساس عدالت و انصاف باشد، افزود: برای آنها مهم منافع‌شان است و معیار حق نیز قدرت است. صاحبان حق، صاحبان قدرت‌اند و آنها استانداردهای رفتاری را برای دیگران تعریف می‌کنند که خودشان پایبند آن نیستند.
وی با اشاره به این که هرجایی از عالم در هر سطحی که جنگ و خونریزی و غارت بوده، قدرتمندان یا خودشان حضور دارند و یا حمایت می‌کنند، گفت: قطعنامه‌ها نیز دستمایه‌ای برای حفظ منافع قدرمندان است.

مشاور فرمانده معظم کل قوا در امور دفاعی با اشاره به عملیات تروریستی اهواز، گفت: در اهواز دختر 5 ساله را شهید کردند و هیچ اتفاقی در دنیا نیفتاد و در یمن مردم مورد ظلم و تجاوز قرار می‌گیرند و باز هم اتفاقی نمی‌افتد، اسرائیل هر فاجعه‌ای مورد تصوری را در فلسطین رقم می‌زند، در جنوب لبنان علم و تکنولوژی را در ابزارهای شکنجه برای گرفتن اطلاعات جمع کرده بودند، اما باز هم اتفاقی نمی‌افتد.

سردار دهقان حادثه تروریستی اهواز را براساس تمام اسناد حقوقی تروریسم دانست و با تاکید بر این که از حقوق جامعه در قبال چنین حوادثی باید دفاع شود، گفت: حق جمعی بر حق فردی رجحان دارد و هر جا حقوق جامعه تامین شود، حقوق افراد هم تامین می‌شود.

وی با تاکید بر این که باید تشکل‌های حقوقی برای دفاع از حقوق مردم تشکیل شود و رفتار کسانی که در میدان جنگ و همچنین در محکمه دفاع می‌کنند باید رنگ و صبغه واحدی داشته باشد، افزود: آمریکایی‌ها و اسرائیلی‌ها هر کاری که علیه ما انجام می‌دهند برایش دلایل محکمه پسند تهیه می‌کنند.

مشاور فرمانده معظم کل قوا در امور دفاعی در ادامه به چرایی ادامه جنگ بعد از آزادسازی خرمشهر پرداخت و با اشاره به این که دو دلیل واضح برای این کار وجود دارد، گفت: اولین دلیل این است که هیچ دلیلی وجود نداشت که اگر صدام فرصت یابد با سازماندهی جدید مجدداً به ما حمله نکند و ما نباید این اجازه را به او می‌دادیم و دلیل دوم نیز این بود که هیچ نهاد قانونی و مسئول خود را در موضع تنبیه متجاوز قرار نداده بود، ملت باید خودش این کار را می‌کرد و یا دنیا را به آنجا می‌رساندیم که آن کار را بکند.

سردار دهقان با اشاره به این که اتفاقاتی که امروز در یمن رخ می‌دهد برای سازمان ملل و کمیته حقوق بشر مهم نیست، گفت: این ملت امروز راهی جز مقاومت برایش نمانده و باید به مراکز حقوقی نیز مراجعه کند.

وی در رابطه با پایان جنگ نیز گفت: وقتی متجاوز شناخته و حقوق ما در حد قابل قبولی پذیرفته شد، جنگ را خاتمه دادیم.

مشاور فرمانده معظم کل قوا در امور دفاعی در انتها از جامعه وکلا خواست که امروز بیش از گذشته نظام را در مراکز و مراجع حقوقی کمک کنند تا حقوق مردم حفظ شود.

انتهای پیام/
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «سردار دهقان: قدرتمندان جهان به قطعنامه‌هایی که برای دیگران صادر می‌کنند پایبند نیستند»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..