ربات اینستاگرام عضوگرام

بازارچه96

سامانه پیام کوتاه

خرید فالوور و ممبر تلگرام

اطلاعــیه پرتال تفریحی خبری نیوزس در جهت ثبت در س

مطالب مهم

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96
دلیل تغییر دستور کار نشست شورای امنیت درباره ایران

طبق گزارش یک اندیشکده آمریکایی، دلیل تغییر دستور کار نشست شورای امنیت سازمان ملل به ریاست دونالد ترامپ از ایران به موضوع «عدم اشاعه»، مخالفت روسیه بوده است.


دلیل تغییر دستور کار نشست <a class='no-color' href='http://newsfa.ir/'>شورای امنیت </a> درباره <a class='no-color' href='http://newsfa.ir/'>ایران </a> در حالی که رئیس‌جمهور آمریکا خود را برای ریاست جلسه روز چهارشنبه (به وقت نیویورک) در شورای امنیت سازمان ملل متحد با موضوع عدم اشاعه سلاح‌های کشتار جمعی آماده می‌کند، اندیشکده «شورای روابط خارجی» آمریکا گزارشی درباره علت تغییر دستور کار این نشست منتشر کرده است.

در حالی که پیش از این گفته شده بود نگرانی آمریکا از در انزوا گرفتن در شورا واشنگتن را به تغییر دستور کار نشست واداشته، این اندیشکده مدعی شده که فشارهای مسکو عامل تغییر دستور کار بوده است.

در گزارش این اندیشکده آمده است: «دفتر نمایندگی آمریکا در سازمان ملل به دنبال مقاومت روسیه به عنوان عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل، موضوع نشست را گسترده‌تر کرد و آن را به صحبت درباره ممانعت از گسترش سلاح‌های کشتار جمعی تغییر داد».

کاخ سفید چندی پیش دستور کار جلسه‌ شورای امنیت سازمان ملل به ریاست «دونالد ترامپ » رئیس‌جمهور آمریکا را که قبلاً قرار بود صرفاً بر موضوع ایران تمرکز داشته باشد، تغییر داد.

پیش از آن «نیکی هیلی» نماینده آمریکا در سازمان ملل اعلام کرده بود واشنگتن از ریاست دوره‌ای خود بر شورای امنیت سازمان ملل برای برگزاری نشستی درباره ایران استفاده خواهد کرد.

هیلی درباره اهداف برگزاری این نشست گفته بود: «او این جلسه را برگزار می‌کند تا نقض قوانین بین‌‌المللی توسط ایران و بی‌ثباتی‌هایی که این کشور در سراسر منطقه ایجاد می‌کند را مورد بررسی قرار دهد».

پنج روز بعد از انتشار خبر تغییر دستور کار نشست شورای امنیت سازمان ملل، یک رسانه دیگر آمریکایی درباره علت تغییر دستور کار این نشست نوشت که اقدام کاخ سفید به دلیل جلوگیری از تقابل پاریس و لندن با واشنگتن صورت گرفته است.

«واشنگتن پست» خبر داده بود: «تمرکز بر ایران ، به سرعت نگرانی‌های متحدان آمریکا را به دنبال داشته است چرا که آنها معتقدند تمرکز بر موضوع ایران سبب آشکار شدن اختلاف نظرهای شدید میان آمریکا، فرانسه و بریتانیا بر سر توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ ایران (برجام) خواهد شد».

طبق این گزارش، برخی از مقام‌های آمریکایی همچنین درباره حضور نماینده ایران در نشست شورای امنیت سازمان ملل با ریاست ترامپ ابراز نگرانی کرده بودند.

رایزنی‌های ضد ایران ی رئیس‌جمهور آمریکا در مجمع عمومی سازمان ملل شدت گرفته و او در آستانه سخنرانی در این مجمع به همتای فرانسوی خود گفته است که «حالا برای مذاکره با ایران زود است» چرا که به ادعای او تحریم‌های آمریکا علیه ایران تاثیرگذار بوده است.

ترامپ ۱۸ اردیبهشت‌ماه خروج غیرقانونی آمریکا را از برجام خارج و اعلام کرد تمامی تحریم‌های هسته‌ای رفع‌شده ذیل این توافق علیه ایران را احیا خواهد کرد.

وی ۱۵ مردادماه فرمانی را برای احیای اولین بسته از تحریم‌ها علیه ایران امضا کرد و دومین بسته تحریم‌ها قرار است از ۴ نوامبر (۱۳ آبان‌ماه) بازگردند.

لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/601297

عکس های اینستاگرامی عکس نوجوانی بهرام رادان عکس نوجوانی بهرام رادان جواهرات من....جواهرات من.... سحرقریشی-اینستاگرام - instagramسحرقریشی-اینستاگرام - instagram عکسهای اینستاگرامی علیرضا حقیقیعکسهای اینستاگرامی علیرضا حقیقی عکسهای اینستاگرامی طناز طباطباییعکسهای اینستاگرامی طناز طباطبایی عکسهای اینستاگرامی هنرمندانعکسهای اینستاگرامی هنرمندان عکسهای اینستاگرامی هنرمندانعکسهای اینستاگرامی هنرمندان عکسهای اینستاگرامی هنرمندانعکسهای اینستاگرامی هنرمندان عکسهای اینستاگرامی هنرمندانعکسهای اینستاگرامی هنرمندان عکسهای اینستاگرامی هنرمندانعکسهای اینستاگرامی هنرمندان

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «دلیل تغییر دستور کار نشست شورای امنیت درباره ایران»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..