ربات اینستاگرام عضوگرام

بازارچه96

سامانه پیام کوتاه

خرید فالوور و ممبر تلگرام

اطلاعــیه پرتال تفریحی خبری نیوزس در جهت ثبت در س

مطالب مهم

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96
واکنش رئیس صداوسیما به حادثه تروریستی اهواز و نقش داعش

در مراسم گرامیداشت دختر قهرمان فلسطینی عنوان شد؛

تحلیل رییس صداوسیما از حادثه تروریستی اهواز و نقش داعشبه گزارش حوزه رادیو تلویزیون گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ مراسم «گرامیداشت مجاهدت‌های رسانه‌ای خانواده معاونت برون مرزی صدا وسیما» به منظور تجلیل نمادین از «عهد التمیمی» ـ دختر قهرمان فلسطینی که از او به عنوان نماد مقاومت و سفیر جهانی انسانیت یاد می‌شود ـ با حضور رئیس صداوسیما امروز (سوم مهر ماه) در مرکز همایش‌های بین‌المللی برگزار شد.

این مراسم به مناسبت سالگرد شهادت «مایا ناصر» خبرنگار پرس تی وی در ۲۷ سپتامبر سال ۲۰۱۲ در سوریه و دیگر شهدای خبرنگار معاونت برون مرزی و گرامیداشت عهد التمیمی تدارک دیده شد و افرادی چون عبدالعلی علی‌عسکری (رییس صداوسیما)، پیمان جبلی (معاون برون‌مرزی صداوسیما) و جمعی از مدیران رادیویی و تلویزیونی، برخی سفرای دیگر کشورها، نمایندگان جنبش حزب الله، حماس و ... حضور داشتند.

در ابتدای این مراسم معاون برون‌مرزی رسانه ملی گفت: سیاست برون مرزی و رویکرد آن، جز انتقال پیام انقلاب، مقاومت و ایثار نیست. اگر در رسانه‌ها قدرت نفوذی داریم، به دلیل قدرت نفوذ انقلاب اسلامی است. باید قدر این پیام را بدانیم و ناقل آن باشیم. اگر ما در بین دوستداران انقلاب اسلامی ارزش و حضوری داریم، به خاطر چسبیدن به انقلاب و وفاداری به آرمان‌های امام راحل است. مسیر طولانی داریم و در این سال‌ها شاهد افزایش دشمنی‌ها هستیم.

او ادامه داد: انقلاب اسلامی با زبان فطرت حرف می‌زند و از مظلومان و مستعضفان دفاع می‌کند. به همین دلیل جبهه مقاومت و انقلاب که این پیام را دنبال می‌کنند، نفوذشان بیشتر می‌شود. جبهه مقاومت دائما در حال گسترش است.

جبلی گفت: ما قبلاً در جنگ از مرزهایمان دفاع می‌کردیم، اما امروز مرز‌های ما در جا‌های مختلف گسترش پیدا کرده و نشان از جبهه مقاومت و جبهه انقلاب است. اگر شاهد طرح شوم غرب برای نابودی فلسطین و یا خلق جماعت وحشی مثل داعش و به رگبار بسته شدن در رژه دفاع مقدس هستیم، واکنشی به افزایش جبهه مقاومت است. ما باید خود را آماده کنیم برای روز‌های سخت و خدا این توفیق را عنایت کند که سرباز فداکار برای انقلاب اسلامی باشیم.

در این مراسم قرار بود ارتباط زنده‌ای با عهد التمیمی برقرار شود، اما به دلیل مشکلاتی این ارتباط برقرار نشد.

سپس عبدالعلی علی‌عسکری ـ. رییس صداوسیما ـ. گفت: چهلمین سال انقلاب نزدیک است و امیدواریم ۲۲ بهمن پرشورتر باشد. چهل سال قبل مفهومی به نام جبهه مقاومت و انقلاب اسلامی نبود؛ اما زمان انقلاب، جبهه رسانه‌ای شکل گرفت و در کنار جبهه مقاومت رشد کرد.

رییس صداوسیما سپس در جمع همکاران خود در معاونت برون مرزی گفت: بخش بین‌الملل صداوسیما فوق‌العاده مهم است که جای تقدیر و تشکر از همه شما وجود دارد. شما قله رسانه‌های مقاومت هستید. شبکه‌های مختلفی در حوزه برون‌مرزی و دیگر رسانه‌ها مانند حزب‌الله در منطقه شکل گرفته و امروز انحصار رسانه‌ای آمریکا و نظام سلطه شکسته شده است.

او ادامه داد: سه نحله در رسانه وجود دارد که شامل رسانه میانه، رسانه مقاومت و رسانه نظام سلطه است. اما دیگر رسانه نظام سلطه نمی‌تواند مطلبی را بگوید و نظام مقاومت مسکوت باشد بلکه واکنش نشان می‌دهد. بعد از حادثه اهواز بلافاصله تلاش کردند که بگویند کار ما بوده، اما وقتی واقعیت را بیان کردند، دیدیم فرار کردند و گردن هم می‌اندازند و حتی گفتند نیروی قدس این کار را کرده است. به لطف الهی این رسانه‌های برون مرزی ما دارای توانمندی هستند و فاخر و فعالانه عمل می‌کنند و هرکدام زبانی را پوشش می‌دهند و در نقاط جغرافیایی حضور دارند.

رئیس صداوسیما با بیان اینکه از خبرنگارانی که در مناطق پرحادثه هستند، تقدیر می‌کند، افزود: آن‌ها نمی‌ترسند، چون ایمان قوی دارند و نتیجه ایمان، شجاعت فوق‌العاده آن‌هاست. این‌ها اهل علم و دانش هستند و باید تسلط کافی به وقایع داشته باشند و بدانند حرفی که می‌زنند چه تاثیری دارد. همچنین اهل هنر هستند؛ چون کار جهادگونه انجام می‌دهند و خبر‌هایی که مخابره می‌کنند، بسیار تاثیرگذار است.

او ادامه داد: آمریکا و سعودی آمدند عراق و شام را فتح کنند تا آن را زیر بیرق خود ببرند؛ بعد داعش را درست کردند و از رسانه استفاده کردند. اگر کسی جلویشان نبود، ممکن بود منطقه دست آن‌ها بیفتد. در نتیجه نیروی دفاعی ما به میدان رفتند و رسانه‌های ما هم فعال شدند. اگر مجاهدت‌ها و مبارزات ما نبود، موفق نمی‌شدیم.

علی‌عسکری اضافه کرد: دروغگویی  جزو ذات آنهاست. بخش رسانه‌ای جبهه مقاومت بسیار موثرند. خبرنگاران این جبهه در مقابل کفر و استکبار می‌ایستند. امروز خبرنگاران جبهه مقاومت برترین نیرو‌های فرهنگی - هنری زمانه هستند و باید خدا را شکر کنیم که دارای این خبرنگاران هستیم.

او ادامه داد: دشمنان ما برای ضربه زدن به کانون مقاومت تلاش کردند؛ اما شکست خوردند و ما را نیز قدرتمند کردند. داعش باعث قوی‌تر شدن ما شد. این داعش لطف خفیه الهی بود و معنی این حرف این است که حضور داعش باعث شد قدرت ما در منطقه اثبات شود. امریکا می‌داند قدرت آینده عالم از منطقه مسلمانان شکل می‌گیرد؛ بنابراین جنگ شیعه و سنی را ترتیب دادند. اما کار خبیثانه آمریکا رو شد و وحدت شیعه و سنی ایجاد شد و توانمندی خود را نشان داد. آمریکایی‌ها پول زیادی در سوریه دادند، اما امروز در آنجا کاره‌ای نیستند. ایران در عراق و ساحل مدیترانه نقش موثری دارد و حتی از ایران می‌خواهند که در کنارشان بایستد. ما در جنگ اقتصادی هستیم و دارند این جنگ را به ما تحمیل می‌کنند؛ البته جنگ رسانه‌ای هم هست که با یک عملیات روانی می‌خواهند کشوری به دست خود، خود را نابود کند، اما جمهوری اسلامی با قدرت ایستاده و موفق بیرون می‌آید. خدا مدد می‌کند، اگر با استقامت پیش برویم.

بر اساس این گزارش، در ادامه مراسم عهد التمیمی در پیامی که برای حاضران پخش شد، از مسوولان و ملت ایران تشکر کرد و برای عدم حضور خود در ایران و در این مراسم تاسف خورد. در پایان مراسم از خبرنگاران و خانواده شهدای معاونت برون مرزی صدا و سیما تجلیل شد.

گفتنی است؛ چندی پیش عهد التمیمی که به دعوت معاونت برون مرزی صدا و سیما جهت حضور در ایران و شرکت در مراسم تجلیل از وی، قصد خروج از فلسطین و سفر به اروپا و سپس ایران را داشت، از طرف رژیم صهیونیستی ممنوع الخروج شد.

دختر ۱۷ ساله نماد مقاومت فلسطینیان، در ۱۵ دسامبر ۲۰۱۷ در اوج اعتراضات ماه‌های اخیر فلسطینیان نسبت به تصمیم دونالد ترامپ برای انتقال سفارت ایالات متحده به بیت المقدس و به رسمیت شناختن این شهر به عنوان پایتخت اسرائیل، به صورت یک سرباز اسرائیلی سیلی زد و دستگیر شد. تمیمی پس از تحمل هشت ماه زندان اخیرا آزاد شد.

انتهای پیام/
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «واکنش رئیس صداوسیما به حادثه تروریستی اهواز و نقش داعش»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..