ربات اینستاگرام عضوگرام

بازارچه96

سامانه پیام کوتاه

خرید فالوور و ممبر تلگرام

اطلاعــیه پرتال تفریحی خبری نیوزس در جهت ثبت در س

مطالب مهم

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96
سه چالش پیش روی توسعه صادرات فولاد

چنانچه تحریم‌ها، کشتیرانی و حمل‌دریایی را هم در برگیرد، نگرانی جدی بابت حمل محموله خواهیم داشت.

به گزارش شمانیوز:به اعتقاد بسیاری از کارشناسان اقتصادی، صادرات نسخه رهایی از تحریم‌ها بوده بنابراین موفقیت شرکت‌های تولیدی بزرگ در صادرات پایدار و شناسایی و ورود به بازار‌های جدید، از جمله شروط لازم جهت پشت سر گذاشتن بحران اقتصادی و تشدید تحریم‌ها خواهد بود.
یکی از شرکت‌های صادرات محور، شرکت فولاد هرمزگان است؛ «هرمز» در ۴ ماهه نخست امسال ۳۷۳ هزارتن محصولات فولادی روانه بازار‌های جهانی کرده و سهم نیز رشد قیمت بسیار مناسبی در کارنامه خود ثبت کرده است.
علی حدادیان رئیس صادرات شرکت فولاد هرمزگان در خصوص راهکار‌های تسهیل و توسعه صادرات بیان کرد: جهت تقویت صادرات و عبور از بحران تحریم ها، باید سه مانع برطرف شود.
وی افزود: نخستین عاملی که موجب کندی روند صادرات شده، عدم ثبات تصمیمات و قوانین وزارت صنعت و معدن و تجارت بوده که مدام بخشنامه جدیدی به گمرکات ارسال می‌شود و برای حفظ بازار‌های صادراتی و حمایت از صادرکنندگان باید این خودتحریمی برطرف شود.
حدادیان با اشاره به دومین چالش این صنعت، تاکید کرد: دومین معضل صادرات، نقل‌و‌انتقال درآمد حاصل از صادرات به کشور بوده و امیدواریم بانک‌مرکزی با همکاری بانک‌هایی که توجه کمتری به تحریم‌ها دارند در گوشه و کنار دنیا، امکان نقل‌و‌انتقال پول را فراهم کند تا بتوان درآمد صادراتی را به راحتی به کشور منتقل کرد.
وی ادامه داد: سومین دغدغه صادرکنندگان محصولات فولادی، حمل‌و‌نقل محصولات به مقاصد صادراتی بوده که معمولا کشتیرانی داخلی ظرفیت حمل محموله‌های با وزن بیش از ۴۰ هزار تن را ندارد و با توجه به حجیم بودن محصولات فولادی، باید از ظرفیت‌های کشتیرانی خارجی استفاده شود؛ چنانچه تحریم‌ها، کشتیرانی و حمل دریایی را هم در برگیرد، نگرانی جدی بابت حمل محموله خواهیم داشت.
این فعال صنعت فولاد در خاتمه تصریح کرد: به هر حال تحریم‌ها، موجب توقف صادرات نشده و فقط هزینه بیشتری به صادرکنندگان تحمیل خواهد کرد، تجربه صادرات در شرایط تحریم‌های قبلی را هم داریم و امیدواریم هیچ خللی در روند صادرات ایجاد نشود. ضمن اینکه در صورت همکاری بیشتر سیاست‌گذاران، قطعا اوضاع بهتری خواهیم داشت.

منبع:معدن نیوز
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «سه چالش پیش روی توسعه صادرات فولاد»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..