ربات اینستاگرام عضوگرام

بازارچه96

سامانه پیام کوتاه

خرید فالوور و ممبر تلگرام

اطلاعــیه پرتال تفریحی خبری نیوزس در جهت ثبت در س


مطالب مهم

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96
به جای شهید چه می خواهید بدهید؟!

اسم خانواده شهید که به میان می آید، بسیاری چشم شان روشن می شود و به یاد می آورند این کلام نورانی امام روح الله را که فرمود خانواده شهدا چشم و چراغ....

به جای شهید چه می خواهید بدهید؟!به گزارش بولتن نیوز و به نقل از حیات: اسم خانواده شهید که به میان می آید، بسیاری چشم شان روشن می شود و به یاد می آورند این کلام نورانی امام روح الله را که فرمود خانواده شهدا چشم و چراغ جامعه اند. نه فقط چشم شان که دل شان هم نورانی می شود به شکوه نام اینان که حق مطلب را در باره دین و ملک و ملت، یک جا ادا کردند. حق هم همین است اما برخی افراد هم تا این نام مبارک به میان می آید فورا امتیازاتی را فهرست می کنند که معمولا از نوع "که داده و که گرفته" است و بر کاغذ می نشیند تا بر زمین اما همه را با ضریب چند برابر محقق شده تصور می کنند و ناکامی های خود را هم به آن گره می زنند . حال آنکه بسیاری از خانواده شهدا و ایثارگران اهل امتیاز نیستند و به ویژه هنگام جنگ هرگز به این امتیازات کاغذی و حتی خاکی توجه نمی کردند. جای توجه نداشت هم. برای کسی که از جانِ خویش دست می شوید سهمیه کنکور و بیمه و... چه ارزشی می تواند داشته باشد؟! نه، ارزشی ندارد. آنچه گفته می شود اگر هم محقق شود، ادای دین کشور است به بخشی کوچک از تلاش نگهبانان خویش والا اگر داده و آورده را با هم بسنجیم در خواهیم یافته همه امتیازات مادی، به یک تار موی رزمنده نمی ارزد برای خانواده اش.

اجازه بدهید یک روایت عینی از کلام یک برادر شهید بخوانیم. برادر یک سردار که البته تنها شهید خانواده نیست بلکه شهدا و جانبازان دیگری هم دارد این خانواده بزرگ اما بیشتر به نام سردار شهید حسینی آنان را می شناسیم.

برادر شهید برایم نوشت: بعد شهادت برادرانم، -علیرغم نیاز مالی در دوران دفاع و تا کنون - هیچگونه مال و امتیازی از بنیاد نگرفتیم و اخیرا مسولان بنیاد و استان متوجه شده اند که سردار شهید گمنام است و خانواده ای ایشان تا کنون ریالی نگرفته اند. مادرم حتی هدایای بازدید کنندگان که بار مالی داشته باشه رو برمی گرداند. پیرزن بیسواد از این جماعت مدعی، بیشتر فهم و بصیرت و معرفت دارد چون وقتی که مسولین بنیاد به مادرم گفته بودند چرا شما از بنیاد حقوق و امکانات نمی گیرید ؟ مادر گفته بودند :من از این درب چی دادم رفته بیرون و تقدیم اسلام کردم حالا شما چی می خواهید بفرستید که برابر باشه و جایگزین کنم ؟ ما همه وجودمان فدای امام حسین است .مادر بیسواد ما به ظرافت اصل مطلب را بیان می کند بی آنکه شعار بدهد و بخواهد برای خود جا باز کند؛ راستی ما از در برادران و فرزندان و پدر خویش را بیرون فرستادیم حالا چه می توانند بدهند که با آن تراز باشد؟ اصلا چنین چیزی مگر پیدا می شود؟ نه، نمی شود. همه دنیا هم نمی تواند جای پدر و برادر و فرزند را پر کند. فقط خداست که جانشین شهید در خانواده اش می شود. ما هم جز این انتظار نداریم. خداوند وعده صادق فرموده است که جای شهید را پر کند و می کند هم پس ما نه امتیازی می خواهیم و جز برای خدمت به حق خود را متمایز می دانیم. بله، خانواده شهدا و ایثارگران نگاهی چنین و همتی چنان دارند. کاش آنان که از سهمیه سخن می گویند این گروه را هم در نظر می داشتند شاید گرهی از فکر شان باز می شد....

حیات،محمد رضا شهیدی خراسانی
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «به جای شهید چه می خواهید بدهید؟!»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

منبع این مطلب : بولتن نیوز

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..