ربات اینستاگرام عضوگرام

بازارچه96

سامانه پیام کوتاه

خرید فالوور و ممبر تلگرام

اطلاعــیه پرتال تفریحی خبری نیوزس در جهت ثبت در س

مطالب مهم

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96
معماری بومی روستا‌ها در حال از بین رفتن

معاون عمرانی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، موضوع روستا‌های گردشگری و دارای بافت با ارزش را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: معماری بومی روستا‌ها به شدت در حال از بین رفتن است.

به گزارش شمانیوز:محمدرضا شاملو در جلسه جمع بندی سفر به استان کرمان اظهار کرد: آنچه سهمیه برای استان در زمینه سهمیه قیر و اعتبارات ملی در نظر گرفته شده، تخصیص ۱۰۰ درصدی خواهد بود و حداقل ۳ میلیارد تومان قیر با تخصیص ۱۰۰ درصد برای دو شهرستان کرمان و راور در نظر خواهیم گرفت.
شاملو در ارتباط با بازنگری طرح‌های هادی روستایی عنوان کرد: اعتبار لازم برای بازنگری همه روستا‌ها وجود ندارد، لذا در روستا‌هایی که دوره آن به اتمام رسیده است با همکاری بنیاد مسکن استخراج شوند که یا در گروه روستا‌های دارای شرایط پیچیده به عنوان اولویت از اعتبارت ملی، استانی و داخلی در اولویت بازنگری قرار گیرند و یا اینکه تعدادی از روستا‌ها با الحاق یک لکه زمین به روستا مشکل برطرف می‌شود.
وی خواستار شد تا فرمانداران و بخشداران جهت شناسایی و معرفی روستا‌های واجد ارزش‌های خاص اقدام کرده تا در لیست معرفی به عنوان ۳۰۰ روستای با ارزش گردشگری که در برنامه پنج ساله ششم دیده شده است، قرار گیرند.
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی نیز از تخصیص حداقل ۳ میلیارد تومان قیر با تخصیص ۱۰۰ درصدی برای دو شهرستان کرمان و راور خبر داد.
محمدرضا پورابراهیمی در نشست جمع بندی سفر معاون عمرانی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به کرمان و بازدید از مناطق روستایی بخش شهداد. (چهارفرسخ، کشیوئیه، پشوئیه) و بخش گلباف (نسک، حرمک و کشیت) اظهار کرد: شهرستان کرمان پهناورترین شهرستان کشور است، یک سوم جمعیت استان هم در این شهرستان مستقر هستند.
وی افزود: در حوزه ایمن سازی روستایی و شهری، شهرستان راور نسبت به دیگر شهرستان‌های استان پیشی گرفته و ۶۰ تا ۷۰ درصد روستا‌های راور مقاوم سازی شده‌اند و در شهر راور هم تا ۵۵ درصد مقاوم سازی صورت گرفته است.
پورابراهیمی عنوان کرد: با توجه به اینکه شهرستان راور در خط زلزله قرار دارد باید کمک‌های لازم به آن صورت گیرد.
وی خواستار موافقت بنیاد مسکن برای اختصاص اعتبار مشخص برای شهرستان راور و کرمان که بیش از ۳۵ درصد پوشش جمعیت استان را تشکیل می‌دهند، شد و لزوم نهایی کردن اختیارات استانی را مورد تاکید قرار داد.
از مصوبات این سفر تصمیم گیری در خصوص اجرای طرح هادی روستا‌ها و بازنگری طرح‌های هادی روستا‌ها است که مقرر شد با اعتباری که در این زمینه گذاشته می‌شود، موارد مربوط به این موضوع انجام شود. همچنین در خصوص آسفالت معابر روستایی و جاده ورودی روستا‌ها که در طرح هادی است، مقرر شد با تامین قیر رایگان انجام شود.
مشکل ضمانت وام‌های پرداختی از سوی بنیاد مسکن نیز مقرر شد با دریافت ضامن زنجیره‌ای برطرف شود. بازسازی منازل فرسوده روستایی با تسهیلات قرض الحسنه با کارمزد ۴ درصد با مبلغ ۳۵ میلیون تومان از دیگر مصوبات سفر معاون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به کرمان بود. در خصوص ساخت جدید منازل روستایی مقرر گردید تا مبلغ ۲۵ میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه پرداخت شود.
همچنین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مکلف شد تا اسناد مالکیت زمین‌های واگذاری را سریعا پیگیری کند و در روستا‌هایی که زمین کافی برای متقاضیان جدید وجود ندارد، از سوی بنیاد مسکن زمین در اختیار آن‌ها گذاشته شود. همچنین مقرر گردید در روستا‌هایی که نیاز به بازنگری طرح هادی دارند، علی الحساب زمین‌هایی که امکان ارائه خدمت از سوی بنیاد مسکن وجود دارد، اقدام لازم انجام شود.

منبع:سازمان بنیاد مسکن
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «معماری بومی روستا‌ها در حال از بین رفتن»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

اخبار برگزیده