ربات اینستاگرام عضوگرام

بازارچه96

سامانه پیام کوتاه

خرید فالوور و ممبر تلگرام

اطلاعــیه پرتال تفریحی خبری نیوزس در جهت ثبت در س

مطالب مهم

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96
انتقاد آمریکا از تلاش منطقه خودمختار صرب بوسنی برای لغو گزارش نسل کشی سربرنیتسا

به گزارش سرويس بين الملل خبرگزاري صداوسيما به نقل از خبرگزاری رویترز، آمریکا اعلام کرد منطقه خودمختار صرب نشین در بوسنی تلاش می کند تاریخ را با لغو گزارشی که نتیجه می گیرد نیروهای صرب بوسنی حدود هشت هزار مسلمان را در سربرنیتسا و اطراف آن در طول جنگ 1992 تا 1995 در این کشور کشتند انکار کند.

وزارت خارجه آمریکا در بیانیه ای گفت تصویب پیشین این گزارش با موضوع نسل کشی سربرنیتسا که در سال 2004 تدوین شد توسط "جمهوری صرب" یک گام مهم در آشتی بود.
این بیانیه گفت: "نشست 14 اوت مجمع ملی جمهوری صرب گامی در مسیری غلط است."
این بیانیه افزود: "تلاش برای ردکردن و اصلاح کردن این گزارش بخشی از تلاش وسیع تر برای تغییر حقایق جنگ گذشته، انکار تاریخ و سیاسی کردن یک فاجعه است. به صلاح شهروندان جمهوری صرب است که روند تمجید از مجرمان جنگی به عنوان قهرمانان را تغییر دهند و این اطمینان را بدهند که جنایات آنها کماکان به صورت علنی رد می شود."
رای نمایندگان این منطقه برای لغو گزارش سال 2004 به ابتکار میلوراد دودیک رئیس جمهور ملی گرای این منطقه صورت گرفت.
برخی تحلیلگران می گویند این کار تازه ترین اقدام احزاب صرب حاکم برای جلب نظر رای دهندگان به سیاست های ملی گرایانه پیش از انتخابات اکتبر است.
دودیک که حامی جدایی این منطقه از بوسنی بود همیشه رای دادگاه کیفری بین الملل برای یوگسلاوی سابق و دادگاه عدالت بین الملل را مبنی بر این که جنایت سربرنیتسا نسل کشی بود رد کرده است.
پارلمان این منطقه گفته است باید یک کمیسیون مستقل بین المللی تشکیل شود و خسارات وارده به همه افراد از جمله صرب ها را در منطقه سربرنیتسا تعیین کند.
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «انتقاد آمریکا از تلاش منطقه خودمختار صرب بوسنی برای لغو گزارش نسل کشی سربرنیتسا»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

اخبار برگزیده