ربات اینستاگرام عضوگرام

بازارچه96

سامانه پیام کوتاه

خرید فالوور و ممبر تلگرام

اطلاعــیه پرتال تفریحی خبری نیوزس در جهت ثبت در س

مطالب مهم

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96
جهاد امروز، جهاد اقتصادی و مجاهدت در عرصه تولید و اشتغال است/ بن بستی در عرصه‌های مختلف اقتصادی وجود ندارد

جهاد امروز، جهاد اقتصادی و مجاهدت در عرصه تولید و اشتغال است/ بن بستی در عرصه‌های مختلف اقتصادی وجود نداردتولیت آستان قدس رضوی گفت:جهاد امروز، جهاد اقتصادی و مجاهدت در عرصه تولید و اشتغال و تلاش برای کاهش وابستگی به بیگانگان است. به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد ؛ حجت‌الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی تولیت آستان قدس رضوی  امروز در بازدید از موسسه کشت و صنعت مزرعه نمونه آستان قدس رضوی، و دیدار با اعضای هئیت علمی و مدیران چند پروژه نوین کشاورزی از جمله اصلاح بذر و تولید نهال گفت: ظرفیت‌های عظیم ایران اسلامی اعم از سرمایه‌های مادی و انسانی به گونه‌ای است که به رغم همه فشار‌های دشمنان، بن بستی در عرصه‌های مختلف اقتصادی وجود ندارد.

وی گفت:اگر ما راهبرد‌های درستی در پیش بگیریم، هم می‌توانیم وابستگی خود به خارج را کاهش دهیم و هم سهم مناسبی از بازار و منطقه را در اختیار گیریم.


تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به اهمیت استراتژیک فناوری‌های نوین کشاورزی در جهت استقلال و خود کفایی کشور گفت: تنوع اقلیمی ایران به گونه‌ای است که اگر بتوانیم علاوه بر ارتقای کیفیت محصولات کشاورزی، حلقه تولید، توزیع و تجارت این محصولات را به خوبی تکمیل کنیم، می‌توانیم به نقطه برتر برسیم و بازار منطقه را از آن خود کنیم.

 حجت‌الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی فناوری اصلاح بذر را یکی از فناوری‌های مهم برای ارتقای کمیت و کیفیت کشاورزی کشور خواند افزود: برخی قدرت‌های جهانی تلاش می‌کنند تا با انحصاری کردن فناوری‌هایی نظیر اصلاح بذر، سلطه اقتصادی خود بر سایر کشور‌ها را تداوم بخشند و به همین دلیل وظیفه نهاد‌ها و دستگاه‌های مختلف است که در جهت شکستن این انحصار علمی تلاش کنند تا در آینده، کشور محتاج به بیگانه نباشد.


وی یکی از سیاست‌های مهم آستان قدس رضوی را ورود به پروژه‌های ارتقای فناوری‌های نوین در حوزه کشاورزی از جمله اصلاح بذر عنوان کرد و از مدیران موسسه کشت و صنعت آستان قدس و نیز اعضای هئیت علمی همکار این موسسه خواست تا با تلاش مضاعف و بهره گیری از همه ظرفیت ها، پروژه‌های علمی- اقتصادی پیشران در حوزه کشاورزی را نهایی و زمینه بهره گیری عمومی از فناوری‌های به دست آمده را فراهم کنند.


در این بازدید دکتر وریدی مدیر عامل مجموعه کشاورزی، دامپروری و صنایع تبدیلی آستان قدس رضوی، مهندس اورعی مدیر عامل موسسه کشت و صنعت آستان قدس رضوی، دکتر سید حسین نعمتی و دکتر رضا توکلی افشار اعضای هیئت علمی دانشگاه فردوسی مشهد طی اظهاراتی آخرین دستاورد‌های حاصل شده در زمینه ارتقای محصولات کشاورزی و اصلاح بذر در موسسه کشت و صنعت آستان قدس رضوی را تشریح کردند.


همچنین در حاشیه این بازدید، حجت الاسلام و المسلمین رئیسی با گروهی از کارگران موسسه کشت و صنعت مزرعه نمونه دیدار و از نزدیک در جریان فعالیت‌ها و درخواست‌های آنان قرار گرفت.

انتهای پیام//ا.س

بازدید تولیت آستان قدس رضوی  از موسسه کشت و صنعت مزرعه نمونه آستان قدس رضوی پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «جهاد امروز، جهاد اقتصادی و مجاهدت در عرصه تولید و اشتغال است/ بن بستی در عرصه‌های مختلف اقتصادی وجود ندارد»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

اخبار برگزیده