ربات اینستاگرام عضوگرام

بازارچه96

سامانه پیام کوتاه

خرید فالوور و ممبر تلگرام

اطلاعــیه پرتال تفریحی خبری نیوزس در جهت ثبت در س


مطالب مهم

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96
تولید محصول سالم در منطقه جعفر آباد استان قم

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم؛ علی نوروزی ،کارشناس حفظ نباتات مرکز خدمات استان قم اظهار داشت: آموزش مناسب به کشاورزان منطقه جعفر آباد و با بالا بردن اطلاعات آن ها در زمینه ی بیولوژی آفات از سم پاشی بی رویه  زمین ها کشاورزی جلوگیری شد.

نوروزی در ادامه گفت: در زمین های کشت طالبی استفاده از مواد بیولوژیک و وسایل پیش آگاهی آفات ،تراکم آفات را اندازه گیری کردیم و نیاز به سم پاشی را از بین بردیم .

وی گفت:ابتدا در سال 92 به صورت آزمایشی در سطح محدود نیم هکتار انجام شد و از سال 92تا سال 97 4هکتار از 700هکتار سطح کشت محصول در این منطقه به تولید محصول سالم اختصاص یافت .

کارشناس حفظ نباتات مرکز خدمات جعفر آباد قم افزود:با توجه به افزایش قیمت سم و کود بسیاری از این سم پاشی ها با نظارت مداوم کنترل شده و هزینه های کشاورزی نیز کاهش پیدا کرده است.

انتهای پیام/ت

کاهش هزینه های کشاورزی قم با نظارت مداوم کارشناسان کشاورزیپیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «تولید محصول سالم در منطقه جعفر آباد استان قم»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

منبع این مطلب : قم

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..