ربات اینستاگرام عضوگرام

بازارچه96

سامانه پیام کوتاه

خرید فالوور و ممبر تلگرام

اطلاعــیه پرتال تفریحی خبری نیوزس در جهت ثبت در س


مطالب مهم

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96
تحولات مثبت سودآوری به دنبال تصمیمات جدید ارزی

تصویب سیاست های ارزی جدید که منجر به معاملات ارز در بازار ثانویه و کشف قیمت واقعی آن در جریان عرضه و تقاضا است باعث شد تا یکی از مهمترین دغدغه ها و ابهامات بازار سرمایه برطرف شود و صنایع صادرات محور که سهم قابل توجهی از بازار سرمایه را در اختیار دارند هفته گذشته با رشد قیمت کام سهامداران را شیرین کنند.

ابوالقاسم آقادوست در گفت و گو با پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، در خصوص شفاف شدن سیاست های ارزی دولت و کشف قیمت واقعی آن در جریان عرضه و تقاضا گفت: سیاست های ارزی جدید دولت به طور قطع خبرهای خوبی برای بازار سرمایه به همراه خواهد داشت، هرچند که بخشی از اثرات مثبت این خبر توسط بازار سرمایه پیش خور شد اما به طور کلی می تواند در بلند مدت بازار سرمایه را متحول کند و حاشیه سود شرکت های صادرات محور را افزایش دهد.

مشاور مدیرعامل شرکت کارگزاری سهم آشنا روی خوش بازار سرمایه به سیاست های جدید ارزی دولت را مورد توجه قرار داد و گفت: بازار ثانویه ارزی در ابتدای راه است و روند اجرای کامل این سیاست ها ابهاماتی دارد که باید مرحله به مرحله شود اما مهم تصمیم اولیه بود که باعث حذف قیمت های کنترلی و دستوری شده و نرخ ها را واقعی می کند.

وی بازار ثانویه ارزی شفاف را برای صنایع صادرات محور بسیار مفید دانست و افزود: این گروه ها از این به بعد ارز صادراتی خود را در بازار ثانویه به فروش می رسانند و با توجه به قیمت های مورد معامله در این بازار، افزایش حاشیه سود این گروه ها قابل پیش بینی است.

آقادوست رشد قیمت سهام گروه های فلزی، معدنی و پتروپالایشی را متاثر از موضوع فوق دانست و تصریح کرد: بازارهای رقیب مثل دلار، سکه، طلا و خودرو در ماه های گذشته رشد های پرسرعتی داشتند و به نظر میرسد پتانسیلی برای تداوم صعود قیمت ها ندارند به همین دلیل در شرایط فعلی بازار سهام بهترین گزینه برای سرمایه گذاری است چراکه بازدهی این بازار نسبت به سایر بازارهای موازی کمتر بوده و از رشد جا مانده است.

این کارشناس بازار سرمایه پتانسیل بالای بورس برای رشد را مورد توجه قرار داد و افزود: همچنین به نظر می رسد عزم و اراده رییس دولت، تیم اقتصادی و سران سه قوه حمایت از بازار سرمایه به عنوان بازاری مولد است تا با جذب نقدینگی ها در این مسیر ، سرمایه های سرگردان به بخش تولید کشور تزریق شوند.

آقادوست با تاکید بر اینکه بازار سرمایه در ابتدای مسیر صعودی خود قرار دارد، افزود: صنایع بورسی خود را برای صعودی با ثبات و ادامه دار آماده می کنند؛ چراکه از لحاظ بازدهی از سایر بازارها عقب مانده و فرصت زیادی برای رشد دارند.

این کارگزار بازار سرمایه آغاز فصل صعودی بازار سرمایه را مورد توجه قرار داد و به سرمایه گذاران این بازار توصیه کرد: به دور از هیجان و تبعیت از صف های خرید و فروش در بازار حرکت کنند.

آقادوست به ورود حجم قابل توجهی نقدینگی های جدید در بازار سرمایه اشاره کرد و اظهار داشت: صندوق های سرمایه گذاری بهترین گزینه برای سرمایه گذاران غیر حرفه ای است تا نقدینگی های خود را با خرید واحد صندوق های سرمایه گذاری در اختیار کارشناسان متخصص و خبره بازار بگذارند و ریسک سرمایه گذاری را به حداقل برسانند.

وی خرید سهام شرکت هایی که سود نقدی مناسبی دارند را گزینه مناسبی دانست و گفت: البته برخی از افراد تمایل دارند با ورود مستقیم به بازار، بازدهی بیشتر و سریعتری کسب کنند. این گروه نیز بهتر است سبدی از سهام شرکت های سودآور با شرایط بنیادی قوی تشکیل دهند و سهام گروه های پیشتاز بازار مثل پتروشیمی ها، فلزی و معدنی ها را خریداری کنند.

این کارشناس بازار سرمایه در خاتمه تاکید کرد: سرمایه گذاران حتما با کارشناسان خبره و مورد تایید سازمان بورس برای انتخاب سهام مشورت کنند و از معاملات هیجانی و سفته بازانه بپرهیزند.

 
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «تحولات مثبت سودآوری به دنبال تصمیمات جدید ارزی»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

منبع این مطلب : سنا

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..