ربات اینستاگرام عضوگرام

بازارچه96

سامانه پیام کوتاه

خرید فالوور و ممبر تلگرام

اطلاعــیه پرتال تفریحی خبری نیوزس در جهت ثبت در س


مطالب مهم

»اخبار سپاه و داعش و سوریه » حمله مجلس » سریال عاشقانه » سریال شهرزاد » سهام عدالت » فال وطالع بینی امروز » عکس های لورفته ...

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96
آمادگی اپراتور‌ها برای مقابله با بحران‌های احتمالی بررسی شد/ برگزاری مانور پایش باتری سایت‌های تلفن همراه

آمادگی اپراتور‌ها برای مقابله با بحران‌های احتمالی بررسی شد/ برگزاری مانور پایش باتری سایت‌های تلفن همراه

به گزارش خبرنگار حوزه دنیای ارتباطات گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در آذرماه سال گذشته زمین لرزه‌ای در تهران رخ داد که بعد از آن برخی‌ها شب را در خیابان به صبح رساندند. از آنجایی که کشور ما بر روی نوار زلزله خیز جهان قرار دارد، وقوع چنین رویداد‌هایی در کشور دور از انتظار نیست و باید آمادگی‌های لازم در این زمینه وجود داشته باشد؛ بنابراین حوزه ارتباطات وفناوری اطلاعات برای پیشگیری از وقوع اختلالات و جلوگیری از قطع ارتباط مردم در مواقع بحران برنامه ریزی‌هایی را انجام داده است و برای آزمایش آن‌ها مانور‌هایی در حوزه‌های مختلف برگزار می‌کند.

مرتضی رضایی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان تهران در حاشیه جلسه کارگروه ارتباطات و فناوری اطلاعات ستاد مدیریت بحران استان و شهر تهران،  با اشاره به اینکه در زمان وقوع بحران اولین نیاز افراد دسترسی به وسایل ارتباطی است گفت: با توجه به اهمیت موضوع ارتباطات هنگام وقوع بحران، جلسه کارگروه مدیریت بحران استان و شهر تهران برای بررسی میزان آمادگی اپراتور‌ها در زمان بحران برگزار شد.

وی یکی از مهم‌ترین مشکلات هنگام وقوع زمین لرزه را قطع برق شهری و به طبع آن قطع شدن برق آنتن‌های اپراتور‌ها دانست و افزود: برای پیشگیری از این موضوع باید برای تامین برق مورد نیاز BTS پیش بینی لازم را کرد، البته اکثر سایت‌ها دارای باتری هستند، اما باید به طور مرتب رصد شوند و امکانات مورد نیاز من جمله دیزل ژنراتور برای تامین برق مورد نیاز پیش بینی شود.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان تهران در ادامه به برگزاری مانور پایش باتری آنتن‌های BTS اشاره کرد و گفت: سازمان تنظیم مقررات منطقه شمال در ۲۶ و ۲۷ تیرماه امسال مانوری در حوزه آزمایش منابع تامین برق آنتن‌های BTS اپراتور‌ها برگزار کرد که نتیجه آن ظرف چند روز آینده اعلام می‌شود.

وی با اشاره به زمین لرزه‌ای که در آذرماه سال گذشته در تهران رخ داد، خاطرنشان کرد: بعد از وقوع زمین لرزه مذکور به اپراتور‌ها تکلیف شد تا خود را برای مواقع بحران به روز کنند البته امروز همه اپراتور‌ها گزارش‌های امیدوارکننده از به روز بودن خود ارایه کردند، اما هنوز کافی نیست و در تلاش هستیم تا همه نیاز‌های حوزه ارتباطی را در مواقع بحران پاسخ دهیم.

آمادگی در بحران وظیفه اپراتور‌ها

حمید مختاری مدیر تنظیم مقررات منطقه شمال در جلسه کارگروه ارتباطات و فناوری اطلاعات ستاد مدیریت بحران استان تهران با تاکید بر اینکه وظیفه اپراتور‌ها آمادگی در هنگام بحران است افزود: مانور‌های متعددی برای آمادگی در زمان بحران برگزار شده است و در جریان این مانور‌ها تکالیف مدیران در حوزه‌های مختلف تعیین شده است.

۹۰ درصد از مراکز مخابرات منطقه تهران مقاوم است

مصطفی سنایی مشاور مدیر مخابرات منطقه تهران با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای مدیریت بحران تصریح کرد: اجرای مانور‌های متعدد، آموزش به کارکنان مخابرات، ایجاد کانکس سیار تلفن همگانی، راه اندازی کانکس سیار دیزل ژنراتور از جمله اقداماتی است که برای مدیریت بحران صورت گرفت.

وی با بیان اینکه تاکنون ۹۰ درصد ساختمان‌های مخابرات مورد نیاز در مواقع بحران مقاوم سازی و مرمت شده اند، خاطرنشان کرد: در تلاش هستیم تا پایان سال جاری ساختمان‌های باقی مانده را مقاوم سازی کنیم.

رصد سایت‌ها

نماینده همراه اول نیز در این جلسه با تاکید بر اینکه عمده مشکلات هنگام وقوع بحران قطعی برق است گفت: یک تیم متمرکز کشوری تشکیل شده است که وظیفه رصد سایت را بر عهده دارد، ایمن سازی سایت‌ها برای جلوگیری از سرقت، استفاده از کولر چند منظوره، طراحی پاور بانک، افزایش باتری لیتیومی و ایجاد هماهنگی با استان‌های معین برای مواقع بحران از جمله اقدامات همراه اول در راستای مدیریت بحران محسوب می‌شود.

۶۷ ژنراتور برای برقراری ارتباط مشترکین ایرانسل در مواقع بحران

نماینده ایرانسل نیز با اشاره به اینکه ظرفیت ژنراتور‌ها را برای مواقع بحران افزایش داده‎‌ایم بیان کرد: هنگام وقوع زمین لرزه در آذرماه سال گذشته ۶۷ دیزل ژنراتور برای تهران در نظر گرفتیم.

وی از ایجاد تیم‌های واکنش سریع در مواقع بحران خبر داد و بیان کرد: ۳۰ سایت سیار در نقاط امن در نظر گرفتیم و کادر فنی نیز به طور مداوم شبکه را رصد می‌کنند و بیش از ۲ هزار باتری نیز نصب شده است.

مقاوم سازی دکل‌ها

نماینده رایتل نیز ایجاد برق اضطراری، مقاوم سازی دکل‌ها و افزایش ظرفیت شبکه‌های ارتباطی در نزدیکی مراکز مدیریت بحران، شناسایی تیم‌های مدیریتی، ثابت سازی تجهیزات لرزه‌ای در مراکز مخابراتی را به عنوان اقدامات پیش از وقوع بحران بیان کرد.

ایجاد شبکه‌ای اختصاصی با ظرفیت ۲۰ هزار کاربر توسط وزارت ارتباطات

صمدایی دبیر کار گروه ارتباطات و فناوری اطلاعات ستاد مدیریت بحران گزارشی از شبکه اختصاصی ایجاد شده با ظرفیت ۲۰ هزار کاربر توسط وزارت ارتباطات برای مواقع بحران را ارائه داد. در ادامه مطهری نماینده شرکت،‌های وب و پیمانکار ایجاد شبکه گزارشی از روند اجرایی پروژه ایجاد شبکه ذکر شده را ارایه داد.

انتهای پیام/
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «آمادگی اپراتور‌ها برای مقابله با بحران‌های احتمالی بررسی شد/ برگزاری مانور پایش باتری سایت‌های تلفن همراه»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

منبع این مطلب : باشگاه خبرنگاران

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..