ربات اینستاگرام عضوگرام

بازارچه96

سامانه پیام کوتاه

خرید فالوور و ممبر تلگرام

اطلاعــیه پرتال تفریحی خبری نیوزس در جهت ثبت در س


مطالب مهم

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96
وقتی که وزیر کار درباره نرخ بیکاری حضور ذهن ندارد

 درحالی که این روزها بیکاری تبدیل به ابر چالش اقتصاد کشور شده است علی ربیعی به عنوان متولی وزارت کار آمار دقیق بیکاران را نمی داند و درباره نرخ بیکاری می گوید که حضور ذهن ندارم.

بی اطلاعی وزیر کار از آمار بیکاران/ ربیعی: درباره نرخ بیکاری حضور ذهن ندارم

این روزها با رکود حاکم در اقتصاد وضعیت بنگاه های تولیدی به سمتی رفته است که با کمترین ظرفیت ممکن فعالیت می کنند و در راستای این موضوع میزان تعدیل نیروی کار روبه افزایش است.

درحالی که طبق آخرین آمار اعلام شده از سوی مرکز آمار نرخ بیکاری زمستان سال96 حدود 12.1 درصد اعلام شد که بررسی روند تغییرات نرخ مشارکت اقتصادی کل کشور نشان می‌دهد که این شاخص، نسبت به فصل مشابه در سال قبل (زمستان١٣٩٥)، 0.8 درصد افزایش و نسبت به فصل گذشته (پاییز١٣٩٦)، � .٤ درصد کاهش داشته است.

  مطابق نتایج طرح آمارگیری نیروی‌کار زمستان 1396 بررسی نرخ بیکاری افراد 10 ساله و بیش‌تر نشان می‌دهد که 12.1 درصد از جمعیت فعال (شاغل و بیکار)، بیکار بوده‌اند. بررسی روند تغییرات نرخ بیکاری کل کشور نشان می‌دهد که این شاخص، نسبت به فصل مشابه در سال قبل (زمستان 1395)، 0.4درصد کاهش و نسبت به فصل گذشته (پاییز 1396) 0.2 درصد افزایش داشته است.

درزمستان 1396، 39.7 درصد جمعیت 10 ساله و بیش‌تر از نظر اقتصادی فعال بوده‌اند، یعنی در گروه شاغلان یا بیکاران قرار گرفته‌اند. بررسی روند تغییرات نرخ مشارکت اقتصادی کل کشور نشان می‌دهد که این شاخص، نسبت به فصل مشابه در سال قبل (زمستان1395)، 0.8 درصد افزایش و نسبت به فصل گذشته (پاییز1396)، 0.4 درصد کاهش داشته است.

نرخ بیکاری جوانان 29-15 ساله نیز حاکی از آن است که 25.2 درصد از جمعیت فعال 29-15 ساله بیکار بوده‌اند. این شاخص در بین زنان نسبت به مردان و در نقاط شهری نسبت به نقاط روستایی بیش‌تر بوده است. بررسی روند تغییـرات نرخ بیکاری جوانان 29-15 ساله نشان می‌دهد که این شاخص نیز نسبت به فصل مشابه در سال گذشته 0.3 درصد کاهش و نسبت به فصل قبل0.2درصد افزایش پیدا کرده است.

 آمارتعداد بیکاران از سوی مرکز آمار حدود 3میلیون و 200 هزار نفر در سال 96 اعلام شده است در حالی که تعدادی از کارشناسان نرخ بیکاری را بیش از 6میلیون نفر می دانند و معتعدند بخش زیادی از شاغلانی که اشتغال ناقص دارند یا در مشاغل غیر رسمی و با حقوقی کمتر از حداقل حقوق کار می کنند شاغل تلقی نمی شوند.

در شرایط فعلی بیکاری به بحران اول کشور تبدیل شده است که  مقام معظم رهبری بارها تأکیدات متعددی را مبنی بر حمایت از تولید داخل و توجه به اشتغال دارند.

همچنین کارشناسان وحتی دولتی ها نیز بر این موضوع اذعان دارند. حتی اسحاق جهانگیری سال گذشته بیکاری را ابر چالش اقتصاد خواند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی سال 95فرمودند: تولید داخلی، علاج رکود و اشتغال خیلی مهم است؛ شرمندگی این حقیر از اینکه جوانی بیکار با دست خالی به خانه می‌رود، کمتر از خود او نیست.

 درحالی بیکاری این روزها در میان جوانان قابل لمس است که چشم تعداد زیادی از جوانان بیکار به وزارت تعاون،کار ورفاه اجتماعی است تا با ارائه سیاست های درست و مداخلات توسعه ای بتواند تحرکی در بازار کار ایجاد و مشکل اصلی عمده نیروی کار که بیکاری را حل کند،اما شواهد حاکی از این است که وزیر کار تمام تمرکز خود را بیشتر در رفاه هزینه کرده است.

 علی ربیعی، وزیرتعاون،کار و رفاه اجتماعی امروز در سفر استانی خود به شیراز در پاسخ به سوال خبرنگاری در خصوص آخرین نرخ بیکاری کشور نیز گفت: فعلا حضور ذهن ندارم.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: tasnimnews.com
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «وقتی که وزیر کار درباره نرخ بیکاری حضور ذهن ندارد»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

منبع این مطلب : سیمرغ

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..