ربات اینستاگرام عضوگرام

بازارچه96

سامانه پیام کوتاه

خرید فالوور و ممبر تلگرام

اطلاعــیه پرتال تفریحی خبری نیوزس در جهت ثبت در س

مطالب مهم

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96
تقویت بازار سرمایه در دستور کار خانه ملت

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ابراز داشت:در حال حاضر بازار سرمایه مطمئن ترین بستر جذب منابع برای ایجاد سرمایه گذاری مولد در اقتصاد است و باید اقدامات برای ایجاد جذابیت در بازار سرمایه پیگیری شود.

به گزارش شمانیوز و به نقل از خانه ملت، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، گفت:بازار سرمایه در صورت تقویت، بستر مناسبی برای خلق ثروت است که اشتغالزایی و رونق تولید را به دنبال خواهد داشت.

محمدرضا پور ابراهیمی با بیان اینکه اگر نقدینگی باید در مسیر تولید واقعی حرکت کند، رشد اقتصادی به دنبال خواهد داشت، گفت:اگر نقدینگی‌های جامعه به سمت بازار‌های ارز، سکه و خودرو هدایت شود به نحوی که تنها در تغییر قیمت موثر باشد، اتفاق مثبتی برای اقتصاد کشور در پی نخواهد داشت و تاثیرات منفی آن در اقتصاد به کاهش قدرت خرید مردم منجر می‌شود.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود:در حال حاضر بازار سرمایه مطمئن‌ترین بستر جذب منابع برای ایجاد سرمایه گذاری مولد در اقتصاد است و باید اقدامات برای ایجاد جذابیت در بازار سرمایه پیگیری شود.

ضرورت پیگیری اقدامات برای ایجاد جذابیت در بازار سرمایه
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:کاهش نرخ‌های مالیات مربوط به نقل و انتقال سهام می‌تواند در جذب سرمایه‌ها به بازار سهام موثر باشد. همچنین اطلاع یافتم که در هیات وزیران مصوب شده عدم شمول مالیات مربوط به افزایش سرمایه در طرح‌های سرمایه گذاری لحاظ شود، همچنین مالیات بر عملکرد نیز در این حوزه کاهش یافته که مجموع این اقدامات می‌تواند مزیت‌هایی را برای جذب سرمایه‌ها به بورس ایجاد کند.

تعریف طرح‌های جذاب سرمایه گذاری در بورس توسط دولت پیگیری شود
پورابراهیمی داورانی تصریح کرد: طرح‌های جذاب سرمایه گذاری در بورس باید توسط دولت تعریف شود، به طور مثال در حوزه‌های نفت و گاز و پتروشیمی، ظرفیت‌های مناسبی وجود دارد که از طریق عرضه اولیه سهام در قالب شرکت‌های سهامی از طریق فرابورس عملیاتی شود و موضوع دیگر اینکه این طرح‌ها با حمایت دولت می‌تواند از طریق شرکت‌های موجود در بازار سرمایه به روش طرح‌های توسعه از طریق افزایش سرمایه عملیاتی شود که در هر دو صورت حجم عظیمی از منابع نقدینگی کشور جذب بازار سرمایه می‌شود.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگر نقدینگی‌ها به تولید ثروت در اقتصاد منجر شود نکته مثبتی است، اما اگر نقدینگی به سمت بازار‌های سوداگری برود، منجر به خلق تورم می‌شود که خلق تورم هیچ تاثیری در بخش واقعی اقتصاد به همراه نخواهد داشت؛ اما بازار سرمایه در صورت تقویت، بستر مناسبی برای خلق ثروت است که اشتغالزایی و رونق تولید را به دنبال خواهد داشت و در این راستا کمیسیون اقتصادی مجلس از تعریف طرح‌های جذاب سرمایه گذاری در بورس توسط دولت حمایت می‌کند.
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «تقویت بازار سرمایه در دستور کار خانه ملت»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..