پکیج تبلیغاتی

اطلاعــیه پرتال تفریحی خبری نیوزس در جهت ثبت در س


مطالب مهم

»اخبار سپاه و داعش و سوریه » حمله مجلس » سریال عاشقانه » سریال شهرزاد » سهام عدالت » فال وطالع بینی امروز » عکس های لورفته ...

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96
خطر مصرف سیگار الکترونیکی برای نوزادان

خبرگزاری مهر: طبق نتایج یک تحقیق جدید، استفاده از هر نوع نیکوتین در دوره بارداری یا در زمان شیردهی ممکن است ریسک «سندروم مرگ ناگهانی نوزاد» را افزایش دهد.

یافته ها نشان می دهد چسب های نیکوتین یا سیگارهای الکترونیکی جایگزین مناسبی به جای سیگار در طول بارداری نیستند.

«استلا لی»، عضو تیم تحقیق از دانشکده پزشکی دارتموث نیوهمپشایر، در این باره می گوید: «سندروم مرگ ناگهانی نوزاد یک اتفاق ناگوار برای خانواده هاست. ما هنوز به طورکامل از علل بروز چنین اتفاقی آگاه نیستیم، اما این تحقیق می تواند در کمک به مادران برای کاهش این ریسک حائز اهمیت باشد.»

خطر مصرف سیگار الکترونیکی برای نوزادان

در طول مطالعات سالیان قبل مشخص شده است که سیگارکشیدن موجب افزایش بروز این ریسک می شود. برخی از زنانی که قصد ترک سیگار در طول بارداری را دارند به استفاده از چسب های نیکوتین یا سیگار الکترونیکی روی می آورند، اما تاثیر آنها هم بر افزایش بروز این ریسک نامشخص است.

محققان با مطالعه بر روی موش ها دریافتند قرارگیری مادر در معرض نیکوتین در طول بارداری و شیردهی موجب بروز اختلال در واکنش خودکار در نوزاد موسوم به "احیاءخودکار" می شود. این توانایی موجب بهبود ضربان عادی قلب و نفس کشیدن بعد از نفس نفس زدن به دلیل کمبود اکسیژن می شود.

در نوزادان انسانی، مشکلاتی نظیر بیماری های جزئی یا انسداد در نفس کشیدن می تواند موجب تحریک فرایند احیاءخودکار شود. اختلال و نقص در این مکانیسم بقاء در نمونه های مربوط به سندروم مرگ ناگهانی نوزاد قابل توجه بوده است.

نتایج مطالعات حیوانی غالبا در مورد انسان ها قابل تعمیم نیست. اما محققان همچنان به شناسایی نشانه های احتمالی این ریسک ادامه داده و در تلاش برای درمان نوزادانی هستند که دارای مکانیسم احیاءخودکار هستند.
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «خطر مصرف سیگار الکترونیکی برای نوزادان»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..