ربات اینستاگرام عضوگرام

بازارچه96

سامانه پیام کوتاه

خرید فالوور و ممبر تلگرام

اطلاعــیه پرتال تفریحی خبری نیوزس در جهت ثبت در س

مطالب مهم

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96
12 هزار نفر به خاطر چک بی‌محل در زندان هستند

به گزارش خبرگزاری تسنیم، میرهادی قره‌سیدرومیانی معاون حقوقی و امور مجلس وزارت دادگستری در حاشیه اختتامیه پویش کمک به آزادسازی زندانیان جرائم غیر عمد در رادیو ایران افزود: بر اساس آخرین آمار اعلامی سازمان زندان‌ها حدود 18 هزار زندانی بدهکار غیرعمد نظیر بدهی چک و مهریه در زندان‌های کشور بسر می‌برند.

وی گفت: بیشترین آمار زندانیان جرائم غیرعمد را بدهکاران مهریه و چک تشکیل می‌دهند که بدون پشتوانه مالی اقدام به صدور چک کرده اند. سال گذشته حدود 11 هزار زندانی جرائم غیرعمد که حجم بدهی آنان حدود 10 هزار میلیارد ریال بود، توسط ستاد دیه و حمایت‌های مردم آزاد شدند. 40 درصد از این حجم بدهی با تلاش مددکاران ستاد دیه به گذشت شاکیان پرونده‌ها منتهی شد. بالاترین کمک طی سال‌های گذشته به ستاد دیه کمک 25 میلیارد ریالی یک خیر جوان بوده است.

وی افزود: ارزیابی مستقیم از کمک‌های خیرین به ستاد دیه امکانپذیر نیست، چون بسیاری افراد به طور ناشناس و در سکوت کمک می‌کنند، اما نتیجه مستقیم و غیر مستقیم این کمک‌ها در آزادسازی زندانیان نمایان می‌شود.

معاون وزارت دادگستری با اشاره به حضور سه هزار بدهکار مهریه در زندان افزود: طی سال گذشته بالغ بر 530 میلیارد ریال با برگزاری 243 جشن گلریزان در کشور توسط نمایندگی‌های ستاد دیه و خیرین جمع آوری شد. محکومان مالی نظیر مهریه معقول و نفقه، ایراد صدمه بدنی و قتل غیرعمد ناشی از تصادفات رانندگی، صدمات ناشی از حوادث کارگاهی و چک‌های بلامحل غیر کلاهبرداری، زندانیانی هستند که از کمک‌های حمایتی ستاد دیه بهره مند می‌شوند.

بخشنامه ساماندهی زندانیان در انتظار تبدیل به قانون

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت دادگستری گفت: بخشنامه ساماندهی زندانیان و کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها که در شهریور سال 95 توسط رئیس قوه قضائیه صادر و ابلاغ شد نقش موثری در کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها داشته است و اگر این بخشنامه به صورت قانون درآید تاثیر زیادی در کاهش آمار زندانیان به جا خواهد گذاشت.

پویش مشارکت‌های مردمی آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد طی ماه رمضان در رادیو ایران برگزار شد و طی آن 6 میلیارد ریال از سوی مردم جمع آوری شد.

انتهای پیام/
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «12 هزار نفر به خاطر چک بی‌محل در زندان هستند»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..