پکیج تبلیغاتی

اطلاعــیه پرتال تفریحی خبری نیوزس در جهت ثبت در س


مطالب مهم

»اخبار سپاه و داعش و سوریه » حمله مجلس » سریال عاشقانه » سریال شهرزاد » سهام عدالت » فال وطالع بینی امروز » عکس های لورفته ...

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96
رنو و پژو تضمینی به ایران نداده‌اند

ایسنا : یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: در صورت رفتن «پژوسیتروئن» و «رنو» از ایران قیمت محصولاتشان در بازار کشور افزایش خواهد یافت که برای جبران کسری‌های احتمالی و تامین نیاز مشتریان داخلی می‌توانیم با تغییر استراتژی خودرویی، خودروهای چینی را جایگزین کنیم.
عبدالله رضیان اظهار کرد: با بررسی پیش‌نویس قرارداد منعقد شده بین خودروسازان ایرانی و فرانسوی، تضمین‌های محکمی که حق و حقوق طرف ایرانی را در دوران تحریم حفظ کند، ندیدم.نماینده مردم قائمشهر در مجلس، ترک ایران توسط خودروسازان فرانسوی را به معنای فسخ یکجانبه قراردادهای خودرویی بین ایران و فرانسه دانست و افزود: در صورت تمکین خودروسازان فرانسوی از دستور دولت آمریکا و ترک خاک ایران، هیچ تضمینی برای احقاق حق طرف ایرانی وجود نخواهد داشت، مگر سرمایه‌گذاری‌های فیزیکی انجام شده این شرکت‌ها در سایت‌های خودروسازی داخلی.

وی ادامه داد: آورده خودروسازان فرانسوی به‌عنوان تضمین قرارداد با ایران در ایران باقی می‌ماند.این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با انتقاد از رفتار مدیران وزارت صنعت،‌ معدن و تجارت به‌دلیل اینکه قرارداد سازمان گسترش و نوسازی، سایپا و ایران‌خودرو با شرکت‌های رنو و سیتروئن و پژو فرانسه را در اختیار کمیسیون صنایع مجلس نگذاشته، گفت: کمیسیون صنایع و معادن مجلس از ابتدای توافقات اولیه بین مقامات وزارت صنعت، معدن و تجارت و توافق‌های ضمنی ایران‌خودرو و سایپا برای انعقاد قرارداد با خودروسازان فرانسوی، خواستار اطلاع از جزئیات این قراردادها بودند؛ اما آقایان با محرمانه دانستن جزئیات صرفا به دادن یک پیش‌نویس از این قراردادها اکتفا کردند.رضیان ادامه داد: البته با بررسی این پیش‌نویس مشخص شد بخش‌هایی از قراردادهای ظالمانه‌ای که در دوره‌های گذشته با خودروسازان فرانسوی بسته می‌شد، در این قراردادها وجود ندارد، با این حال نمی‌توان مطمئن بود در صورت فسخ یک‌طرفه قراردادها، خسارت‌ و غرامتی به طرف ایرانی پرداخت خواهد شد.
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «رنو و پژو تضمینی به ایران نداده‌اند»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..