اینستاگرامی ها

پکیج تبلیغاتی

اطلاعــیه پرتال تفریحی خبری نیوزس در جهت ثبت در س


مطالب مهم

»اخبار سپاه و داعش و سوریه » حمله مجلس » سریال عاشقانه » سریال شهرزاد » سهام عدالت » فال وطالع بینی امروز » عکس های لورفته ...

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96
گزارش ۴۳ مورد کودک آزاری در رفسنجان

خبرگزاری مهر:  محمود حیدری عصر سه شنبه در نشست خبری به مناسبت هفته بهزیستی اظهار داشت: بهزیستی یک خانواده گسترده است که به تنهایی نمی تواند کار کند و در این رابطه نیاز به همکاری دستگاههای ذیربط و مسئول در خصوص آسیبهای اجتماعی داریم.

حیدری ادامه داد: گفت: سه هزار و ۷۰۰ نفر معلول تحت پوشش بهزیستی شهرستان قرار دارند که از این تعداد هزار و ۷۰۰ نفر مستمری بگیر بوده و مابقی خدمات دریافت می کنند.

وی بیان کرد: ۵۳۰ خانوار در امور اجتماعی تحت پوشش این اداره هستند، ۳۷۰ نفر ناشنوا، ۴۵۰ نفر نابینا و کم بینا، ۲۱۰ نفر معلول اعصاب و روان (روانی مزمن)، ۸۵۰ نفر معلول ذهنی تحت پوشش بهزیستی رفسنجان هستند.

حیدری افزود: ۴۰ خانواده دو معلول در رفسنجان داریم و یکی دو خانواده بیشتر از دو معلول در این شهرستان وجود دارد.

وی با اشاره به پیگیری بحث مناسب سازی در سطح شهر، بیان داشت: از وضعیت مناسب سازی رضایت نداریم اما از سال گذشته خیابان مدرس رفسنجان را به صورت پایلوت برای مناسب سازی برای معلولان در نظر گرفتیم که قرار است ظرف دو سال اقدامات مناسب سازی برای معلولان در این خیابان انجام گیرد که تاکنون ۷۰ درصد این کار صورت گرفته است.

رئیس اداره بهزیستی رفسنجان گفت: در چهار ماهه سال جاری ۴۳ مورد کودک آزاری، چهار مورد سالمندآزاری، ۱۴ مورد همسرآزاری و دو مورد معلول آزاری به اورژانس اجتماعی رفسنجان گزارش شده است.

رئیس اداره بهزیستی رفسنجان در خصوص ساخت مسکن برای خانواده های دو معلول توضیح داد: ۲۴ واحد مسکن قرار بود برای خانواده های دو معلول ساخته شود که در این خصوص در حال رایزنی هستیم که زمینی که در این رابطه اختصاص داده شده را در جای مناسب تر و بهتر برای این خانواده ها در اختیار بگیریم.

حیدری همچنین اظهار کرد: سال گذشته از مجموع ۱۱ هزار کودک سه تا شش سال که در بحث پیشگیری از تنبلی چشم (آمبلیوبی) معاینه شدند ۴۹ نفر مبتلا به بیماری تنبلی چشم شناسایی شدند.

وی ابراز داشت: در بحث اشتغال در بخش امور اجتماعی بهزیستی برای معلولان و خانواده ها اشتغال سنجی شده و پس از آن بر اساس توان خانواده مبلغ ۲۰ میلیون تومان وام در اختیارشان داده می شود همچنین برای مقاوم سازی خانه های فرسوده معلولین نیز تسهیلات بلاعوض اعطا می شود.
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «گزارش ۴۳ مورد کودک آزاری در رفسنجان»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

اخبار برگزیده