ربات اینستاگرام عضوگرام

بازارچه96

سامانه پیام کوتاه

خرید فالوور و ممبر تلگرام

اطلاعــیه پرتال تفریحی خبری نیوزس در جهت ثبت در س

مطالب مهم

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96
نمی توان ارز مورد نیاز بخش درمان را تأمین کرد

سلامت نیوز: نایب رییس کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس گفت: به جای طرح شعارهای بی دلیل، باید از ظرفیت بازار متشکل ارزی استفاده شده و در این راستا باید ارایه خدمات درمانی با تعرفه جدید صورت گیرد.

به گزارش سلامت نیوز، محمد نعیم امینی فرد در گفت وگو با خانه ملت، درخصوص احتکار تجهیزات پزشکی به دلیل تفاوت نرخ ارز دولتی و آزاد، گفت: نمی توان با این مسئله به شکل شعاری برخورد و تاکید کرد که تعزیرات حکومتی باید چه اقداماتی را در این خصوص انجام دهد، واقعیت این است که اقتصاد کشورما نتوانست در مقابل شروع تحریم ها سیاست ها و پاسخ مناسبی داشته باشد؛ بنابراین می توان در کوتاه مدت با توجه به چند مسئله چنین مشکلی را حل کرد، اما راه حل قابل قبولی نخواهد بود.

نماینده مردم ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی افزود: می توان برای مراکز دولتی و آنهایی که تعرفه های مصوب دولتی را قبول می کنند؛ ارز مناسب را تخصیص داد، به عنوان مثال یک تعاونی یا یک بیمارستانی بر اساس تعرفه 2.7 درصد با شرکتی در تامین تجهیزات پزشکی قرار داد منعقد می کند؛ بنابراین می توان برای مراکز دولتی ارزی را تعریف و بر توزیع آن نیز نظارت کرد، اما برای بخش خصوصی باید ارز را از بازار متشکل ارزی تامین کرد.

وی با بیان اینکه منابع دولت پاسخگوی تامین ارز مراکز خصوصی نیست، تصریح کرد: در شرایطی که نمی توان ارز دولتی را تامین کرد، به طورحتم نمی توان در تعرفه گذاری هم مُصر به به اجرای همان میزان تعرفه ها بود؛ ضمن اینکه با شرایط فعلی ارزی درکشور نمی توان ارز مورد نیاز را برای بخش درمان تامین کرد، بنابراین به جای طرح شعارهای بی دلیل، باید از ظرفیت بازار متشکل ارزی استفاده شده و در این راستا باید ارایه خدمات درمانی با تعرفه جدید صورت گیرد.

نایب رییس کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس، با تاکید براینکه احتکار تجهیزات پزشکی از سوی برخی شرکت ها تخلف است، گفت: مشخص است که چه شرکت هایی از ارز دولتی و 3700 تومان برای واردات تجهیزات استفاده کرده اند، بنابراین این شرکت ها ملزم هستند که کالای وارده را با همان قیمت متناسب با ارز دولتی توزیع کنند؛ ضمن اینکه این کارپیچیده ای نبوده و نیازمند تشکیلات عریض و طویل نیست، تمام شرکت های استفاده کننده از ارز دولتی مشخص بوده و تنها می توان تجهیزات عمده را کنترل کرد.
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «نمی توان ارز مورد نیاز بخش درمان را تأمین کرد»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..