پکیج تبلیغاتی

اطلاعــیه پرتال تفریحی خبری نیوزس در جهت ثبت در س


مطالب مهم

»اخبار سپاه و داعش و سوریه » حمله مجلس » سریال عاشقانه » سریال شهرزاد » سهام عدالت » فال وطالع بینی امروز » عکس های لورفته ...

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96
بازار جهانی ربات‌ صنعتی در حال رشد است

برخلاف گزارش‌های پیشین، اطلاعات جدید حکایت از رشد بازار ربات‌های صنعتی دارند. چین در صدر خریداران ربات‌های صنعتی در صنایع فلز، الکترونیک و غذا است.

فروش ربات‌های صنعتی در سال گذشته، رشدی ۳۱ درصدی را نشان می‌دهد، این آمار براساس داده‌های جدید فدراسیون جهانی رباتیک عرضه شده است که یک گروه تجارت صنعتی به‌شمار می‌آید، این داده‌ها، گزارش‌های قبلی را نیز تایید می‌کند. بیش‌ترین رشد از چین گزارش شده؛ کشوری که تا ۵۸ درصد افزایش در خرید ربات‌های صنعتی را در سال گذشته تجربه کرده است. از سوی دیگر آمریکا کمترین میزان رشد یعنی ۶ درصد را داشته است.

در بین حوزه‌های مختلف، حوزه‌ی مربوط به صنعت فلز بیشترین رشد را داشته است و پس از آن، صنعت الکترونیک و به‌صورت غافلگیرکننده‌ای صنعت غذایی در رده‌های بعدی قرار می‌گیرند. رشد رباتیک در صنعت غذا به تلاش شرکت‌های مختلف برای گسترش اتوماسیون در این حوزه بازمی‌گردد. شرکت‌های همچون دومینو و میزو روباتیک که در حال رقابت برای خودکار کردن عملیات تهیه و توزیع محصولات غذایی با یکدیگر هستند.

مقاله‌های مرتبط:

برخلاف داده‌های قبلی، به‌نظر می‌رسد تقاضا برای اتوماسیون در صنعت خودروسازی نیز در حال افزایش است. خودروسازی از دهه‌ی ۵۰ میلادی همچنان به‌عنوان قوی‌ترین صنعت در استفاده از اتوماسیون و ربات‌های صنعتی به‌شمار می‌رود و در سال گذشته تقاضا برای ربات‌های صنعتی مورد استفاده در این صنعت ۲۱ درصد رشد داشته است.

جونجی تسوندا، رییس فدراسیون رباتیک در این‌ باره می‌گوید:

رشد ربات‌های صنعتی در تمام جهان با سرعت بالایی در حال ادامه است. روندهای اصلی این رشد یعنی دیجیتال‌سازی، ساده‌سازی و همکاری انسان و ربات آینده این صنعت و توسعه سریع آن را شکل خواهند داد.

کاهش قیمت قطعا یکی از عوامل مهم رشد صنعت رباتیک به حساب می‌آید؛ اما عامل دیگر یعنی سهولت و سادگی استفاده از ربات‌ها نیز بسیار تاثیرگذار بوده است. مدل‌های Tabletop که در این صنعت به‌کار گرفته شده‌اند، کمک می‌کنند که کار برنامه‌ریزی و آزمایش ربات‌ها ساده‌تر از قبل شود. پیش‌بینی می‌شود این رشد برای ربات‌های کارآمد و صنعتی قابل‌ برنامه‌ریزی در سال‌های بعدی نیز ادامه پیدا کند.
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «بازار جهانی ربات‌ صنعتی در حال رشد است»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

اخبار برگزیده