ربات اینستاگرام عضوگرام

بازارچه96

سامانه پیام کوتاه

خرید فالوور و ممبر تلگرام

اطلاعــیه پرتال تفریحی خبری نیوزس در جهت ثبت در س


مطالب مهم

»اخبار سپاه و داعش و سوریه » حمله مجلس » سریال عاشقانه » سریال شهرزاد » سهام عدالت » فال وطالع بینی امروز » عکس های لورفته ...

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96
آبمیوه‌هایی خوش رنگ و لعاب با طعم سوسک و کپک/ زیر پوست آب میوه فروشی‌های پایتخت چه می‌گذرد؟

با گرم شدن هوا بازار آب میوه فروشی‌ها هم داغ شده اما رعایت نکات بهداشتی حلقه مفقوده‌ای است که سلامت عمومی را به خطر می‌اندازد.

به گزارش صدخبر با گرم شدن هوای بازار آب میوه و بستنی فروشی ها داغ می شود، ویتامینه هایی که رنگ و لعاب آن پشت ویترین، هر عابری را وسوسه می کند، اما این آب میوه‌ها یا بستنی های خوش رنگ و دلچسب در حرارت بالای تابستان پشت پرده های دیدنی و جالبی دارند و با سلامت افراد بازی می کنند.

آب میوه هایی با طعم کپک/ سوسک و مگس  هایی که در برخی ویتامینه ای ها جولان می دهند

به دنبال داغ شدن تب بستنی و آب میوه به همراه بازرسان بهداشت محیط و اصناف راهی خیابان های شهر شدیم تا سری به چند آبمیوه و بستنی فروشی بزنیم و سلامت این خوراکی های دلچسب تابستانی را از نزدیک ببینم.

در حین بازرسی با صحنه های تکان دهنده و چشندش آوری از سوسک در آب میوه فروشی گرفته تا میوه های کپک زده‌ایی که آب آنها گرفته می‌شد و آنها را به خورد مردم می دادند و خرماهای فاسد برای معجون  و تخلف بهداشتی بسیاری روبرو شدیم.

آب میوه هایی با طعم کپک/ سوسک و مگس  هایی که در برخی ویتامینه ای ها جولان می دهند

کپک هایی که با آب میوه به خوردتان می دهند

یکی از تخلف های بسیاری از آب میوه فروشی ها استفاده از میوه های کپک زده و فاسد است، در همراهی با بازرسان و کارشناسان بهداشت این مسئله را با چشم دیدیم که چطور توت فرنگی های کپک زده را آب گیری می کردند و به مردم می فروختند.

زنگنه بازرس اصناف در باره مصرف میوه های کپک زده در برخی آب میوه فروشی ها گفت : متاسفانه در برخی آب میوه فروشی ها میوه ها در شرایط بدی نگه داری می شوند و کپک می زنند و آب میوه فروشی های متخلف دور از چشم مشتریان آب آنها را می گیرند و می فروشند.

جولان مگس ها روی یخ ها

در بازرسی از آب میوه فروشی مشاهده شد که برخی از این واحدهای صنفی از یخ های غیربهداشتی استفاده می کنند همچنین اغلب یخ ها در واحدهای متخلف در شرایط بهداشتی نامناسب نگهداری می شدند و مگس ها و حشرات روی آنها جولان می دادند.

یعقوبی کارشناس بهداشت محیط در مورد یخ های مصرفی در آب میوه فروشی ها گفت: آب میوه فروشی ها یا باید از دستگاه یخ ساز استفاده کنند یا کپی مجوز سلامت یخ های خریداری شده از  کارخانه ها را داشته باشند.

وی افزود: یخ های مصرفی در آب میوه ها باید در محیط بهداشتی و شرایط مناسب نگه داری شوند، یخ مصرفی عمدتا از مراکز غیرمجاز تهیه می‌شود و به همین دلیل توصیه می کنیم که واحدهای صنفی که از یخ بسیاری مصرف می کنند، دستگاه یخ ساز خریداری و از آن استفاده کنند.

آب میوه هایی با طعم کپک/ سوسک و مگس  هایی که در برخی ویتامینه ای ها جولان می دهند

وقتی کارکنان ویتامینه فروشی ها بهداشت را نمی شناسند

یعقوبی در خصوص رعایت بهداشت فردی برای افرادی که در آب میوه فروشی ها و ویتامینه ها کار می کنند، گفت: همه افراد باید دارای کارت بهداشت باشند و قبل از شروع به کار لباس کار تمیز بپوشند.

این در حالی بود که در آب میوه فروشی متخلف از سه نفر فقط یکی از کارکنان کارت بهداشت داشت.

آب میوه هایی با طعم کپک/ سوسک و مگس  هایی که در برخی ویتامینه ای ها جولان می دهند

رنگ های مصنوعی که به اسم آب زرشک فروخته می شدند

در حین بازرسی یکی از واحدهای متخلف با مشاهده کارشناسان بهداشت قصد خروج و جابجایی آب آلبالو و زرشک هایی را که از رنگ های مصنوعی و تقلبی ساخته شده بودند داشت که سر بزنگاه کارشناسان رسیدند و تخلف را ثبت و ضبط کردند.

آب میوه هایی با طعم کپک/ سوسک و مگس  هایی که در برخی ویتامینه ای ها جولان می دهند

شکایت خود را به شماره تلفن 190 وزارت بهداشت اعلام کنید

کارشناسان بهداشت تمام میوه های کپک زده، موادغذایی فاسد و غیربهداشتی را معدوم کردند  و واحدهای صنفی متخلف به مراجع قضایی معرفی شدند.

شما می توانید تخلف های بهداشتی تمام واحدهای صنفی را به سامانه 190 وزارت بهداشت معرفی کنید تا با متخلفان برخورد شود.

آب میوه هایی با طعم کپک/ سوسک و مگس  هایی که در برخی ویتامینه ای ها جولان می دهند

انتهای پیام/
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «آبمیوه‌هایی خوش رنگ و لعاب با طعم سوسک و کپک/ زیر پوست آب میوه فروشی‌های پایتخت چه می‌گذرد؟»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

منبع این مطلب : صدخبر

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..