ربات اینستاگرام عضوگرام

بازارچه96

سامانه پیام کوتاه

خرید فالوور و ممبر تلگرام

اطلاعــیه پرتال تفریحی خبری نیوزس در جهت ثبت در س


مطالب مهم

»اخبار سپاه و داعش و سوریه » حمله مجلس » سریال عاشقانه » سریال شهرزاد » سهام عدالت » فال وطالع بینی امروز » عکس های لورفته ...

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96
آیا زمین برای زندگی نامساعد می‌شود؟

آیا زمین برای زندگی نامساعد می شودبه گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ توسعه فعالیت های انسانی در سطح سیاره زمین کیفیت این سیاره خاکی را کاهش می دهد؛ به طوری که آلودگی، فرسایس خاک و خشکسالی حاصل از فعالیت های انسانی شرایط زمین را برای زندگی نامساعد می کند.

مرکز تحقیقات مشترک کمیسیون اروپا در گزارشی با اعلام این خبر افزود که در صورت تداوم روند فعلی، صدها میلیون نفر احتمالا جابجا می شوند زیرا سیستم های غذایی محلی از بین می روند و این افراد مجبور به مهاجرت می شوند.

وضعیت کشاورزی به همراه رشد شهرها و حذف جنگل ها از مهمترین عوامل دخیل در این رویه خواهد بود.

براساس گزارش یاد شده، هر سال منطقه ای به اندازه نصف اتحادیه اروپا در این فرآیند تخریب می شود.

پیش از این نیز گزارش دیگری از پلتفرم بین دولتی علوم - سیاست در زمینه تنوع زیستی و سرویس های اکوسیستم منتشر شد که براساس آن، فرسایش زمین در سراسر جهان به نقطه ای 'بحرانی' رسیده است که رفاه حدود نیمی از جمعیت جهان را تحت تاثیر قرار می دهد.

کشاورزی از مهمترین مولفه ها در این فرآیند است؛ زمین های کشاورزی و چراگاه ها هم اکنون یک سوم سطح سیاره زمین را می پوشانند اما بیشترین آسیب ها نیز متوجه این بخش است.

در این گزارش آمده است که کاهش کیفیت مناطق خاکی زمین به همراه تبعات تغییر اوضاع اقلیم احتمالا محصولات کشاورزی را تا سال 2050 تا یک دهم کاهش می دهند.

بیشترین میزان این تاثیر در هند، چین و جنوب صحرای آفریقا احساس خواهد شد، به طوری که فرسایس زمین در این مناطق تولید محصولات کشاورزی را احتمالا به نصف می رساند.

در این گزارش همچنین آمده است که مصرف گوشت بار زیادی بر محیط زیست وارد می کند و بر این اساس، کاهش مصرف آن به علاوه روی آوردن مردم به رژیم های غذایی پایه گیاهی، تدابیری هستند که می تواند مانع گسترش زمین های کشاورزی به مناطق بکر و دست نخورده و در نتیجه حفظ کیفیت خاک این مناطق شود.

ارزیابی های تخریب جهانی زمین در نسخه جدید نشریه World Atlas of Desertification این کمیسیون ارائه شده است.

منبع: ایرنا

انتهای پیام /

کاهش محصولات کشاورزی تا اواسط قرن حاضرپیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «آیا زمین برای زندگی نامساعد می‌شود؟»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

منبع این مطلب : باشگاه خبرنگاران

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

اخبار برگزیده

هم اکنون میخوانند ..