پکیج تبلیغاتی

اطلاعــیه پرتال تفریحی خبری نیوزس در جهت ثبت در س


مطالب مهم

»اخبار سپاه و داعش و سوریه » حمله مجلس » سریال عاشقانه » سریال شهرزاد » سهام عدالت » فال وطالع بینی امروز » عکس های لورفته ...

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96
امضای تفاهم نامه همکاری ایران با کره جنوبی و تایوان برای تبادل غرفه در نمایشگاه کتاب

امضای تفاهم ایران با کره جنوبی و تایوان برای تبادل غرفه درنمایشگاه کتاببه گزارش حوزه ادبیات گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در حاشیه دومین روز از برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب سئول نسخه نهایی تفاهم نامه همکاری مشترک بین ایران و کره جنوبی امضاء شد.

بر اساس این تفاهم نامه که بین نمایشگاه کتاب سئول و نمایشگاه بین المللی کتاب تهران امضاء شد، دو طرف غرفه‌ای را به مساحت ۱۸ مترمربع در مدت ۳ سال به‌صورت رایگان در اختیار یکدیگر قرار می دهند.

در ادامه این تفاهم نامه زمینه همکاری ناشران دو کشور با یکدیگر نیز اشاره‌ شده و طرفین متعهد شدند تا امکاناتی را برای کمک به ناشران دو کشور در اختیار قرار دهند. در انتهای این تفاهم نامه اشاره‌شده که برای ۳ سال دیگر نیز قابل تمدید است.

یادآوری می‌شود، در سی ویکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران برای نخستین بار هیئت ۵ نفره‌ای از کره جنوبی شرکت کرده بودند و جزئیات این تفاهم‌نامه در آن زمان به تائید دو طرف رسیده بود.

همچنین در این مراسم حضور نمایشگاه کتاب سئول به‌ عنوان شهر مهمان نمایشگاه کتاب تهران و حضور ایران به‌عنوان مهمان ویژه در نمایشگاه کتاب کره جنوبی مورد بررسی قرار گرفت و قرار شد در آینده نزدیک پاسخ داده شود.

در خبری دیگر در همین رابطه، در دیدار مسئول غرفه ایران با جیمز چاو، رئیس نمایشگاه کتاب تایوان که در محل غرفه ایران در نمایشگاه کتاب سئول صورت گرفت، تفاهم اولیه برای تبادل غرفه رایگان و حضور در نمایشگاه دو کشور حاصل شد.

در این دیدار که در محل غرفه ایران در نمایشگاه کتاب سئول انجام شد، «مراد خزایی» مسئول غرفه ایران در خصوص این توافق اولیه گفت: با گفت‌وگوهای صورت گرفته قرار شد دو کشور در نمایشگاه‌های کتاب یکدیگر حضور یابند. بر این اساس هر دو طرف غرفه ای به مساحت ۱۸ مترمربع را به صورت رایگان در اختیار یکدیگر قرار می دهند.

مسئول غرفه ایران در نمایشگاه کتاب سئول در ادامه گفت: بر اساس توافق صورت گرفته این تفاهم‌نامه در نمایشگاه کتاب فرانکفورت که از تاریخ ۱۸ تا ۲۲ مهر برگزار می‌شود به امضاء دو طرف می‌رسد.

رئیس نمایشگاه کتاب تایوان هم در این دیدار گفت: مردم تایوان به ایران و فرهنگ ایرانی که قدمت بسیاری دارد علاقه‌مندند و امیدواریم این توافق زمینه‌ای برای گسترش بیشتر مبادلات فرهنگی بین دو کشور باشد.

نمایشگاه کتاب تایوان از تاریخ ۱۲ تا ۱۷ فوریه (۲۳ تا ۲۸ بهمن) برگزار می‌شود. آلمان مهمان ویژه این دوره از نمایشگاه است.

انتهای پیام/

امضای تفاهم نامه همکاری ایران با کره جنوبی و تایوان در نمایشگاه کتاب سئولپیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «امضای تفاهم نامه همکاری ایران با کره جنوبی و تایوان برای تبادل غرفه در نمایشگاه کتاب»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

اخبار برگزیده