پکیج تبلیغاتی

اطلاعــیه پرتال تفریحی خبری نیوزس در جهت ثبت در س


مطالب مهم

»اخبار سپاه و داعش و سوریه » حمله مجلس » سریال عاشقانه » سریال شهرزاد » سهام عدالت » فال وطالع بینی امروز » عکس های لورفته ...

تبلیغات

سایت نیازمندی های بازارچه 96
جنجال‌سازان درباره پیامک به نمایندگان از آگاهی مردم می‌ترسند

نماینده مردم مشهد، جریان مردمی را که در شناخت ماهیت پیچیده و فریبنده لوایح استعماری FATF ایجاد شد، ستود و گفت که آگاهی مردم در‌باره نقشه‌های جریان سرمایه‌داری و سپس حضور آنها در صحنه حتی اگر به اندازه یک پیامک باشد منشا برکات زیادی می‌تواند باشد.

سرویس سیاسی -

حدود دو هفته پیش بررسی و رای‌گیری درباره آخرین لایحه از لوایح چهارگانه FATF که تحت عنوان فریبنده «مبارزه با منابع مالی تروریسم» از آن یاد می‌شود به دو ماه دیگر موکول شد. با این وجود همچنان خطر تصویب آن پس از طی این مدت وجود دارد اما امیدواریم که این فاصله با آگاهی بخشی بیشتر به شناخت کامل این کنوانسیون منجر شود و دست آخر به خروج همیشگی‌اش از دستور کار مجلس بینجامد.
در رابطه با این موضوع و نقش آگاهی‌بخشی نمایندگان انقلابی و رسانه‌های متعهد و به تبع آن اقدامات دانشجویان و مردم که عدم تصویب این لایحه را در شمار مطالبات اصلی خود عنوان کردند «جواد کریمی قدوسی» نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی به کیهان گفت: «نسبت مردم با انقلاب اسلامی که نقطه شکوفایی نهضت عظیم ملت ایران بود و به دنبال آن منجر به تاسیس نظام جمهوری اسلامی شد نسبت مالکیت و شئ است. به تصریح اسلام، امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری مالک انقلاب، مردم هستند.»
وی در ادامه افزود: «یک جریانی از اول انقلاب تلاش کرد که خودش را مالک انقلاب جا بزند چون می‌گفت من پیشکسوت انقلاب بوده‌ام، من زندان رفته‌ام، مردم باید ما را بپرستند. از جمله جریان فتنه و خواص بی‌بصیرت ضمن اینکه در مواقع حساس صحنه را ترک کردند مدعی مالکیت انقلاب هم شدند. اینها همیشه مردم را رعیت می‌دیدند.»
این عضو کمیسیون امنیت ملی گفت: «در این رویداد دو هفته پیش مجلس، که تنها یک حادثه نبود بلکه یک نقطه عطف بود در تاریخ سیاسی؛ ما دیدیم که مردمی که از برجام درس گرفته بودند فهمیدند که اگر ساکت باشند لوایح FATF و این لایحه منابع مالی تروریسم که به مراتب ضررشان از برجام بیشتر است به این ملت تحمیل خواهد شد. لذا تصمیم گرفتند که به میدان بیایند آن هم با روشی مبتنی بر ذات انقلاب و قوانین. به این صورت که آنجایی که امکان داشتند و به نماینده خود دسترسی داشتند، به دفاتر نمایندگان رفتند، آنهایی که دسترسی به دفاتر نداشتند در راهپیمایی روز قدس، نمایندگان خود را دیدند. به جز اینها بسیاری دیگر از مردم با ارسال پیامک به نماینده خود گفتند که مبادا چنین چیزی را تصویب کنید، ما از شما نخواهیم گذشت.»
وی یادآور شد: «مردم پیش از این در موارد اقتصادی وارد صحنه شده بودند اما در موضوع فنی و پیچیده‌ای مانند FATF و لوایح آن برای نخستین بار بود که حضور بابرکت مردم رخ داد. در این صحنه‌ای که با منافع ملی کشور گره خورده است و قرار بود که در یکشنبه پس از تعطیلات لایحه منابع مالی تروریسم تصویب شود حضور معنادار مردم در عرصه اطلاع‌رسانی فوق‌العاده موثر بود.»
این نماینده مجلس دهم در موثر بودن اهمیت آگاهی بخشی در مواردی از این دست گفت: «نقش آگاه سازی مردم در این مورد بسیار موثر بود. هم مردم سراغ این موضوع رفتند؛ یعنی ننشستند تا کسانی بیایند و اهمیت این موضوع و ماهیت آن لوایح را برای آنها بگویند و خودشان نیز کسب خبر کردند. گروه‌های خودجوش دانشجویی در سراسر کشور، که حقیقتا باید از آنها تشکر کرد؛ تحلیل‌هایی را تنظیم کردند و در راهروهای مجلس به دست نمایندگان می‌دادندکه مرکز تحلیل‌های مجلس به این تحلیل‌های حقوقی نرسیده بودند، ما اینجا اثر این قبیل اقدامات بابرکت را دیدیم.» کریمی قدوسی افزود: «در این میان ناگهان جریان زنجیره‌ای، یا همان جریان سرمایه‌داری در این کشور فهمید که عجب! مردم دارند نقش پیدا می‌کنند، دیدند که مردمی که از نگاه آنها رعیت بودند از آن حالت منفعل نسبت به این موضوعات خارج شدند و منشا اثر گشتند.» این عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس تصریح کرد: «مرکز فرماندهی آنها طرح ریزی کرد که بروید سراغ این ماجرا. آن را جناحی کنید و محدود کنید به یک شهر خاص و پس از آن در همان شهر هم آن را محدود کنید به یکی دو نفر، تا ریشه این حرکت بزرگ ملی اینگونه زده شود. این مهندسی زنجیره‌ای‌ها برای بی‌اثر کردن آگاهی مردم در مورد کنوانسیون‌های استعماری بود. ما اسناد متقن داریم و رصد اطلاعاتی که سه مرکز آکادمیک در اروپا یعنی فرانسه، انگلستان و هلند برای این رسانه‌ها تولید محتوا می‌کنند.»
نماینده مردم مشهد افزود: «اینجا که یک هجمه‌ای علیه این حرکت مردمی و خودجوش توسط این جریان آغاز شد تناقض‌شان درباره برخورداری از حق شهروندی، شفافیت و جریان آزاد اطلاعات و اطلاع‌رسانی همه زیر سؤال رفت. نشان داد که آگاهی مردم و سپس ایستادگی آنها در برابر جریان نظام سرمایه‌داری موجب خشم اینها قرار خواهد گرفت و اینجا ثابت شد که اینها دنبال نظام سرمایه‌داری هستند. »
کریمی قدوسی در پایان گفت: «من به عنوان خادم ملت از مردم تشکر می‌کنم. از سراسر کشور برای ما پیامک آمد. می‌خواهم از مردم عزیز که مالک انقلاب هستند تا همین‌گونه نسبت به اینگونه مسایل حساس باشند و به شناخت دقیق ماهیت اقدامات نظام سرمایه‌داری بپردازند. چه بسا اگر آنها در جریان برجام نیز در صحنه بودند برجام نیز 20دقیقه‌ای تصویب نمی‌شد. طومارهای مردمی، پیامک‌ها و دل نوشته‌های مردمی بسیار موثر بود. حضور آنها در روز قدس موثر بود. این همان چیزی است که اسلام آن را با عنوان امر به معروف و نهی از منکر نام می‌برد.»
پیشنهاد میشه بخونید : برای مشاهده جزئیات کامل این خبر «جنجال‌سازان درباره پیامک به نمایندگان از آگاهی مردم می‌ترسند»اینجا را کلیک کنید. شفاف سازی:خبر فوق در سایت منبع درج شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است .چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید جهت حذف آن «اینجا» را کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

اخبار برگزیده